Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Frenky: Já nepotřeboval zpevnit origo šasi, ale dostat níž nápravy, takže dávat rám dovnitř by nemělo vůbec žádný význam. Ty boční výběžky půjdou později zbrousím a upevním přes ně plechy jak to mají reálné offy takže nikde drhnout nebudu ;)

Barracuda: Tak jasný, ty to chceš používat jako onroad a já jako offroad, takže je jasný že na to jdeš jinak - taky jsem chtěl podvozek nechat co nejvíc originální. Teď ale když jsem tam dal tu rozvodovku a budou tam kardany tak se to bude muset vyřezat a následně zakrytovat tak aby dovnitř lítalo co nejméně bordelu, nikde nic nezavazelo a šlo to rozdělat.
Ano, na fotkách jsou Tamiya puky. Po naisntalování šáska jsem zjistil že kola prakticky nikde nedrhnou, takže budou pouze minimální úpravy.

S tím problémem u réglu jsem se nikdy nesetkal. Prodával jsem k tomu i větší baterky a nikdy nebyl problém.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

a ešte by ma zaujímalo, ako si zväčšoval rajd, zdá sa mi, že je celkom malý oproti iným autám

zajtra rozpilujem celé hračkove chassi a napasujem tam rozrezané himoto chassi, no a toto, rozrezal by si to plastové chassi a po stranách ho vystužil hliníkom? Alebo by si dal na laser vyrezať z hliníku?

Ten regulátor ma také upozornenie "only NiMH 1800 - 3600mAh" inač sa môže poškodiť, preto sa pýtam, (tých 2200 to som sa zmýlil)

a ešte jedna dôležitá otázka, ako upevníš karoseriu? Stále to šrobovať nieje najšťastnejší nápad..

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Rejd jsem zatím neřešil a ani nebudu. Já nemůžu zvětšovat rejd kvůli blatníkům.
Jak to vyztužíš je na tobě - já to původně dělal tak že jsem tam vrstvil PSH - s pevností nebyl problém.

To upozornění tam bude nejspíš kvůli přehřívání - regulátor jako takový těžko pozná s jakou kapacitou máš akumulátor.
Uživatelský avatar
jajek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 765
Registrován: 30.11.2011 0:00
Bydliště: Ludgeřovice

Re: BMW X6

nguyenerik píše:Hezky :OK: Kamarad taky predelal X6 ale na podvozek TL-01 a stejnym zpusobem ale vypada lepsi nez kdyz z Himota :) Dobra prace :hura:


Ano jak píše kolega,podvozek jsem rozřezal na půl a prodloužil ho na míru kastle,vše sedělo pěkné,kastle měla velké podběhy tak jsem koupil větší kola rozměrů original kol bmw,při nehodě mi kastle praskla,byl jsem v autolakovně jestli by mi nenamichali barvu a byl to problem že takovou neumi všelijak to zkoušeli a nic nepasovalo,nakonec jsem z bmw udělál trialovy pikap na podvozek scx 10,a je to zajímavé,aut jezdí docela dost no bmw x 6 pikap jsem ještě neviděl,kdo by chtěl fotky jsou na rc bazaru,jinak ta origo barva byla nádherná
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Neví někdo rozměry tohoto traileru? Furt hledám a nemůžu najít :(

Obrázek
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: BMW X6

Myslím že tenhle dělal Cores tady na foru..tak mu napiš......ti třeba poradí..
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: BMW X6

si to normálně nakresli sám podle rozměrů auta a pneušek co máš 8)
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

všetko ok, ale už začínač z koňa robiť somára, mierim tým na ten príves :-D

ja som si tým tiež prešiel, ale za bmw 3 platak na auto nevyzeral nijak neobvykle, no ušlo to..

Prives by som za také auto určite nedával, ten patrí za jeepy, defendre,..

Ale ked ho chceš, tak hladaj "trailer chaser" lee a cores to stavali

inak ako riešiš upevnenie karosérie o podvozok?

