Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Project JK

No jako Merlin má třeba těžšího defíka, tak mu to ten robitronic krasně zpustí... Pleskanec má zase CCčko o dost lehčí, takže to robitronic zabrzdí a on si hezky přidá a plynule sjede.. já jsem se svojima 4 a něco kilama tak uprostřed a prostě nebyl jsem schopný to na vysílátoru vyladit tak aby se mi to líbilo jako bez brzdy... tak snad se to tedka zlepší :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Project JK

mě ten robitronic co tu mám si brzdí když chce :-D někdy jo a někdy ne,ted je teda v regále ale jsem zvědavej až ho po půl roce zase rozjedu jestli se umoudřil :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Project JK

Mně prostě přijde z kopce logičtější přibržďovat než si přidávat. Nedaří se mi plynule sjet nerovnej kopec s hupama a vymolama, buď to jede moc rychle nebo se to zastaví.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Project JK

přesně... teďka testuju s různýma vysílačkama ten Mtronik.. a jaksi jsem asi špatně pochopil jeho funkce.. on explicitně nemá oddělenou brzdu od zpátečky což jsem já předpokládal... bohužel... ten zítra jdu ještě zkoušet s volantovkou, dneska s pákovkou to nebyla žádná sláva... pokud jsem byl v módu s brzdou v neutrálu tak z kopce to samý... pravda je že se rozjíždí fakt velice hezky plynule a je velice tichý a nehřeje se...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Project JK

Tak usilovně testuju Mtronikse... dneska sem 3x byl z baráku, pokaždé s jinou vysílačkou a střídám nastavení reglu.. takže oproti RC305 se snažím nabrat zkušenosti né ze stolu (které jsou prakticky né extra využitelné)... do kopce super... z kopce s brzdou v neutralu dobry, bez brzdy v neutralu (kde jsem tedy zjistil že brzda=zpátečka - takže nechápu proč tam tu brzdu vlastně píšou, bo mě to akorát při koupi zmátlo) to z kopce jede lépe... leč je tu problém, který se objevoval i u ansmanna... zde se objevuje tedy méně... ale v módu bez brzdy v neutrálu, kde je údajně garantován okamžitý přechod z plynu do zpátečky a naopak tomu tak né vždy je... na rovince a mírným kopci to relativně funguje.. problém nastává, když si chcete zcouvnout trochu z kopce a pak to zabrzdit plynem, kde plyn nezareaguje... stalo se mi to asi 4x po sobě... ještě zítra s kolegou merlinem budeme dále testovat s jiným přijímačem.

dále mám otázku na znalce.. existuje nějaký regulátor krom tamie teu 104BK a spol který má vyloženě odděleně plyn, brzda (poprvé dozadu), zpátečka (napodruhé dozadu) - tak to měl i můj starý axík...

jinak jsem neodolal a musel se vyfotit :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Project JK

Nádherné fotky s JKáčkem 1:1 :hura: ještě lepší by to bylo kdyby taky bylo v offroadove verzi :FINE:
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Project JK

Ten oranžovej je na CC ? :mrgreen: a někdo neumí lepit rovně samolepky na rezervě :P
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Project JK

3000HP píše:... takže oproti RC305 se snažím nabrat zkušenosti né ze stolu (které jsou prakticky né extra využitelné)... do kopce super... z kopce s brzdou v neutralu dobry, bez brzdy v neutralu (kde jsem tedy zjistil že brzda=zpátečka - takže nechápu proč tam tu brzdu vlastně píšou, bo mě to akorát při koupi zmátlo)...

