Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

df Models crawler

vim že tu fšici jedete seriózní modelařinu, tak dokud nezačnu seriózně já, pořídil sem na zaučení se jednu neseriózní kárku... nato že za ní chtěj něco přes dvojku mě překvapilo co to dokáže vyjet, zatim teda jedem jen postelovku a polštářovku :mrgreen:

tři videa pod odkazam (pokud náhodou nepudou spustit, daj se stáhnout): https://1drv.ms/f/s!Aidzscf2El8thqYmuK3bF9sFqKtJmw
Naposledy upravil(a) xbs dne 10.07.2017 21:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: df Models crawler

Zdar chlape, co to je a kde si to koupil?
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: df Models crawler

tak stručně řečeno je to jednoduchej MOA crawler... pneu jak bačkory 13cm bez vložek s měkkou gumou, takže to má hodně dobrou trakci... největší slabina je servo, to zatočí jen za jízdy, ale za ty prachy :mrgreen:

https://rckane.cz/rc-auta/2891-crawler-df-models-4wd-rtr-oranzovy-4250684130.html
http://www.df-models.info/epages/64607958.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/64607958/Products/3051
Pytel
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 22:28

Re: df Models crawler

Koupeno na začátku roku.Servo zatáčí jen tak napůl a v trávě skoro vůbec.Nejlépe fungovalo na suchém oranisku,tam se dalo pěkně řádit a dokonce i zatáčelo jelikož byl minimální kontakt se zemí :mrgreen: .Asi po půl roce se začalo za jízdy zasekávat a při rozjezdu jsem ho musel postrčit.Na reklamaci jsem ho neposílal,pán v obchodě mi říkal že většinou posílají nové auto,ale jelikož by došlo to samé tak jsem se rozhodl ho rozkuchat a trochu vylepšit.Takže dostalo vysílačku GT2E + 4,6kg servo + regulátor X-car+ dva 320 motory.Krom vyřezání pár míst jsem akorát vyrobil páku serva z 3mm hliníkového plechu.Po vylepšení jede parádně a servo má teď takovou sílu že kroutí spojovací tyčí takže ubírám na ovladači.
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: df Models crawler

tak jako dobrá práce teda :OK: já to spíš beru jako hračku, máme to na ježdění doma po polštářích, ale dobrý vědět že lze komponenty nahradit/apgrejdovat... to servo je holt slabota, musí se zatáčet při jízdě no, semsi skoro říkal esli tam nejni ňáká cívka na zatáčení...
se dyštak pochlub ňákejma fotkama z přestavby esli si nezapomněl fotit, hodilo by se to pro inspiračku až mi tam něco kixne :wink:
Pytel
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 22:28

Re: df Models crawler

Nějak se mi nedaří vložit tady foto tak je na Rajčeti.

http://bigpytel.rajce.idnes.cz/DF_Crawler/

Servopáku nemám vyfocenou komplet,ale jen jsem přidělal kousek vyvrtaného hliníkového plechu na ořezanou originál páku co byla k servu.
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: df Models crawler

ty fotky sou bída, ale asi lepčí než nic... každopádně až se mi tam něco odporoučí, pořešim to taky vlastní iniciativou než reklamací :OK:
Pytel
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 22:28

Re: df Models crawler

Motory mám tyto http://www.pvmodel.cz/produkt/speed-320-72-v-u12813
Hřídelka má stejný průměr.Potřebují 2ks M2x5mm na uchycení,z originálních motorků nepasují.
Dále jsem vyřezal plast na kterém držela původní elektronika,aby se mi tam vešla nová.
Nové servo má vývod kabelů o kousek jinde oproti originálu takže jsem musel vydlabat kousek kastle.
Baterie je nově umístěná na vrchu středového dílu chycená obyčejnýma gumičkama.
Jak bude čas dofotím.
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: df Models crawler

bylo by zajímavý provozovat to bez kastle a upravit podvozek tak, aby to po překlopení mohlo ject dál... vono to teda funguje i v základu, ale přecejenom ta střední část je hodně nízko nad zemí... to by se muselo nějak upravit odpružení a dát i další pružiny zespoda, což by asi v základní poloze omezovalo křížení, případně snížilo světlou vejšku...
kuba78
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 28.12.2017 17:21

