Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

MRC VW BEETLE

Tak sem se do toho konečně pustil. Před nějakou dobou dorazila domu funglová Losina Mini Rock Crawler, stihla ujet asi dva metry po koberci a šla pod kudlu:) Nicméně dojmy z ní sou veskrze pozitivní, teda aspoň co se dá okem posoudit...zpracování kvalitní, jenom šly trochu ztuha nápravy, ale po otevření, máznutí a zavření bylo po problému...
co se týče úprav, vzhledem k tomu, že kastle brouka, která na to pude, má rozvor větší, než losina v serii, takže muselo nastat prodlužování. Původní plán, že si udělám vlastní šásko z plastu, aby to bylo lehký, brzo padnul, použil sem plastový prkýnko na krájení o tloušťce cca 7mm, a po vyříznutí se rám kroutil jak z gumy. Nakonec sem se rozhod použít origo šasi s extra bočnicem z L profilu, a prodloužit zavěšení náprav. Z toho vyplynula nutnost nahradit původní 3link s plastovym véčkem jako horním uchycením, standartním 4linkem. Vzadu nebyl problém, zadní servo plate šel dolu, a do volnejch otvorů se chytly kuláky a bylo vystaráno. Vepředu, jelikož sem chtěl zatim nechat servo na nápravě, to tak snadný nebylo, takže sem chvíli laboroval a nakonec sem to pořešil tak, jak je vidět na fotkách...do volnýho otvoru sem chytil kulovej čep, kterej slouží jako kotevní bod pro horní linky. Bez tlumíčů se to kroutilo docela divoce, ale s nima se to celkem uklidnilo...křížení je teď tak akorát, a nápravy při propružení nikam necestujou. Nicméně do budoucna možná pude servo na rám, a předek bude řešenej stejně jako zadek. Tlumiče sem tam šoupnul třecí z Reely Clashe, kterej už mi asi dva roky leží doma v krabici:) Myslim že vypadaj celkem slušně, a při těch rychlostech, kterejma se to bude pohybovat, snad budou stačit. Taky sem vyměnil táhla na řízení, páč ty origo plastový se mi moc nezamlouvaly. A největší problém je, že na tenhle rozvor sou krátký kardany, sou zasunutý zhruba půl cenťáku, což na přenos síly rozhodně nestačí, už sem si objednal náhradní a provedu prodlužovací operaci:)
Na zkoušku sem tam vrazil kola z Touarega, a uplně luxusně zapadaj do blatníků, takže tam možná zůstanou, snad gema je nějak prořezával a fungovaly prej relativně slušně, tak to asi zkusim. Baterka asi příde posunout víc dopředu, podle toho, kolik bude místa pod kastlí a to bude asi z mechanickejch úprav šecko.
Až se vrátí kastle z lakovny, uvidim jak se s ní dá pracovat. Ta na fotkách je náhradní, ABS, na lak šla lexanová. Snad tam nějak pudou zakomponovat nějaký ty nárazníky, světla a tak podobně...
Zdehle pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Leprasol dne 25.12.2008 22:57, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

...aneb jak z crawlera na scale a beztrestně zpět. Použil jsi stejný koncept jako já na axíku. Funguje to dobře, tak snad budeš taky spokojen. Jsem na to s kastlí fakt zvědav! Co jsem viděl fotky, bude asi vymazlená!
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

moc hezký, vypadá to fakt dobře, ještě by to chtělo nějaké fotky z akce
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

tak už se mi vrátila kastle z lakovny, a myslim že se dost povedla:) udělal sem na ni džáky se suchym zipem, který sou podél auta, protože svislý se mi nedařily...ta kastle je moc kulatá:) nechám ji jako tréninkovou a postupně vymazlim tu ABSkovou, takže tahle se světel a zahrádky nedočká...ke kompletní pojízdnosti už chyběj jenom ty kardany...sice to teď jezdí, ale myslim, že v terénu rychle vypadnou, nebo se vočešou...
foto zde:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Kastle je myslím fakt v pohodě. Už jsem zvědav...
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

moc hezký, jenom někdo říkal že ty kola co tam máš mají špatnou přilnavost, ale to nevím, nemám vlastní zkušenost.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

vo těch kolech vim, psal sem to i v prvním příspěvku...sou tam, protože vypadaj dobře a seděj...pokud budou výkony strašný, přídou tam jiný...
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

jj, promin sem si toho nevšiml :D
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Už jsi přišel na záhadu dekodování? Chtěl bych to vidět v pohybu :)
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

tjn ja taky- nějaký video :lol:
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

normálně sem to doma dělal podle návodu...chtělo to prostě zapnout nejdřív model, pak RC, počkat až se najdou a hotovo...ale povedlo se mi to až asi na pátej pokus, takže myslim, že na Šemberu to nešlo, protože tam bylo spousta jinejch DSM a hádalo se to...jinak v pohybu bude snad už brzo, jen co dorazej kardany...
Návštěvník

Tomu hádání nevìø. Kdyby mìli v¹ichni Spektra, tak by nás mohlo jezdit 39. I bìhem exedice jsem si vypínal vysílaè, (mám tam jen 800mA baterku), model byl zapnutý poøád. A kdy¾ jsem si vysílaè zase zapnul, tak jsem asi 3 vteøiny poèkal a pak se to vpoho spárovalo. Rozhodnì bych chybu hledal jinde.
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Anonymous píše:Tomu hádání nevěř. Kdyby měli všichni Spektra, tak by nás mohlo jezdit 39. I během exedice jsem si vypínal vysílač, (mám tam jen 800mA baterku), model byl zapnutý pořád. A když jsem si vysílač zase zapnul, tak jsem asi 3 vteřiny počkal a pak se to vpoho spárovalo. Rozhodně bych chybu hledal jinde.

moje řeč, také vypínám vysílač a auto čeká jeko pejsek, ani se nehne dokud se znova nenačte. Dnes Žíla po úvodním ponoru a dvojitém vysušení když přiblížil vysílač k autu pod 50cm tak se zbláznilo. Od 50cm zas normální. Také netypické chování DSM. Někde bude chybka.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

tak teda asi bude něco špatně v elektronice...nicméně zkušebně sem to několikrát povypínal a porozpojoval a popřepojoval a nevim co eště a funguje to, tak to snad byl ojedinělej problém a na další akci už broučan pofrčí
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Leprasol píše:............ a na další akci už broučan pofrčí

a o to tu jde, že :wink:

Zpět na „Scale projekty“