JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

Žhavící crawler / trial či expedice

Musím říc že toto forum je suprové !! Ty Vaše stavby a úpravy sou pěkně návykové. Již 9 rokem - od 4. třídy stavím jenom RC letadla a sem tam tu nějakou lod a před rokem jsem si koupil Himoto buggy na vyblbnutí před barákem- ojetou. Po chvilce jsem ale zjistil že se sní spíš pokouším jezdit trial :-) . A tak dneska jsem ji začal tak trochu přdelávat. Nápravy upravím tak aby byly tuhé (rozchod kol mám 37cm) a k tomu to nějaký šásko. Nejraději bych na to postavil kastli Defender 110. Ale to se ještě uvidí. Až to trochu budu mít ve fázi kdy by to mohlo jezdit tak to dám do Scale. Proč sem ale vubec píšu. Mám tam chut dát motor ASP 2ccm aspon se dvěma převodovkama do pomalu + brzda a zpátečka. myslím že by to bylo docela zajímavé. Motor by tam byl z letadla bez NITRA! takže by to nemělo takovej šílenej zvuk. Navíc by motor byl nad přední nápravou na ležato a mohl by se k tomu udělat maketový výfuk. Co na to říkáte?
Dosti mě inspirovali tyto videa:
http://www.youtube.com/watch?v=XzAReb1D ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=SIzw55Py2b4
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

To video teda nic moc - je to takový neustálý boj se spojkou. Není tam skoro žádná plynulá jízda - vždycky přidání plynu, záběr spojky a hop - a zase skok .... takový žabkový poskakování. Navíc hluk a smrad, i když to někomu může vonět. Ale ani sebelepší tlumič nic moc neudělá s tím pisklavým zvukem malého motoru.
Spalováky jsou docela fajn až tak od 15 - 20 čtyřtaktu a ve velkých modelech - tam už to jde.
Osobně si myslím, že v těchto kategoriích je eletrika lepší.
Ale může to být pro někoho výzva.
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Do lesa je lepsie elektro.naco zbytocne nasierat zelenych a este tych zelensich?
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Zajímavá představa, místo baterek sebou tahat pikslu s ohnivou vodou. Ale jak píše Borik. Žádnej malej spalovák ti nepotáhně pořádně vodspoda jako elektrika, i kdybys ho zpřevodoval do alejujá, spalováky mají výkon v poměrně úzkém pásmu otáček. Navíc si nedokážu představit, že by na nějaké expe, kde se lidi chtějí i pobavit, pořád pod nosem něco kvílelo a smrdělo. O možných problémech se zelenými nemluvě.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

No jo máte pravdu na takhle malé měřítko je to asi opravdu blbost. Navíc by to musel být 4takt aby to mělo lepší krouták a aby bral i od spodu. A nejměnší žhavící 4dobý motor je 5ccm a to by bylo tak leda do 1/8.
Když já pořád raději spalovací motor. Jsem asi motorář. Rád si s tím hraju a pořád dokola to ladím -- mě to prostě baví. I když neříkám že elektrika nemá svý kouzlo!! Elektika má taky něco do sebe !! Když mužu říc že mě v letadle teče přes 100 A. :-)
Jen tak mimo mísu jaký asi vyhází měřítko když mám rozchod kol 24cm?
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Musím říct, že představa vepředu uloženého motoru na bok, popřípadě dvou proti sobě, spřažených natvrdo přes ozubená kola, spojka, za tím dvou nebo tříkvalt. Za mě jo. Samozřejmě to bude těžkej krám, cc01 mu asi natře, ale je to jiný.
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

myslím si že by to bylo podobně těžký jako elektrika. ASP 2ccm váží 140g.
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

ale co to ostatní, start, řazení + zpátečka atd. myslím si, že to vyleze hodně nad 5kg.
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

tak zpátečka: http://modely-rc.eu/prevodovka-zpatecky ... system.htm
ale spíš pevodovky (vestavěný starter bych nedával)
Naposledy upravil(a) JTulis dne 13.02.2012 21:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Jako nápad je to každopádně zajímavej. Ale asi bych to viděl spíš na nějaké větší měřítko s větším motorem. Co?
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

asi tak větší měřítko
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

salvatore píše:Jako nápad je to každopádně zajímavej. Ale asi bych to viděl spíš na nějaké větší měřítko s větším motorem. Co?


Asi tak. Ten spalovaci motor tomu dodava ten ,,pravy" zvuk auta ale s odstredivou spojkou to asi vzdy bude takto podskakovat. Ibaze by si to dako vyriesil.
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

tenhle jezdí už plynuleji
http://www.youtube.com/watch?v=YOv7lDxdblg
asi je to dost o stylu jízdy a o seřízení spojky
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Čmoudy jsem lítal dva roky a je opravdu krásný,že motor "žije",ale do téhle kategorie se mi to zdá jako hloupost.S monstrama se konají závody trialu a co vím,tak není problém doprasit spojku na jednom ježdění.Pokud dostaneš do ruky pořádnýho el. crawlera,tak poznáš o čem to je.

Jestli chceš mermomocí použít motor,tak spíš do jiný kategorie,protože crawling si s tím tolik neužiješ,dle mého soudu.

Chce to něco rychlejšího,třeba Dakarku.....
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

tak koukám že i piloti tu sou :-)

Zpět na „Ostatní crawlery“