Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

KUBA93 -> Myslím, že spojovačka patří na tuhou nápravu, ono to sní samozřejmě taky zatáčí, ale na nezávislé zavěšení podle mne patří dvě páky a ty se dají ladit délkou, tvarem, umístěním čepů. Na tvoje Disco jsem taky koukal a za to co jsi dokázal vytvořit z toho původního vraku před tebou smekám :FINE:
Já se snažil ty poznatky z papírového modelu nápravy převést do praxe, sice jsem si s tím hrál tři dny, ale myslím, že se to vyplatilo ;-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Není to ještě finální verze, ale funkčnost oproti té první verzi je mnohem lepší a propružení kol nijak zásadně neovlivňuje jejich natočení.
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LR Discovery na TA01

No vida, paráda :tleskam:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Martin: Jasne chapu a dekuju za pochvalu. Tvoje posledni verze se mi opravdu libi a vypada funkcne.. Ja sem reagoval hlavne na ty ruzny divociny ktery tu padly prede mnou (aniz bych chtel tvurce urazit). Az dodelam modely co mam rozestaveny, tak mozna nakonec predelam rizeni dle tveho vzoru.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LR Discovery na TA01

mam podobne upravene riadenie na CCcku. najprv som uvazoval nad spojovackou, ale spolu s nezavislym zavesenim mi to neslo dokopy. geometriu to trochu meni, ale menej ako pri pevnej spojovacke. zatial mam capy chytene na serve cez dlhsi srob, ale tvoj variant s klbami vedla seba je zaujimavy.

:tleskam: za papierovy model...tiez posuniem spojovacky blizsie k stredu kolies, ked si to tak vyborne overil.
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LR Discovery na TA01

este postreh - podla mna velmi dobre rozdiskutovana tema s elegantnym riesenim. Martin01, nedal by si to aspon formou linku aj pod "Rady a napady"? Podla mna to moze viacerym pomoct...ja uz toto riesenie testujem na Pajeru, zatial spokojnost (aj ked este budem upravovat podla predchadzajucej diskusie).
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: LR Discovery na TA01

Moc pěkně vyřešeno :OK:
Akorát mám strach, aby to utáhlo servo v terénu. Páky na knucklech jsou takto o dost kratší. Dej potom vědět, jak to zatáčí při zátěži.
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: LR Discovery na TA01

vzhledem k tomu ze mam to samy musim se te zeptat jestli si musel taky hodit rozbihavost ? nebo tim posunutim vic dovnitr se to vyresilo ?
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Děkuji všem za názory rady i komentáře ;-) .
Plánuji ještě vyzkoušet posunutí čepů na páce serva směrem nahoru a tím zvětšit sílu serva, která možná bude potřeba, protože přemístěním čepů ke středu kol se o dost zmenšila páka, kterou servo na kola působí. Možná i vyměním ty tamiyácké čepy a kloubky za kloubky od traxxasu, na závitovky nasadím trubičky a hlavně vymezím vůle na předním zavěšení kol. Tu rozbíhavost jsem zatím nijak zvlášť nenastavoval viz foto. Do vlákna rady a porady bych se zatím neodvažoval to dávat, přece jen to ještě není ověřeno v praxi a navíc je to vlákno určené pro CC01 a tam je umístění serva trochu jiné. Potřeboval bych udělat jízdní zkoušky, ale momentálně k tomu nemám vysílačku. Plánuju časem koupit Flysky GT3C, zatím jsem k tomu chtěl koupit nějakou starší levnou základní dvoukanálovku abych to mohl zprovoznit pro kluky. Odpověděl jsem na modelbazaru na inzerát na jednu starší vysílačku od ccčka a teť se zatím marně snažím toho pacholka co jsem mu ji už před čtrnácti dny zaplatil přinutit aby mi ji konečně poslal :-( .

Obrázek
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LR Discovery na TA01

k tym "radam a napadom" - ja som upravu riesil na CCcku a myslim, ze dost vela ludi ma servo prehodene dopredu. predna cast je mi pripada velmi podobna ako na CC. kedze ako CCckar som sem prisiel skor nahodou, tak ma potesilo, ze to tu je tak dobre vysvetlene...skromnost bokom :tleskam:
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Tak jsem zase trochu pokročil, vyrobil jsem držák předních tlumičů, zatím tam mám ty původní tlumiče, ale musím sehnat nějaké delší.