Re: df Models crawler

zdravim, zakoupil sem tento crawler synkovi k vanocum jelikoz jeho bratranek ho tez ma, tak at maji kluci stejne. bohuzel po par jizdach se odporoucelo servo coz jak vidim neni nic neobvykleho. sice je to nove a v zaruce, ale mozna bude lepsi to trochu predelat nez reklamovat a celit tomu samemu znovu jak tu vidim. akorat se mi nechce kuchat vsechny streva a kvuli blbemu servu davat i regl, prijimac vysilac a tak. tak sem premyslel jen nad vymenou serva. coz jak sem zjistil nebude vzhledem k pritomnemu kurvitku ve forme nestandardniho serva s peti draty zadna legrace. toz me napadlo - tech pet dratu je v podstate tri snimace a plus a minus motoru, takze kdyz vykucham elektroniku standardniho serva a prepajim to tak by to asi melo fachat.. zkousel to nekdo?
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: df Models crawler

mě to funguje, takže sem zatim nic nezkoušel, nejjednodušší to prúbnout a uvidíš... každopádně nepudou nastavit dorazy serva s původní vysílajdou...
kuba78
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 28.12.2017 17:21

Re: df Models crawler

no jelikoz sem nakonec rozrebral nejen crawler ale i servo, tak sem zjistil ze v servu se ulomil jeden zub na prevodu a blokoval pohyb na jednu stranu. po vycisteni to zataci, ale i tak nic moc.. celkem vlazne, servo je asi slabe (velikosti mi prijde jako HS-81 ale je asi slabsi), takze pokud sezenu konektor tak budu experimentovat se silnejsim servem pokud ne, tak to asi casem prekucham jako Pytel. coz me privadi na otazku pro Pytla:
jake presne si tam vrazil servo? a proc si menil i motory? ty puvodni nejely s novym reglem? nebo ti prisly slabe? jak se ti vesel regulator na misto kde byla puvodne deska s elektronikou? baterku pouzivas puvodni?
Pytel
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 22:28

Re: df Models crawler

Servo je Corona CS238MG,motory jsem měnil,protože právě v nich byl nakonec problém se zasekáváním v určitých momentech.Regulátor se vešel díky tomu že jsem vyřezal plast na kterém držela původní elektronika,ale je pro tyhle motory zbytečně velký (45A),bral jsem ho jenom díky tomu že byl zrovna skladem a za pár peněz.Baterky používám původní+co jsem si sám vyrobil z AA baterek,akorát jsem na ně dal Deans-T konektory,ale už se nevešly dovnitř,takže je vozím na středním dílu.Jak bude čas vše vyfotím.
Pytel
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 22:28

Re: df Models crawler

Tak konečně chvilka času tak přikládám aktuální dění.Motory speed 320 se nakonec pálily taky,takže jsem nainstaloval 2x380 motor(vejde se bez problémů)+cca5400mah 2S Li-ion baterku vlastní výroby.Z auta se stal velice zábavný stroj který na štěrku driftuje a při prudkém rozjezdu na pevném povrchu stojí na zadních.Bohužel je díky tomu co chvíli něco ulomené.
Musel jsem udělat nové náboje kol protože všechny praskly,praskla mi i přední hřídel v nápravě,při té příležitosti jsem zjistil že originál jsou hliníkové :-( .Dále ještě proběhla výměna předních ložisek(staré se zasekly).
Obrázek
Pytel
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 22:28

Re: df Models crawler

Přikládám odkaz na foto,zatím se mi nedaří vložit je tady.
https://bigpytel.rajce.idnes.cz/DF_Crawler/

Zpět na „Ostatní crawlery“