Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Prostě Niva

... Ja uplne vidim, jak si to sesadil, nevysel ti drzak motoru a pastorek koukal na spur z dalky, tak jsi motor podlozil tim prouzkem psh nebo co to tam kouka a ejhle, zuby se potkaly, dobry :-D ...


Nivaku, paradni ram, cela ta idea je super, ale proc to nedotahnes... Ten hotovej ram stacilo vzit kartacem na flexe a drobet ho vohladit, tady ten nedostatek s tim motorem... Ja se bal napsat prvni prispevek pac by ses rozciloval ze ti to hanim. Pritom me se to fakt libi a dycky se kroutim nad tim poslednim tahem, pac tomu dycky nasadis rozmer, kterej nikdo neceka ;-)
skotty
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Kousek od Pryglu
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prostě Niva

Mira trefil hřebík na hlavičku. Myslím že lépe by to nikdo na foru nepopsal.Potom se holt chodí s tou igelitkou jak bylo výše psáno...Akorát mě překvapuje to že Nivak už odjezdil nějaké expe a tudíž bych čekal že takové základní věci si pohlídá.(P :-p okud tom ovšem nebylo jen tak nahrnuto do kupy z důvodu focení).
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

jo, než s tim vyjedu na testy tak se tu musí udělat jinak, a hlavně jinej držák, tenhle držák je kus plechu co jsem měl doma tak jsem to tam přidělal tak nasladko, jen abyste si neřikali proč to fotim když to není dodělaný, až na to bude čas zase tak to dám jinak no, takhle je to nešťasný a musí se to předělat
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

Tak 1. test dopadl na jedničku s mínusem, zaprvý musim koupit jinej motor, ten co sem tam dal je jak jsem ho utopil na pradědu, a prostě chvilku jede a pak nic, takže to chce novej motor a bude to v pohodě. jede to pěkně, rychlost akorát, rejd je dobrej, poloosy drží, ikdyž jsem tomu nedával žádnou brutální hrabačku, bez dobrýho motoru to je naprd. No jako zatím spokojenost :-) Řekl bych že ty nápravy, budou fungovat dobře, ale to ukáže čas ;-)

Taky sem vytrhl závitovku z kloubku, ale trocha fteřiňáku a jede se dál.

Obrázek

A video....
https://www.youtube.com/watch?v=fxIiDre ... e=youtu.be

je škoda že toho sněhu je tolik a musim jezdit jen kde je vyhrnutá cesta, asi si to vyhrnu v Nivalendu a pojezdim tam, až přijde ten motor :mrgreen:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

s řetězama to vyjede hodně, ale stejně se občas dá zapadnou :-D

Obrázek

taky jsem zkusil jet s těma prořezanejma G-made gumkama.... a to jede skoro furt :twisted: a jak to bere
prostě do sněhu nejlepší gumy jaký sem kdy měl, dokonce lepší než Mickey Thompsony :mrgreen:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Prostě Niva

Nojo. Zbavil ses jich a tak je pomlouváš?? :-I :-I :-I
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Prostě Niva

V Potštejne se ti budou zimáky hodit. :OK:
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

já je nepomlouvám jsou dobrý... ale prostě moje ,,hovado džímejdy'' berou o mnoho líp....

protože tenhle vzorek...
Obrázek

versus tenhle...
Obrázek

tak je ti asi jasný který guma pojede líp :twisted:

jooo... přemejšlim jestli si na Potštejn vezmu gumy s řetězama, nebo ty větší bez řetězů, to se rozhodne na místě asi...
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Prostě Niva

tak t já řetězy nemám ani na jedněch gumách :?
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

vemu řetěz, ale nejspíš si asi vezmu ty větší, a gumy s řetězma ti můžu pujčit. gumy znáš, máme stejný, ale nahovno že jsem je udělal ze slabýho řetízku a když dlouho hrabeš na místě a chytnou se pevnýho povrchu tak se občas roztrhnou. byly už několikrát rozdrblý takže podle tohot aky vypadaj, ale hlavní je funkčnost :twisted:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Prostě Niva

Taky jsem kutil řetězy, ale dal jsem hrubší gumy, takže trochu postrádají smysl. Ale nebojte, vyhlídnu trasu s ušpaným sněhem a měli bychom si poradit i bez řetězů. Jen si vemte hoooodně baterek. ;-)
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

no právě, baterky to je problém, mam jen 2 5000 Mah a v zimě to nevydrží dlouho, takže buď koupim do zásoby ještě nebo nevim
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prostě Niva

Co je to ten sníh? Prej se to vyskytuje v zimě, ale tady u nás v Polabí nic takovýho nejni. U vás nějaká protekce či co... :-)
Jinak Nivka vypadá dobře po sovětsku, několikrát opravená a vyklepaná kladivem. :YOP:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

Hele, ten sníh už by tě přestal bavit. Chtěl jsem si zajezdit v Nivalendu, tak že si vyhážu sníh z tý přední části alespoň.... no 2 hodiny s pluhem, jezdit půjdu snad zítra, chci natočit nějaký video a taky to otestovat v trochu drsnějšim terénu.

Jo, a až se to trochu ošoupe tak to bude teprv vypadat parádně. Takovej ,,Laoga trophy'' stajl :mrgreen:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Prostě Niva

Tak další kratičký video: https://www.youtube.com/watch?v=JYYid72RGgs

jezdil snad jen dvacet minut, pak mi vyflusl motor, nevim proč, ale tak 10 minut jede pěkně a pak najednou zastaví, když ho prostříknu kontaktolem tak zas jede deset minut a zas nic, ani nepíská, nemá snahu se točit nic.... asi to vypadá že koupim novej.... :-(
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „Scale projekty“