Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Omlouvám se všem modelářům kteým se nelíbí co s mým výtvorem provádím, že ho nestavím podle toho jak by to stavěli oni a že jsem si dovolil něco nedodělat, nebo naopak něco udělat co ONI by neudělali a nebo si mysleli že udělám. Abych je pro příště nerozrušoval nebudu sem dávat už žádné fotografie dalšího postupu a s největší pravděpodobností, protože je model hrozný ho nebudu ani nabízet k prodeji. Přece o takovej křáp nikdo nemá zájem. :-p
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Nic si z toho nedělej - já jsem taky ješitnej víc, než by se slušelo.
Nicméně ta předloha by si víc práce opravdu zasloužila - když už jsi tomu věnoval tolik času a materiálu.
Opravdu budeš spokojenější, když tě všichni budou chválit a na druhou stranu si budou myslet nic moc ?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Na asi 200 kladnejch komentu po dobu vyvoje, pak jeden prispevek co ti to drobet pohanil a hned se certis. Cim vic fotek, tim vic radost pro vsechny co to ctou. Se podiv na cislo kolikrat si tvoje tema lidi otevreli.




Ze je negativni jen jeden je vlastne skoda. Pac kritika posouva to dilo dal.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Já se nečertím. :wink: Kritika mi nevadí. Naopak. Ale proč tu mám číst že jsem měl něco vytmelit vybrousit a že je to kvůli tomu blbý a spol.. Když jak psal Čefa který to asi jediný čte a jako jeden z mála auto viděl na živo. Po vyloupnutí z formy jsem zjistil že Lukopren se prohl že separátor udělal bordel.. Mohl jsem ji rovnou hodit do koše. Proč bych měl hodiny něco někde dolepovat tmelit a zkoušet nějak bastlit, když vidím, že karoserie se na lemech štípe že se zkroutila a podobně... ale to je prostě špatně.. mám se raději patlat hodiny s něčím co nemá smysl než se věnovat třeba výrobě tý nový karoserii..
Jo pokusím se z toho teď dostat to nejlepší co půjde. Pokud se něco na tom vydělá tak mám v plánu zkusit nechat udělat předlohu na CNC a popřemýšlet o vakuovém formingu a nebo druhý lukoprenový formě.
Vadí mi jedna věc. Že každý soudí podle toho jak by to dělal on a zapomíná na jednu věc, že je to můj výrobek a dělám ho podle toho jak se líbí mě.
Neberu v potaz teď nedostatky který jsou z výroby. Jenže to by zase dotyční museli číst. Důlky jsou na kapotě od separátoru, který už nepoužívám. Prohnutí karoserie na střeše a na kapotě je protože se prohnula forma. Na kopytu to není. a co je problém tak přesto že píšou že Lukopren je stabilní tak forma z Lukoprenu přestože je vyztužená tkaninou se zdrcla na délce o 3mm.. Díky tomuhle musím řešit problémy který bych řešit vůbec nemusel. Když už se první kastle "povedla" jak se povedla tak jsem její negativa využil tzn udělal jsem z ní vrak. Proto to není vytmeleno přebroušeno, naopak jsem na několika místech kleštěma kusy laminátu uštípal. Proto je karoserie popatlaná a natupovaná štětkou a podobně.
Ale tohle tu nemám chuť ani náladu obhajovat... druhý výrobek by měl mít absenci většiny neduhů. A pokud se někomu nelíbí že karoserie je u kapoty rovná nebo že okapnička je je velká že lem u okna by měl být o 1mm vyšší tak ať si Nivu postaví sám podle sebe.. ;-) Rád se podívám jak se mu to podaří a rád budu psát taky komenty co všechno na tom nemá v měřítku a co všechno by měl udělat podle mě.. :BYE:
a trochu ješitnosti na konec. Troufám si říct že i když má kastle nedostatky a to má tak je to pořád nejvěrohodnější model Nivy v ČR. :-D
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

No....nebudu to..koukám..u Tebe komentovat a zbytečně přihazovat dřevo do ohně...
Jen k Tvé poslední větě....by Jurda..
Obrázek
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Tomhabmw píše:No....nebudu to..koukám..u Tebe komentovat a zbytečně přihazovat dřevo do ohně...
Jen k Tvé poslední větě....by Jurda..

Ano vím o tom dělal dvě.Konzultoval jsem to s ním. při výrobě. Ani jedna není ve skutečném měřítku.. (a jedna tu byla dokonce na prodej nalakovaná.)

A když už u mne hledáš na autě hnidy a nezdá se ti rovina kapoty tak se podívaj kde ve skutečnosti končí prolis na kapotě a kde končí u Jurdovy nivky a taky na tu kulatost tý kapoty u tý Jurdovy. a podívej se jeslti Niva je skutečně tak kulatá jak je na modelu. A teď nemyslím podívat se na dvě fotky na netu ale jít ven a Nivu si skutečně osahat a dooměřit. Mám vedle baráku dvě.. a lítal jsem kolem nich s metrem několik hodin.

Bez debat Jurda je PAN Modelář. Nikdy nebudu dosahovat jeho kvalit v práci s PSH a klaním se co dokáže. Ale co se týče toho co jsem psal vejš tak za tím si stojím.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Hle....když si přečteš tedy své vlákno...tak začnu,no.

