Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

aha aha, no dobrý, já právě přemýšlim jak udělat aby to neujíždělo, jenže ono je jen pár možností,buď méně závitový motor společně s převodovkou která má velkej přev. poměr, nebo šnekový soukolí, jenže první varianta má nevýhodu poměrně velké spotřeby páč krmit 27T motor pár hodin neni asi jen tak a druhá varianta zase nevím vůbec kde sehnat soukolí s jakým poměrem a k tomu je potřeba vyrobit celou skřín převodovky
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

K3NW00D píše:aha aha, no dobrý, já právě přemýšlim jak udělat aby to neujíždělo, jenže ono je jen pár možností,buď méně závitový motor společně s převodovkou která má velkej přev. poměr, nebo šnekový soukolí, jenže první varianta má nevýhodu poměrně velké spotřeby páč krmit 27T motor pár hodin neni asi jen tak a druhá varianta zase nevím vůbec kde sehnat soukolí s jakým poměrem a k tomu je potřeba vyrobit celou skřín převodovky


V dílně mám rozpracovanou něco jako ruční brzdu na servo. Je to podobný kotoučový brzdě na kardanu k rozvodovce. Pokud to dokončím, ukážu. :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Hustý, tak na tohle jsem hodně zvědavej :FINE: :MORE:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

čoveče Lee ty mi bereš nápady :lol: i když já se dál než k myšlence zatím nedostal.....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Pumpkin
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Prostějov

:tleskam: S tou brzdou ti fandim Lee :wink: Jak to budes ridit?? Nejak to napojis na druhej kanal nebo to bude samostatne prez treti??
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

No tak teď, když sem napíšu, že jsem o tém taky přemýšlel mi to už stejně nikdo nebude věřit... :-)

Ale fakt přemýšlel a napadlo mne ten kotouč dát na "hruškový konec kardanu" a buď to servo dát na Y kabel k réglu, nebo přimixovat na volnej kanál. To by mělo tu výhodu, že by se dalo nastavit, aby se brzda povolila fakt až ve chvíli, kdy motor už zabírá. Jednodušeji, než nějakou mechanickou cestou...
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

V tom mixování se moc nevyznám, ale bylo by to lepší. Mám volnej dvoupolohovej kanál.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

já si myslím, že by bylo lepší brzdit přímo spur, bude potřeba menší síla.....

P.S. teď mi došlo, že ty tam spur jaksi nemáš....
Naposledy upravil(a) Maximo dne 12.01.2011 0:42, celkem upraveno 1 x.
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

LEE: To je jedno jakej je to kanál - a Ty jezdíš páčky?
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše:LEE: To je jedno jakej je to kanál - a Ty jezdíš páčky?


Volant..
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Brzda: Nechci tu míchat hrušky (ne ty na kardanu) s jablkama, ale nedělá něco podobnýho Traxxas?

Obrázek
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

REDNECK: No pro spalováky to dělá kde kdo...

LEE: Tak to ale jestli nemáš minimálně Futabu 3PK, nebo nějaký ekvivalent od Sanwy, tak na mixy asi zapomeň. Ještě to možná umí některý Spectra... co máš za rádio?
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše:REDNECK: No pro spalováky to dělá kde kdo...

LEE: Tak to ale jestli nemáš minimálně Futabu 3PK, nebo nějaký ekvivalent od Sanwy, tak na mixy asi zapomeň. Ještě to možná umí některý Spectra... co máš za rádio?


Grapunera Xs-6 syntézu..

Právě dělám něco podobnýho jako jsem měl u LST.. prostě zmáčkneš servo se otočí a lamelama zabrzdí kotouč. Tak zase zmáčkneš a ono se otočí do normální polohy a kotouč se uvolní.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Pumpkin
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Prostějov

A kam ten kotouc mrsknes?? Jak psal Maximo tak by to bylo dobry dat na sput kterej ty ale nevedes.. Leda to dat ke kradanu co je mezi motorem a rozvodovku bliz k prevodovce :idea: No?? Ty by slo ne? :tleskam:
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Pumpkin píše:A kam ten kotouc mrsknes?? Jak psal Maximo tak by to bylo dobry dat na sput kterej ty ale nevedes.. Leda to dat ke kradanu co je mezi motorem a rozvodovku bliz k prevodovce :idea: No?? Ty by slo ne? :tleskam:

Už jsem to psal nahoře. Dám to k převodovce.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames

Zpět na „Scale projekty“