Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Nataceni z modelu

Nema nekdo nejakou zkusenost jak zprijemnit vyhled kamerce pripevneny na kastli? Zkousel jsem nejaky video ale je na nem hrozne znat kazda vibrace takze se obraz dost klepe. Neresil nekdo jak uchytit kameru aby nebyla tak nachylna na otresy kastle? (s pomalou jizdou pocitam ale i tak je kazdej kaminek znat)

Diky za rady :)
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

Tříosý stabilizátor? :mrgreen:
S tím se dá těžko něco dělat. Kamerku musíš mít obalenou něčím měkčím, aby netrpěla, ale současně dost pevně, aby se nehýbala. Musíš halt jezdit tak, aby to co nejmíň poskakovalo :lol:, ale tuhle blbou radu jsi asi nechtěl slyšet...
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

nějakou lepší kamerku s kvalitním stabilizátorem obrazu.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

Blba rada taky rada :-D Uz sem koukal ze si lidi delaj stabilizatory treba z HDD (vyuzivaj gyroskopickej efekt roztocenych ploten) Ale vez na CCcku 3 disky :-D

Stabilizace obrazu je fajn... ale stabilizuje lehky vibrace a ne to ze kamera lita +/- centimetr :)
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Nataceni z modelu

a Blbá otázka taky otázka ........... chceš radit a ani nenapíšeš co máš za kameru tak se nediv ...... já chtěl včera napsat to samé , ale jelikož jsem přesně tuhle tvou reakci čekal tak sem se na to vyprd .........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

Podle tebe ma typ kamery vliv na to jak ji stabilizovat? A kdyz ses takovej jasnovidec ze si dopredu vedel odpoved moh by sis i vycist z kristalovy koule ten typ kamery.. Ale abych ti usetril praci...tady napriklad nejaka recenze
http://cheesycam.com/crocolis-hd-extreme-sports-camera/

Tak ted uz napises nejakej nazor nebo si zase predem prectes moji potencionalni odpoved a placnes sem neco podobnyho jako ted?
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Nataceni z modelu

Sám si na to kápnul ......... právě že nejsme nikdo jasnovidec abychom věděli jakou máš kameru , tím nahozením typu kamery jsi měl začít . Jsou borci , kteří jsou schopni se divit , proč to maj rozmazaný v jednu šmouhu a uskákaný když tak dobře připevnili mobil gumičkou k zahrádce offu ............
Proto jsem svou první reakci která měla jasnovidně znít ...... "lepší kameru" odložil s tím , že se možná dozvíme , že máš dobrou ....... ale to že máš super jsme se stejně napodruhé nedozvěděli - až napotřetí :wink:
S touto kamerou by mohlo stačit lože z molitanu , nebo jestli máš možnost někde shnat nefukční CD mechaniky z PC , tak v nich jsou takový gumový stabilizační špuntíky z hodně jemné gumy- nebo použít celé uložení mechaniky .....
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

loze z molitanu - nevim
resil jsem podobny problem

mam tu malou klicenkovou kameru, byla proste necim (treba gumickou) prichycena ke kastli na strese a klidna jizda byla celkem v pohode, teren pak cmouhy

zkousel jsem na jinem aute levnou autokameru, vysledek o neco lepsi, ale jinak stejne
loze z molitanu se mi chovalo tak, ze se v nem kamera houpala jeste vic, stacilo lehke zhoupnuti a kamera se totalne rozlitala i kdyz auto uz klidne stale, takze nakonec byla pripevnena na tvrdsi gumove podlozce, aby nebyla zcela natvrdo a nedostalava plne rany a soucasne se tam nehoupala sama

nekde v mych videich se daji najit kamery
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

Jo clovece ta CD mechanika me uz taky napadla ;) jeste tam ten ram je chycenej na pruzinkach tusim a guma funguje jen jako tlumic. Nezkousel nekdo tohle ulozeni pouzit? Zajimaly by me vysledky nez se s tim zacnu s*at :mrgreen:
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

ten ram v mechanice je ulozeny jen na tech gumach

tam ale tlumi vybrace z te mechaniky v tom ramu vuci zbytku
coz je obracene, nez chces

ale dej vedet vysledek
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

Nad touhle kamerkou jsem taky přemýšlel ale bál jsem se právě elektronické stabilizace, takže je na prd. Nechápu proč by elektronická stabilizace vykrývala jenom určité druhy nerovností. No teď už ti moc neporadim, já jsem se snažil jezdit pokud možno jako ve velkém autě rychlostí 1:10

Je lepší si kamerku naživo otestovat, zvlášť když ji chceš používat na určitou specifickou věc, třeba to nějak vyřešíš zatím jsem nic funkčního a praktického neviděl. :-(
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

Elektronicka stabilizace muze fungovat jen tak ze natacis vetsi vyrez nez vidis a ten viditelnej vyrez posouvas.. to by slo.. ovsem jak rikam pokud mas ty vibrace velky tak ti nepomuze ani svecena voda.. Taky sem se snazil jet nejak rozume pomalu ale porad mi to prislo takovy neprirozeny ty skoky.. kameru sem kupoval predevsim do velkyho auta a tam funguje dobre..ale kdyz uz ji mam proc ji nevyuzit i na maly :)

K tem gumam z CD.. jeste tak premejslim nad tim jestli tam taky nedela svoji ulohu gyroskopickej efekt roztocenyho disku.. ale asi to bude na vyzkouseni nejjednodussi
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nataceni z modelu

Ano takhle elektronická stabilizace funguje a její výsledky samozřejmě nejsou takový jako u mechanický (která pořádně nevím jak funguje)

Nicméně podíval bych se na to jinak. Co chceš z modelu točit?
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nataceni z modelu

[quote="MYSAK"]Elektronicka stabilizace muze fungovat jen tak ze natacis vetsi vyrez nez vidis a ten viditelnej vyrez posouvas.. to by slo.. ovsem jak rikam pokud mas ty vibrace velky tak ti nepomuze ani svecena voda.. Taky sem se snazil jet nejak rozume pomalu ale porad mi to prislo takovy neprirozeny ty skoky.. kameru sem kupoval predevsim do velkyho auta a tam funguje dobre..ale kdyz uz ji mam proc ji nevyuzit i na maly :)

ano takto funguje elektronická stabilizace teď už záleží na velikosti čipu nad rámec natáčeného rozlišení a na rychlosti procesoru v live zpracování
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Nataceni z modelu

Co odladit tlumiče modelu?Deekay tehdy kupoval hromadu pružin,aby se mu Defík choval realisticky.

Zpět na „FreeKec“