Obrázek

Obrázek

Chtěl jsem začít testovat a protože mi vysílačka stále ještě nepřišla, musel jsem vyndat přijímač z druhého auta. Zapojil jsem elektroniku, provizorně ji uchytil na rám a poprvé jsem to rozjel. Ještě ale musím vyřešit kola, zatím pneu. nemám přilepené jen nasazené a proto se na disku protáčejí. Lepit je zatím nechci, protože jednak ještě nevím jestli je nebudu dávat do nějaké barvy, za druhé musím vyřešit vložky, protože ty originál modré co k tomu mám, jsou strašně měkké a zatřetí do nich chci dávat nějaká závaží, ale to až na konec, abych s tím mohl doladit optimální rozložení váhy. Našel jsem tady na fóru jedno starší téma ve krém se probírala i testovala výroba vložek do kol z přyžové izolační hadice, podle tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=aDFP5p31 ... 780&page=5 Docela se mi to líbí, tak to asi vyzkouším. Pokud s tím má někdo osobní zkušenost budu vděčný za každý poznatek i radu ;-) .
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Tak jsem se dal do výroby vložek kol. Jak jsem psal v minulém příspěvku chtěl jsem se pokusit o výrobu vložek z pryžové izolční hadice podle návodu z jednoho staršího vlákna tady na fóru. Konzultoval jsem to s jedním uživatelem který to tenkrát zkoušel, ale ten mi je moc nedoporučoval, protože mu prý pak začaly ty vložky z mechové hadice vadnout, tak jsem si řekl, že to zkusím trochu jinak :-I .
Náhodou se mi dostaly do ruky dva kousky mechové gumy, podobného materiálu ze kterého byla ta hadice. Materiál je v cca 10 mm. silných plátech,
ale každý o jiné hustotě a tvrdosti.
Obrázek
Měkčí plát mi připadal jako vhodnější, tak jsem z něj nařezal dva proužky o vnítřní šířce pneumatiky které položené na sobě cca odpovídaly potřebné výšce vložky a přistřižením vnitřní hrany jsem udělal místo pro patku pneumatiky.
Obrázek
Původně jsem chtěl oba pruhy slepit do kruhů a ty pak slepit k sobě do tvaru vložky, ale zjistil jsem, že tenhle materiál má povrch který vůbec neklouže, tak jsem do pneumatiky nejdřív naskládal vnější, pak i vnitřní pruh a pneumatiku nasadil na disk.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Musím říct, že výsledek mne dost příjemně překvapil.
Pneumatika trochu změnila tvar, je mírně užší, vyšší a řekl bych, že se teť tvarem více podobá skutečné pneumatice. Tuhost mi na omak připadá taky optimální. Další skvělá věc je, že jak ten materiál nekoluže, tak ty dva proužky vůči sobě i vůči pneumatice jen tak poskládané perfektně drží při sobě a pneumatika se neprotočí i když není přilepená k disku :YOP: .
Obrázek
Teť už jen vyzkoušet v provozu a zjistit jestli ten materiál časem nezačne měnit svoje zatím skvělé vlastnosti :-p .
Obrázek
Vlevo tvar pneu s původní vložkou, vpravo s vložkou z pěnové gumy.
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Tak zase menší pokrok. Dokončena přestavba řízení, uchycení delších tlumičů na přenní i zadní nápravě, uzamčeny diferenciály. Ještě se na tom budou ladit detaily, ale ty zásadní úpravy na nápravách jsou hotové. Každý ten hliníkový díl jsem vyráběl prakticky dvakrát, nejdřív na zkoušku a pak po odzkoušení znovu se zapracováním poznatků z provenených zkoušek. Dost mne to baví ;-) , jen škoda, že to musím dělat prakticky na koleně po večerech v obýváku, čemuž taky bohužel odpovídá doba výroby a výsledné zpracování, ale ten pocit, když si člověk něco sám vymyslí, pak vyrobí a když to nakonec i funguje ..., ale co vám budu vykládat, vždyť to znáte :-) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Zase jsem trochu pokročil, vyrobeno šasi včetně nášlapů, držák a ochranný plech přední nápravy, držák zadní nápravy a zároveň kryt motoru.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
plecky
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 10.10.2012 15:54

Re: LR Discovery na TA01

Ty fotky od Martina01 nejdou jenom mě, nebo všem?
Nešlo by je zprovoznit?
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: LR Discovery na TA01

Mě taky ne. :sad:

Zpět na „Scale projekty“