Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: BMW X6

Máš to pěkný ,jinak mě se ty matky zase líbí.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

tak ťa skopírujem, v piatok budem mať novú nascadu, tak ju rozoberiem a musím navrhnúť diely na laser nech to vyzerá

je velká škoda že tie originál koliečka niesú na šesťhran, sú to dokonalé disky (trochu zdegenerovane styling 128 od BMW ale to vôbec nevadí)
asi ich dám vyrobiť na cnc z hliniku

nemáš nejaké video ako ti to jazdí?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Video zatím není páč to ještě nejezdí. Nemám udělané řízení a navíc mě trošku zlobil jeden výstup na diferenciálu - ale to budu řešit později.

Jinak jsem si nasadil brouka do hlavy. Ty nové gumy se mi pořád zdály nějak moc malé. Tak jsem zkusil nasadit puky které jsem původně zavrhnul protože se mi na SUV zdály moc velké a nechtěl jsem upravovat ani blatníky ani podběhy. Ale když z toho v podstatě dělám offa, tak mi to nepřipadá zase tak špatné. Co myslíte?

Obrázek
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: BMW X6

já myslim že když vezmeš z blatníku tak 2mm tak to bude parádní off kára...
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

ja si myslím, že to vyzerá divne, keď orežeš blatníky, ako vyriešiš podblatníky? Zadok je uplne škaredý, z takéhoto auta nikdy nespravíš offroad,
alebo keď to tak strašne chceš tak si kup 1.55 plechy a tie maličké gumy ktoré sú velkosťou podobné 1.55 dirt grabberom, alebo tam daj rovno tie

ale tak je to tvoje auto, to len ja som velkým odporcom orezávania blatníkov a hnusných plastových velkých kolečiek...

:-D

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: BMW X6

Jde spíš o to zmenšit lem, né lepit na to nějak pseudo fendry a dávat velká kola. Vypadá to dobře akorát ty kola budou dřít při podpružení.
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Co na tohle říct. Mě se ty menší kola líbí taky - ale vzhledem k celkovému pojetí auta budou vhodnější větší. Navíc na těch malých kolech bych se, vzhledem k terénu ve kterém se jezdí expedice, asi moc daleko nedostal. Vzorek taky není nic moc. Podběhy vyříznu, nastavím a zase slepím - je to plast. Ono teď to sice nevypadá nic moc, ale jelikož mám velmi dobrou představivost a vím jak to bude vypadat tak to bude moc hezký - pokud to neposeru mýma levýma rukama :-D
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: BMW X6

Chlape předčti si znova svůj první příspěvek, ono se moc pěkně řeže ale hůř se dává zpět dohromady. Už teď jsem zvědavý jak pořešíš ten uřízlý předek. Nápad je hned ale realizace je o něčem jiném. Jestli půjdeš do větších úprav karoserie, dodělej prvně předek a pak se pust dál, páč jinak potom budeš mít rozřezané auto a nic hotové :HOPS:
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Ha! Že z X6 neudělám offa? Zítra jdu koupit hliníkový profil, hádejte na co. Když můžou Trabanti, Maluch a Jawa projet Jižní Ameriku, tak já můžu udělat z X6 offa, protože když se chce tak to jde ;-)

Maztekk: No já jsem s mistrem Leem domluvený, že mu v pondělí pošlu auto na výrobu nárazníků a prahů. Celý víkend mám na to, abych auto připravil.
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: BMW X6

Maztekk: No já jsem s mistrem Leem domluvený, že mu v pondělí pošlu auto na výrobu nárazníků a prahů. Celý víkend mám na to, abych auto připravil.


:OK: :OK: Se pořeší! :)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

tak mi dnes tiež došla Nascada, to je katastrofa, oni miesto plastu použili gumu, s tým sa dá vôbec jazdiť? Tam by som radšej nemal dať 10,5 bez sa ten podvozok rozoberie sám, či?

Inač s tou tvojou x6 by som šiel cestou tej šedej x5, tie kolesá by som dal tie najmenšie baja claw sa tuším volajú, majú do 85mm, alebo dirt grabbery, moc by som sa nepúšťal do velkých kolies, urobíš z toho hračku z tesca, tiež sa bojím aby som tak nedopadol.. :-D

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

On je to blbuvzdorný podvozek - prodal jsem jich v obchodě hodně ale náhradních dílů minimum. Neboj, nerozsype se ti - i když s tím 10,5 - no nevím - já tam budu dávat 17,5 ale v kombinaci s HPI převodovkou

Ano - přední nárazník bude kopie toho na té X5, prahy a zadní nárazník budou taky jednoduché trubkové. Ty jsi asi myslel http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... cale-Tires ale ty jsou moc úzké a navíc 1.55 - to samé Dirt Grabber mají zase dobrou šířku ale jsou stejně velké jako ty 1.7 co mám. Půjdou tam měkké puky od Jirky Pstružiny - ty mají 85 mm a jsou 1.9
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Takže malý UP. Nakonec jsem neměl volný celý víkend ale i tak se mi podařilo zbastlit šasi. Vzhledem k tomu že mám jenom mikro svěřáček a házející vrtačku tak se divím že jsou strany relativně souměrné :D

Tady fotka šáska přišroubovaná k podlaze která ještě dozná úprav. Ty hrany šasi pak zabrousím, celé ho nalakuju a vytvořím ochranné plechy - ale to až nakonec.

Obrázek

Tady celková výška. Nezatížené je to hodně nakoplé, ale až tam bude vše co má být tak to dost klesne.

Obrázek

Podstatné ale je, že jsem z toho nezávislého zavěšení vydoloval celkem slušné křížení.

Obrázek
Obrázek

Teď jdu nakreslit nárazníky abych to mohl celé ráno poslat Leemu :YOP:
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: BMW X6

všude budeš chytat za ty profily proč jsi je nedal dovnitř auta :?:
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

každú chvílu sem pozerám, že čo si porobil za úpravy, si moja inšpirácia :FINE:

akurát ja moc nekladiem dôraz na kríženie, chcem tam dať chromy, 10,5 a nech to má čo najlepšie jazdné vlastnosti, nie ako moje discovery,.. :-D

ja zatial vyrovnávam a preváram ten hračkový podvozok a kreslím nové, dlhšie chassi na nascadu

na fotke to sú tie tamiya puky? Nepozeral si po kolesách z tamiya cayenne? Sú malé a pekne široké, akurát dezén a zmes je taká city version... :D

a si sa riadne pustil do rezania toho podvozku, ja ho chcem zachovať čo najviac originál, akurát to čo je vzadu vyvýšené musím prevariť do roviny,

taká odveci otázka, nascadu som kúpil novú, a ten regulátor nezvláda baterky s viac ako 2200mAh, nemáš nejaký tip ako to zmeniť?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Zpět na „Scale projekty“