Ve vláknu k tomuhle reglu http://www.rc4x4.cz/pohony-a-regulatory-f21/mtroniks-tio-rock-c-t2885.html jsem jasně psal, že v mém článku jde o lehké vyzkoušení a mé dojmy. Mým hlavním důvodem pro vyzkoušení bylo zjistit, jak spolupracuje s Flysky soupravou, protože se tu v minulosti v souvislosti se stejným reglem od Ansmanna psalo o nějakých potížích (nakonec snad šlo o špatně fungující přijímač). Také jsem psal, že regulátor nemá prodlevu mezi chodem vpřed a vzad. Pokud svá zjištění z ostrého provozu nějak sesumíruješ, rád svůj článek o ně doplním.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Project JK

3000HP píše:...problém nastává, když si chcete zcouvnout trochu z kopce a pak to zabrzdit plynem, kde plyn nezareaguje... stalo se mi to asi 4x po sobě...

Tyhle náhlé změny směru otáčení motoru bez prodlevy jsou řekl bych pro regulátor mezní stav. Jestli třeba to, že plyn nezareaguje, není projevem nějaké ochrany.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Project JK

minotaur píše:
3000HP píše:...problém nastává, když si chcete zcouvnout trochu z kopce a pak to zabrzdit plynem, kde plyn nezareaguje... stalo se mi to asi 4x po sobě...

Tyhle náhlé změny směru otáčení motoru bez prodlevy jsou řekl bych pro regulátor mezní stav. Jestli třeba to, že plyn nezareaguje, není projevem nějaké ochrany.


Ahoj.. určitě jsem na nic nechtěl narážet, právě proto, že jsem četl tvůj článek, tak sem se do koupě s chutí pustil... ale zřejmě mé dojmy jsou zkresleny jiným očekáváním od regulátoru... s tou ochranou ti povědět nemůžu, nerozumím tomu... jen vidím jak to jezdí, to je vše :-)... ale měl jsem v autě i toho ansmanna a choval se podobně a přesně to samé s tou prodlevou dělal v kopci... v módu s brzdou v neutrálu tento problém není... ale ve standardu je a je dost nepříjemný... zajímavé je, že mi to dělá jen při opravdu rychlém přechodu v z plynu na brzdu v kopci.. na rovince nemá problém hned jít na zpátečku a naopak... další problém v tomhle modu je už zmíněná absence brzdy ale rovnou zpátečka... protože část svahu je možná sjet krásně plynule ale v momentě kdy už svah není tak příkrý tak se okamžitě hodí zpátečka a to dost ohrožuji při mé délce auta překlopením dopředu.. opět v crawler módu tento problém není.. to je jediné co mě opravdu velice zklamalo... neb jsem myslel , že opravdu regulátor může fungovat odděleně (jak třeba tamiya) plyn, bzda, zpátečka...

celkově z něj mám v některých ohledech lepší pocit než z robitronicu kopce se opravdu dají sjet plynuleji, asi si na něj chvíli budu muset zvykat... ale pořád asi budu hledat regulátor slušný s oddělenou brzdou a zpátečkou...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Project JK

Ja mam dva TYTO a musim rict ze jsem maximalne spokojenej
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Project JK

No ten vypadá relativně hodně schopně... nějaká levnější varianta by nebyla? :-D
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Project JK

Já sjíždím kopec tak že na trimu plynu jemně přidám plyn do předu a auto jede pomaličku dólu a když dám trochu zpátečku tak to zabrzdí ;-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Project JK

no trimování jsem zkoušel s robitronicem, ale udělalo mi to to, že mi ho to najednou pustilo moc rychle...a až pak se zabrzdil, jenže při moji váze se pěkně nejdříve rozjel... a zase se mi furt nechce verglovat s vysilatorem když budu sjiždět každý kopec :-D

no nic.. zatím se chová lépe jak robitronic. teda vzhledem k mym pozadavkum... takze ho natvrdo otestuju na noční v dáblicaku... jinak mam jeste od kolegy merlina dalsi Mtroniks abych mohl porovnat kus od kusu... a dneska se mi konečně podařilo bezproblémově spárovat s mojí GT3B takže bude další testování :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Project JK

A jak je na tom ten bec?Přeci jen 5V není moc.Docela o něm přemýšlím,že bych ho dal holce do defa místo Novaka.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Scale projekty“