Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LR Discovery na TA01

ahoj na tamia foru jsem viděl odkaz na manuály na stavbu a u sestavování převodovky byla tabulka s poměrama při použití pastorků. U TA03 je to jak jsem psal výše - 12T => 1:9,94 a to je nejmenší použitelný bez zásahu do dalších převodů ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LR Discovery na TA01

ta01 ma rozsah 16-21
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

komaare díky za informace, je mi jasný, že axíka z toho nikdy mít nebudu a ani nechci, láká mě na tom právě to, že s tím snad bude zase jiné, rychlejší poježdění trochu v dakarském stylu ;-) a pokud se mi povede dosáhnout alespoň částečně jízních vlastností tvých Hummerů tak budu spokojený. Přesně jak píšeš, taky ho budu mít spíš na procházky a pro kluky na blbnutí. Koukal jsem na ty tlumiče které na tom máš, vypadají dobře, můžeš mi napsat co jsou zač a jak si s nima spokojený ? Taky uvažuju o výměně těch původních asi za trochu delší, ale nemám s tím žádnou zkušenost tak uvítám každou radu a tip.

gecko-x díky za informace, ale na tomhle podvozku je to jinak, koukal jsem na ten podvozek i do papírů co jsem k tomu dostal a motor se tu montuje do takového kroužku který má několik poloh podle použitého pastorku a tím je pevně vymezeno jak velké pastorky tam lze použít (16 - 21z). Ten 16z pastorek je nejmenší který tam lze použít, takže v tomle směru není co řešit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Koukám že komaar byl rychlejší :-D
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LR Discovery na TA01

Já jsem použil 95mm dlouhé tlumiče, ale musel jsem udělat prodloužené parohy. Teď se mi kola "kříží" víc jak 5cm na každou stranu :-D , co mě pustí kardany
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: LR Discovery na TA01

takze na pozadani zde vkladam fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

s mamotnymu popisu:
je potreba udelat prodlouzeni parohu a prilepit ho ke stavajicim parohum epoxi.... samozrejme i prisroubovat. Ramena otocit tak aby uchyceni pro tlumic bylo z druhe strany a umistit horni rameno nebo jak tomu tady u tohohle modelu rict tak jak mam na foto... jinak je potreba na c-cku obrousit trochu to horni ulozeni jak se sroubuje ten sriub co jde prez to rameno - narazi totiz do tlumice. tendle spusub neni uplne muj inspiroval jsem se jednim panem na zahranicnim foru ale odkaz si uz nepamatuji... on mel ale jinak reseno rizeni coz mi nevyhovvovalo.

jinak k samotnymu rizeni : musel jstem udelat toto rozsireni:
Obrázek
na foto jeste srouby s pulkulatou hlavou ted sou tam zapustny. :) prosim prominte moje zpracovani je otresny mam vtomdle ohledu ruce leve :D
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

gecko-x -> koukal jsem na tvoje rajče, máš to fakt pěkně provedý a s tím řemínkem sis taky dobře poradil :FINE: . Co tam máš za ty tlumiče ?

Argo22 -> díky moc za inspiraci. Koukám, že nejsem první koho napadlo tohle umístění serva, mám sice jinak řešené to pákování, ale snad to bude taky fungovat. To rozšíření a zpevnění parohů jsem taky takhle nějak plánoval, tak mám teť alespoň jistotu, že je to vyzkoušené a osvědčené řešení. Potřeboval bych vybrat nějaké vhodné tlumiče abych podle nich mohl začít pracovat na tom jejich držáku :-p . Pak budu muset ještě dořešit to jejich spodní uchycení na ramenech.
Ty máš ty spodní ramena pouze otočená držákem dozadu, to bylo taky první řešení které mne napadlo, ale já mám držáky ramen jiné než ty (viz foto) a tam to tak jednoduše otočit se současným zachováním funkčnosti nejde :-( . Jak jsem na internetu hledal inspiraci pro tenhle projekt, tak mne překvapilo kolik různých typů těch předních ramen na TA01 existuje 8o .

