Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Gratuluju :tleskam:
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Sakra, tu je mrtvo... :CIAO: Já sem natěšenej, a nic...! :-)
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

npppp píše:Sakra, tu je mrtvo... :CIAO: Já sem natěšenej, a nic...! :-)

no ono nic moc nějak nepřibylo. :-p Forma je jak když ji vytřeš bílou barvou... nic víc. Mám ji vytřenou dvouma vrstvama Gelcoatu, v neděli založím velké plochy laminátu. A udělám u toho zase nějaký fotky.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Jak jsem slíbil na rajským zas nějaký progres. Nemám poslední fázi. Už mi chybí jen jedna bočnice a první vrstva je hotová. O víkendu přihodím druhou vrstvu výztuh ve sloupcích a pak druhou vrstvu laminátu. Uvidím jak pevný to bude na testovacím vzorku mimo formu a podle toho třeba přidám ještě další. uvidíme :) Zatím používám netkanou jednovrstvou skelnou plst. Druhá vrstva bude křížová textilie a pak asi ještě jedna vrstva plsti.
Probarvený šedý epoxid používám pro to, abych dobře rozeznal kde už jsem laminoval na gelcoat a kde ne. Další vrstva epoxidu bude bílá a poslední zase šedá.
Obrázek
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

:-D že by nápad co bych kdyby to klaplo? Obrázek :OK:
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

:FINE:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Tak aby tu nebylo mrtvo. Dnes po výměně pneumatik na velkým autu jsem se rozhodl zase pokročit i na malým. Už se to chýlí :)
Dolaminoval jsem chybějící kousek první vrstvy pak rozmíchal další epoxid a vrhl se na druhou vrstvu. Aby to nebyl tak ostrý přechod vybral jsem tentokrát šedé probarvení :-) takže druhá vrstva hotová. Podle toho jak se to tváří to určitě jistí ještě třetí. Protože by to bylo měkký. Mezi druhou a třetí vrstvu ještě vložím nosníky do A,B,C sloupků a křížovou vzpěru do kapoty a do střechy. Pro informaci každá kapota se skládá z 15ti dílů ve třech vrstvách. Tedy 45 dílů skelné tkaniny.. a ono to je ještě o něco víc protože dodatečně ještě zpevňuju třeba prahy tam budou 4-5 vrstev. ;-) takže defakto skoro 60Ks skelných čtverečků výstřižků a dalších patvarů. Už jsem si na to nakreslil i šablony jinak bych zcvokl.. :-D
Obrázek
Přední podběh
Obrázek
...a taky zadní
Obrázek
Více foto na kečupu :YOP:
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

No tak jsem dneska neodolal a formu rozloupl.

Na to že jsem to dělal relativně hodně narychlo a nemám s tím žádné zkušenosti tak jsem celkem mile překvapil.
Pár poznatků.
1) Forma není potřeba vytírat separátorem.. spíš to uškodí kvalitě povrchu než přidá. viz roh střechy a kapoty. je to ale jen spíš vizuální stačí smirek voda a dva tři tahy a je to pryč.
2) Gelcoatem busu buset vytírat asi jen některé části sice dobře okopíruje, ale má to háček je to vrstva spíš k obroušení a nehodí se pro vytírání detailů. ještě že jsem lištu na střeše vypodložil skelnou nití.
3) Gelcoatem musím vytírat rychleji a dělat to na víc a menších dílů. i když je to jedno protože maska která dopadla katastrofálně a budu ji muset odbrousit příště dělat Gelcoatem nebudu, ale rovnou pryskyřicí. pak nedojde k tomu k čemu došlo.Naproti tomu tam kde jsem měl čas tam to dopadlo. (mřížka na kapotě)
Jinak se dá kastle v podstatě ostříhat jak ji vylaminuju tkaninou a přetmelit a nalakovat.
Aktuální váha bez třetí vrstvy kterou budu doplňovat a neostříhaná dvě vrstvy Laminátu a dvě vrstvy gelcoatu je neskutečných 208g pro ilustraci WW Touareg nalakovaný z Lexanu má 205g a co mám info tak Defender by Sokol, bez skel a doplňků má 452g.
myslím že i se vzpěrama a třetí vrstvou nebudu přes 300g. a pokud bych se vyprdl na Gelcoat ouplně tak si myslím že možná i 250g :FINE: :FINE:
se mi potovry nějak rozmnožily či co..
Obrázek
prdýlka
Obrázek

že nějaký další fotky sou na rajským asi dodávat nemusím :-p
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

S tou maskou jsem to tak trochu předpokládal ( podle vlastních zkušeností ). Rozhodně by bylo vhodnější masku odlívat zvlášť - ušetřil bys tím spoustu času a problémů.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Jo a ve středu to vezmu ssebou na driftování aby jse si to mohli prohlídnout naživo. chci u dalších kastlí pracovat s elastickým epoxidem aby ta kastle byla trochu víc pružná..

Maska je moje blbost.. měl jsem to vytřít rovnou epoxidem protože tam kde jsem to udělal mřížka, hagusy a tak tak tam je to o.k.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

No tak to se Ti dost povedlo !!! Hezký, jsem zvědav naživo, budu tam :-D :BYE:
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Ořezáno nahrubo. váha 275g včetně třetí vrstvy laminátu.
použiju to jako testovací vzorek neb je kastle ohnutá a na střeše je propadlina. Ale tak nějak jsem počítal že to nebude úplně 100%. Takže nabité zkušenosti začnu využívat už zítra pro druhou karoserii. Jednak Lukoprenovou formu do laminátový skořepiny musím na pár místech zalepit páskou aby se neposouvala a nebudu asi vůbec používat Gelcoat. :) a ani mýdlový separátor.. udělalo to do karoserie důlky od bublinek.
druhá kastle doufám bude 100% :-p

Obrázek
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
salamandr5321
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: 14.07.2013 13:50
Bydliště: Praha 7 Holešovice

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Halo,haloooo! Tak jsem po delší odmlce nakoukl a co nevidím ono už to bude skoro jezdit! Gratuluju nádhera!!!!! Jinak se připomínám,pořád je zájem o kastličku-nivičku....Pamatuj na mě prosím. Díky a opravdu super práce! Daniel. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

:hura: :hura: :hura: tak dnes naživo na výstavišti, tedy, kdybych chtěl Nivu, bude od Pátrače, má to muchy, ale nic co by modelář nezvládl, jestli to posuneš o level, nebo dva vejš po zkušenostech co teď máš, prodával bych to draho ! Ne vážně paráda, fakt jako Niva :-D :-D :OK: :OK: :OK:
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Čefa66 píše::hura: :hura: :hura: tak dnes naživo na výstavišti, tedy, kdybych chtěl Nivu, bude od Pátrače, má to muchy, ale nic co by modelář nezvládl, jestli to posuneš o level, nebo dva vejš po zkušenostech co teď máš, prodával bych to draho ! Ne vážně paráda, fakt jako Niva :-D :-D :OK: :OK: :OK:


Díky ;-) Jsem rád že se to líbilo :) Doma už je založeno na další. akorát to bude mít o dva tři kroky navíc. Maska se bude laminovat v jednom kroku s výztuhou se skelným vláknem v dalším kroku půjdou laminovat lemy oken a "lem pro zahrádku" a teprve pak se bude dělat ostatní část. Nebudu vůbec používat plstěný sklolaminát ale jen 2 vrstvy tkané textilie a jen jedna vrstva Gelcoatu. a koncem příštího týdne jedu pro pružnou pryskyřici a kevlar :)
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.

Zpět na „Scale projekty“