Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

No ono vyznat se v tom co je co a jak to tam má být je občas trochu problém :D

Obrázek

EDIT:

Celkem se v práci nudím, takže jsem hledal nějaký nárazník na Jeepa který by se mi líbil až jsem našel krásně jednoduchý nárazník. Bude i jednoduché ho vyrobit z lehce upraveného hliníkového profilu a oka na šekly koupím šroubovací. Takže moje JK bude v takovém spartánském Willys looku :twisted:

Obrázek
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Dlouho jsem nad touto úpravou uvažoval, ale konečně jsem se rozhodnul. Wráňa bude mít sklopné čelní sklo.

Obrázek

A takhle nějak by mohl vypadat ve finále - akorát rezerva bude za předníma sedačkama, budou jiný blatníky s nášlapama a originální odstín barvy Olive drab, používané na Willise MB, která už je na cestě ke mě ;-)

Obrázek

PS: Momentálně dělám víc věcí naráz a žádná není dodělaná tak sem zbytečně nedávám fotky každé kraviny. Ale konečně jsem jakž takž rozchodil přední nápravu a po ujištění se o teorii u Leeho mi konečně funguje panhardka tak jak má. Jen je to třeba vyladit, přidělat tlumiče a můžu jít na zadní nápravu :D
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Tak konečně nějaký postup. Mám hotovou přední nápravu - u zadní mi ještě chybí panhardka a musím přidělat tlumiče - dlouho jsem nemohl přijít na to jak udělat držáky ale konečně jsem to vymyslel, tak je snad udělám zítra. A tady jsou nějaké fotky.

První jízda s provizorně přidělanou kastlí a elektronikou - mile mě překvapily vlastnosti - s krátkým rozvorem se mi jezdí rozhodně lépe.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

A pár fotek šáska. Ty hliníkové díly jsou jako pěst na oko, ale stejně to půjde celé do barvy tak je to fuk.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Tak malý postup - po mnohahodinovém broušení, tmelení atd., však ten kolotoč znáte, jsem to chtěl konečně nalakovat. Bílou barvu jsem zakryl maskovačkou od Tamiye a stříknul černou. Ta černá matná je děsná. Problém je že jsem musel dát více vrstev barvy a tak vypadají přechody na ten obrázek strašně a je to viditelně níž. Navíc mi ta bílá z neznámého zdrsněla a na několika místech jsou černé otisky mých prstů. Dáte mi někdo tip jak s tím dál? Napadlo mě to opatrně přebrousit pod vodou aby mi zůstaly barvy a pak to přelakovat čirým matným lakem. Dělat to celé znova od začátku se mi teda moc nechce :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MadMaxRacing
Uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: 27.09.2010 0:00
Bydliště: Strakonice, Cheb

Možnost je to lehce přebrousit, abys ty hrany zahladil. Buď leštící pastou nebo jemným papírem pod vodou. Pak to stříkneš lakem několikrát, a hrany se ztratí. Vyloženě matné bych to nedělal, stejně to tak nevydrží dýl jak týden. Spíš bych to viděl na nějaký polomat.
Ale nejlepší by bylo začít od začátku. Logicky začínáš bílou, ale tohle bych dělal přesně obráceně. Stříkl černou a pořádně do hladka vybrousil, rozleštil.
Pak přes šablonu stříknout bílou, nějakou co dobře kreje. Ale nestříkat to jako plochu, trochu si pohrát se stínováním ať to není tak ploché. Pak zase přeleštit a nakonec bych dal dvousložkový lak s matovadlem. Je tvrdý a hend tak se nepoškrábe.
Ultrafly PC-9, Ultimate 800
Mex Toyota Hilux, Scorpion 4x4
Spektrum dx6i, dx3c
http://madmaxracing.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Díky za radu. Od začátku to už dělat nechci, rád bych od kapoty po týdnu konečně přešel i ke zbytku karoserie. A stínování nepřichází v úvahu - to je na mě moc, já dokážu pokazit i normální lakování. Zkusím to jemným smirkem pod vodou a pak to stříknu tím čirým matným lakem. Jak se pracuje s tím dvousložkovým? To neznám.
Uživatelský avatar
MadMaxRacing
Uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: 27.09.2010 0:00
Bydliště: Strakonice, Cheb

Stříkáš sprejema?
Dvousložkový ti odlejou tam kde míchaj autolaky. Skládá se právě ze dvou složek. Pokud bys stříkal pistolí, dostaneš pikslu s lakem a druhou pikslu s tužidlem. Míchá se to v poměru 1:2. Je to polyuretanový lak, po vytvrdnutí dost tvrdý a odolný proti poškrábání. Třetí složkou je matovač... Ale namíchaj ti ho i do spreje, nebo už se tak dá koupit i namíchanej.
Ultrafly PC-9, Ultimate 800
Mex Toyota Hilux, Scorpion 4x4
Spektrum dx6i, dx3c
http://madmaxracing.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Obrázek
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Ahoj Same :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Pěknej JEEP Same
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Takže, konečně jsem se zase dostal k autu. Na začátku srpna jedu do Chorvatska, takže auto musí být hotový. Oproti původnímu plánu jsem prozatím nechal klasický třílink - maketový podvozek s panhardkou a dalšími věcmi nechám až budu dělat nové šásko. Takže podvozek je víceméně hotový, tak jsem se pustil konečně do kastle. Je to teda pakárna, propříště se do tak rozsáhlé přestavby kastle pouštět nebudu, to radši postavím novou - bude to jednodušší. Je na tom ještě dost práce, ale pomalu budu finišovat - na ten kolotoč tmelení a broušení se vážně netěším. Jak už jsem psal, barva bude matná olive drab s černou kapotou. Abych to trochu oživil, tak jsem palubku a sedadla stříknul červenou - ručně štětečkem ještě udělám nějaké černé detaily. Na podlahu jsem koupil plastový slzičkový plech - stříkat ho budu chromovou barvou. Zatím jsem na zkoušku stříknul jeden panel a vypadá to bombasticky a opravdu jako z hliníku (barva není opravdu chromová ale spíš taková hodně lesklá stříbrná a trochu zrcadlí). Kola sice vypadají že jsou malé, ale půjdou tam kratší pružiny a také předělám blatníky - pak to bude akorát. Čelní okno nakonec sklopné nebude, nějak se mi do toho nechce. Prohlubně pro stěrače jsem zakitoval protože se mi nepodařily po odstranění stěračů pořádně vybrousit. Ale nakonec je vyříznu a z PSH udělám nové. A dost bylo keců, tady jsou nějaké fotky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Náhodou, už tak se mi ty kola zdaj perfektní... to jsou měkčený puky? vypadájí luxusně :-) :FINE:
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Nene, jsou to Mud Trashery od RC4WD s průměrem 99mm. Nechtěl jsem žádnou divočinu. Tyhle se mi ke stylu auta hodí nejvíc.
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Jako vypadají opravdu moc dobře... já jsem na svojho potřeboval velký průměr, ale tomuhle fakt hezky sedí :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Tak on je to takový prcek - rozvor jenom 261mm :D

Zpět na „Scale projekty“