Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Jeep Wrangler JK Rock Crawler

Ahoj. Jsem Nikola a jsem ze Zlína. Asi po půl roce pročítání tohoto fóra jsem se rozhodl si koupit Axíka. Po otevření krabice a prohlédnutí si dílu jsem se začal tlouct do hlavy proč jsem se zdržoval takovýma nesmyslama jako je TL-01 nebo TT-01. Utvrdil jsem se v tom při první zkušební jízdě ještě bez karoserie. Tu momentálně lakuju druhou barvou. Fotky dodám jakmile mi přijdou objednané doplňky v podobě nášlapů, pevnostního nárazníku, šeklů a hlavně disků - vše ocelové. Předem ale píšu kvůli radě jak přilepit paraboly. Zatím jsem se dočetl že je to docela problém. Napadlo mě jedině přilepit oboustrankou a kolem dokola "zablemcat" tavným lepidlem. Mohlo by to stačit?
Naposledy upravil(a) Niky dne 24.07.2012 8:08, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

tavný lepidlo na lexanu zrovna dost nedrží, známej má na lexance doplňky lepený nějakým sajrajtem v tubě a jmenuje se to Mamut a ještě mu nic neodpadlo....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

hlavně abys lexanu nic neudělal tím nažhaveným lepidlem z tavné pistole :wink:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

ahoj gratuluju k auticku.... ja musim rict ze me tavny na lexanu drzi jak blazen dal jsem krousek lepidla pak doprostred ledkku a zase sem ji nalil tavnym... kdyz sem to chtel sundat pac sem neco predelaval tak sem zabral co sem mohl a usoudil sem ze to zas tak moc dolu dat nepotebuju.... :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

A nebo že by silikon? To už bych pak asi nerozdělal :D
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Dvozlozkovy epoxid. Pri spravnom pouziti s tym zlepis takmer vsetky materialy aa pevnost je na uplne inej urovni ako nejake tavne lepidlo
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Není epoxid po zatuhnutí moc tvrdý? Tavné je přece jenom pružné.
zrzek
Nově příchozí
Příspěvky: 55
Registrován: 09.12.2009 0:00
Bydliště: Sibřina

Tavnou jsem to zkusil, ale po jedné projížďce v terénu se mi to začíná odloupávat.
- Axial SCX 10, ???, RC4WD 45z, DSYS 54, Turnigy - "v rozsypu"
- Axial SCX 10 Honcho, Axial 55z, DSYS 36, Monza 120M - "v přestavbě"
- HPI Blitz SC MK10, LRP 10,5z, Novak GTB
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Bacha nato tavný s nákym lexanem to něco udělá a nákej lexan to snese dobře :wink:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Ja mam paraboly na svem Honchu prilepeny takovou jakoby gumovou oboustrankou s textilii a drze super. Kabely jsem pridelal tavnou pistolkou s mlecnym silikonem a jak se vyse pise po prvni jizde se pulka odloupala, jelikoz na expe s lexankou jsou treba pruzne spoje. To znamena ze silikon kdyz vychladne a ztuhne tak ve v podstate tvrdej, jak epoxid, nebo spoj sekundovym lepidlem. To ani nezkousej jelikoz ti sekundak cele svetla potahne bilim filmem, jedine to chce mit jak uz mam i ja sekundak na lexan a cire spoje. Ale i tak je to porad tvrdej spoj a na lexanu nic moc.

Jinak se jedine muzes zkusit zeptat zda oupis nejakej jinej silikon do tavne pistolky, protoze se delaji ruzne barvy tech tycinek do pistolky a kazda barva ma sve vlastnosti, kazda ne na nejaky material a tuhost spoje. To plno lidi ani netusi, jelikoz v levnejch cechach se samozrejmne prodavaji hlavne ty nejlevnejsi jak vsichni zname mlecne a pruhledne tycinky :(

Nejidealnejsi je ta oboustranky si myslim, sice se tvari doma na stole ze moc nedrzi, ale v praxi se mi nejvic osvedcila :lol:
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Mám takový malý problém. Od začátku při maximálním rejdu auto jakoby poskakuje. Celou nápravu jsem teda rozebral a ověřoval si jestli jsem něco neposkládal špatně ale všechno bylo OK. Pak jsem si všiml že při zatočení o sebe drhne unašeč kola a poloosa - tyčka zajíždí a vyskakuje z průřezů na kost. No tak jsem si koupil CVD poloosy s tím, že problém vyřeším - no a nic - pořád to poskakuje :(
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

A nemas moc velky rejd? Ja ho musel stahnout, protoze mi to taky jakoby poskakovalo pri velkym rejdu a to v kloubu poloos zataceni
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Mám maximální rejd - rameno těhlice se dotýká nápravy - právě proto jsem si koupil CVDčka.
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Ták. Po problémech s poštou mám u sebe konečně tyto kolečka ale nějak mi na ně nejdou nasadit na originální Flat Irony - vodící drážka a vůbec celá pneu je větší než disk. Jak to vyřešit? Jako nejhorší variantu vidím rozřezání a zmenšení průměru pneumatiky - jenže u Flat ironů bych to musel zmenšit pořádně aby to bylo co nejmíň viditelné.
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

flatirony tam asi nedáš protože jsou 2.0
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4

Zpět na „Scale projekty“