Nivu jsem Ti chválil...a napsal jsem,že když se dotáhne dokonce..bude pěkná. Na to jsi napsal,že je to už finální podoba. Tak jsem mlčel...a najednou je nastříkaná a ukazuješ ji.Tak jsem napsal svůj názor.
A na ten,se pak čertíš a píšeš jak o tom nikdo nic neví a vypisuješ co bylo zle a co budeš zlepšovat...Toto jsi měl napsat na můj první dotaz..

Ale to je jedno...přeji ti radost z modelu...

A neřešme Jurdu..to jsem Ti dal jen k té větě. Ano,je kulatější...Ale na tvé zase moc rovná kapota..za tím si zase budu stát já.A neříkám to jako HNÍDU co jsi napsal..ale jako zdravou kritiku..
Aji když je to první pokus...tak prostě bych to více dotáhl do konce,kapota,přední blinkry atd...než bych to stříknul a vyjel..ale za to vše..má omluva...každy to dělá po svém..
A co je to skutečné měřítko??
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

V Amerike V8, na Slovensku 1/10 a v Cechach sa vam mnozia "zuzovky" ( tie zuzene trialy) :-)
Poznamka: nerypem
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Klid, dyť vám rupne cévka :-D niva jako první polotovar vypadá naživo pěkně, až vyleze opravdu finální podoba můžeme dělat závěry. Nicméně kdejaká kastle z PSH by při této váze byla jako papírová, tohle vypadá, že by mohlo vydržet dost. :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

.... To neni hadani ale spis debata u piva, de vo to abysme ho vsichni pri tom psani pili... :-D
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Mira píše:.... To neni hadani ale spis debata u piva, de vo to abysme ho vsichni pri tom psani pili... :-D


:-D :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Pátrač píše:Edit 20:17
na nátlak synka jsem to nakonec teda nějak i napatlal barvvou. že prej když má mít kastli na autíčku tak že ji chce mít nabarvenou. Našel jsem zbytek barvy ve spreji který jsem si nechal namíchat na svoje první auto (Lada 2107) a nastříkal jsem to, střechu jsem nechal tak jak byla a dobarvil jsem pár "oprav" základem. Nakonec to vypadá jak to vypadá. Na to aby to rozflákal někde na druhý výpravě to stačí :)

To ledacos vysvětluje a já osobně bych radši tuto nedokonalou než tu další novou, stejně ta má by byla vrak ;-)
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

maztekk píše:
Pátrač píše:Edit 20:17
na nátlak synka jsem to nakonec teda nějak i napatlal barvvou. že prej když má mít kastli na autíčku tak že ji chce mít nabarvenou. Našel jsem zbytek barvy ve spreji který jsem si nechal namíchat na svoje první auto (Lada 2107) a nastříkal jsem to, střechu jsem nechal tak jak byla a dobarvil jsem pár "oprav" základem. Nakonec to vypadá jak to vypadá. Na to aby to rozflákal někde na druhý výpravě to stačí :)

To ledacos vysvětluje a já osobně bych radši tuto nedokonalou než tu další novou, stejně ta má by byla vrak ;-)

Hele psal jsem to několikrát. Není to pěkně udělaný má to dírky po bubinkách některý věci lemy co se zdály pevný se odštípávají. Pokud to budeš chtít jako vrak tak ti ju klidně následně nechám. Jde o to že ji mám opravdu na testy. tzn jak a co udělat pak na finální kastli. Věc se má tak že asi budu muset začít makat rychle. Neb Lukopren se oproti slupce z Laminátu srazil na délku už o víc jak 3mm díky tomu se mají tendenci prohýbat rovné plochy :-I který hňup napsal že Lukopren je rozměrově stabilní by mne teda jako fáákt zajímalo. teď dvě kastel budou pro rodinu pak se uvidí jestli o to bude vůbec zájem. s rovnou haupnou :-D
co se týče dotazu ohledně měřítka. Myšlen je tak že nerozlišuju jestli je auto 1/10 1/15 1/6 to je mi jedno ale jde o to aby odpovídalo celé. tzn že pokud má šířku 1/10 pak by mělo mít i 1/10 délku.. Mám doma lexanovou Ladu 2101 a když jsem to oměřil zjistil jsem že délka třeba odpovídá měřítku 1/9 ale šířka už je 1/7,5.. ve skutečnosti by auto muselo být o 25 cm širší.. u Nivky jsem se snažil najít kompromis tedy měřítko je 1/8,5 a to tak že kompletně. i za cenu horšího průjezdu terénem. protože tam prostě nedám velká kola.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Resty vyřešeny vracím se k modelaření.
2Kus hotový, třetí už je v kopytu. Kapota je rovná, Bouda bez propadení.Přibyly vnitřní výztzuhy z kevlaru. Třetí kastle bude celá sklolaminátová s kevlarem. Nebude vůbec použit gelcoat. Dělá to akorát bordel. Ty barevný fleky jsou jen barevný nikoliv plastický. Je to hladké.
Obrázek
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ADAM 84 - Niva od Pátrače

Třetí kastle založena. Druhá už je u majitele :)
Obrázek
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.

Zpět na „Scale projekty“