Obrázek
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LR Discovery na TA01

Mám tam tyto tlumiče http://www.promodels.cz/cz-detail-206252-.html Zítra mi přijde balík se zbytkem, dám na rajče zas nějaké foto, abys mohl pochválit :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LR Discovery na TA01

Martin01 píše:Argo22 -> díky moc za inspiraci. Koukám, že nejsem první koho napadlo tohle umístění serva, mám sice jinak řešené to pákování, ale snad to bude taky fungovat.

Fungovat by to mělo dobře, tohle řešení se hodně objevuje u jezdců na rally.
A nutno dodat že jde o horní špičku ;)
http://jenyx.rajce.idnes.cz/3rd_White_Dark#DSC00250.jpg
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: LR Discovery na TA01

ja tam teda nevidim problem v tom to otocit... musis akorad ten sroub co je na tech parohach dat zevnitr...
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

gecko-x -> na ty tlumiče od Ansmanna jsem taky koukal dost lidí je tu používá, jen si říkám jestli ta délka 95 není už moc, ty původní jsou 60 tak jsem myslel, že cca 80 by mohlo být akorát :-p

Mirda -> tak to mne těší, že je to tak osvědčené řešení, taky mne to mohlo napadnout hledat inspiraci u aut na rally když je na to původně tenhle podvozek určený a mohl jsem si ušetřit dost času který jsem strávil vymýšlením vymyšleného 8o

Argo22 -> já měl ty přední ramena kompletně rozebraný a strávil jse nad tím dost času při pokusech poskládat to tak aby držáky tlumičů byly otočeny dozadu a ramena zůstala funkční ale nepodařilo se mi to :-( , asi to ještě jednou zkusím :-p

Ta jsem dneska sestavil to řízení a provedl zkoušku "na sucho" zatím to vypadá, že servo s tím nebude mít problém, naopak to má tolik síly, že to při maximálním vytočení silou serva ohýbá ty parohy co v něm je servo uchycené, ale to by se mělo dát upravit nastavením výchylek serva.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LR Discovery na TA01

Dlouhý nejsou, vychází propružení od spodní do horní meze, co dovolí kardany. A k tomu řízení ve předu: bude ti to v terénu chytat o ty spojovačky a taky ackermanův úhel je úplně, ale úplně v háji.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Díky za věcnou poznámku, tu Ackermannovu podmínku si nastuduju a uvidíme jestli se s tím dá něco dělat :-p.
O spojovačky to chytat nebude, na té předchozí fotce to tak vypadá protože je to focené dost shora, ve skutečnosti jsou ty spojovačky skoro ve výšce horních ramen.

Obrázek
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: LR Discovery na TA01

aby ti to fungovalo podle ackermanova jevu tak tam musis udelat to prodlouzeni toho bodu jak mam ja ale to co mam ja je porad jeste malo musis tam dat rozbihavost aby ti to makacenko... neni tam totiz tolik mista aby si to za ten stred dostal.... pokud budes chtit tak ti to namaluju....
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery na TA01

Pokud to správně chápu mluvíš asi o tomhle

Obrázek

Pokud můžeš poslat nákres jak to má správně být budu rád.
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LR Discovery na TA01

zkusím to popsat. Kulový čep na těhlici(kamenu řízení) by měl být dál od osy rotace kola než ten kuláč na páce od serva. Jde tam hlavně o to, aby se vnitřní kolo odvalovalo po kružnici s menším poloměrem než to vnější. No nebo ještě jinak - vnitřní kolo musí zatočit víc než vnější. Snad jsem to napsal dobře :-D No a při pohledu z vrchu na tvůj podvozek je vidět, že to máš naopak. Vnější kolo ti zatáčí víc, jak vnitřní, tzn. že se ti bude to vnitřní dřít a né odvalovat, proto bys měl ty páky na kamenech prodloužit
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Scale projekty“