Ja som dnes napasoval nascadu do toho podvozku a vyzerá to celkom dobre, teda zatial iba predok, ale rajd je dosť malý, zajtra príde xray, tak prehodím uni poloosy aj s blokmi a uvidím,. Dúfam, že sa to vyrieši
a použil som nakoniec orig. Plato z plastu, iba vrchnú vzperu dam vyrobiť novú..
A 75mm mi riadne šuchaju, to ako maš vyriešené? Tie tamiya puky majú väčší priemer..

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: BMW X6

Tady jsou origo stránky.Někde by to tam mělo bejt.Já to ale dělal podle fotek a povedl se mi trochu větší :-D
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Barracuda: Ono taky tahle X6 není zrovna klasická X6. Je to offroad předělávka, takže za ni půjde offroad vozejk. Ono by takhle šlo udělat i u 1:1 i když tam by to bylo samozřejmě podstatně složitější než je tomu u modelu. Já prostě rád dělám věci jinak. Jako mohl jsem si udělat Defíka, nebo Pajero nebo Wranglera, nebo podobnou tuctovku (samozřejmě se tím nechci nikoho dotknout - mě se všechny tyhle auta líbí a kdyby byly peníze tak bych je všechny měl :D ), ale já chtěl něco netypického. No a jelikož jsem příliš levý na to postavit kastli vlastní tak jsem šáhnul po X6 která se mi líbí i v sérii. A já jsem rád že jsem se rozhodnul do toho i říznout. Budu totiž mít něco, co se ani v zahraničí moc často neobjevuje - nebo jsem na nic podobného alespoň nenarazil. Proto moc nechápu některé tvoje komentáře. Dělám si ji podle sebe a jak si to auto představuju tak se mi líbí. To že se tobě moje nápady nelíbí je v pořádku, máš prostě jiný vkus. Ale neříkej že to dělám blbě. Kdybych s X6 nechtěl do terénu tak bych ji nechal v originálním stavu a dal bych tam jenom plnohodnotnou elektroniku. Neber to jako útok proti sobě, nevadí mi ani tvoje komentáře ani kritika všeobecně. Jenom nemám rád nemístnou kritiku.

Jinak k věci. Karoserie bude normálně přišroubovaná k podvozku, akorát udělám uchycení nové pomocí zapuštěné matky a šroubku páč ty samořezy v tom plastu moc nevydrží. Plánuju tam velkou baterku, takže nebude potřeba moc často kastli sundávat a baterku budu nabíjet přímo v autě - zespodu šasi bude zakrytý otvor kterým se dostanu k vypínačům a konektorům. Kola 75mm by se ti tam měly vlézt s přehledem - to mají ty moje malé 1.7 Kdyžtak nahoď foto jak to tam máš uchycené.

Cores: Díky za odkaz. Nakonec asi vymyslím něco vlastního. Mám pár nápadů. Třeba jsem někde viděl fotku kde na traileru měl borec v boční schránce lovecké pušky. A já mám doma nějaké doplňky od Proline nebo Axialu - teď nevím - kde nějaké pušky jsou, tak je využiju :-D
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

nemyslel som to tak, že niečo robíš zle atp.. Ospravedlňujem sa ak to tak vyznelo

ja som fanda bmw moje 1:1 auto aj rc vozový park je založený na tejto značke a som zvyknutý, že bavoráky patria na cesty, drift atp.. Pri najhoršom light offroad ako si to mal prvý krát na tých 1.7 to vyzeralo ozaj super

tak sa ospravedlňujem, nechávam sa uniesť, je to pre mňa cesta späť, ale už sa budem vyjadrovať iba k technickej stránke

moje stojí zatial iba na predku, je to moc nízke a žiadny rajd, tak musím poriešiť toto, potom zadnú nápravu atd..

fotky budú dúfam do víkendu aj s mojim novým topicom, teraz sa musím učiť na prijimačky

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Malý update v podobě špionážní fotky z Leeho dílny. :FINE:

Obrázek
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: BMW X6

Už jsem rozjel druhou verzi. :)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: BMW X6

Zatím dobrý. :-I
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: BMW X6

Skoro bych litoval že to není X5, tu mám radši :-p

Zpět na „Scale projekty“