Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

Čau borci, trochu to tu oživím.

Chtěl jsem objednat jeden bazmek z trošku neznámého shopu v Indonésii http://rchobbiesindo.com/

Vycházelo to na 173USD = 4500 Kč.

Chtěl jsem zaplatit paypalem, ale nenasměrovalo mě to jako všude jinde a musel jsem to tam nacvakat ručně. Poslali mi hromadu údajů - jméno a adresa nějakého týpka, číslo účtu, swift kod, jméno a adresu banky, telefon ....

Ale na paypalu chtěli jen mail a do poznámky jsem dal číslo objednávky. Odeslal jsem to a a za chvíli mi přišel od nich mail:

Hi,

Please cancel your Paypal payment since we are not able to receive it.

We only able to process Bank to Bank transfer as the payment method for International order at the moment, we're sorry for this inconvenience.

Thanks and feels free to email us if you have any further questions.

Best Regards,
RCHOBBIESINDO.



No prakticky - stornuj svoji platbu, nejsme schopni platbu přes paypal přijmout, akceptujeme převod pouze z banky do banky .... přitom Pavel Rak tam objednával taky a prý normálně paypalem.

Prachy se mi z účtu strhly v podstatě hned .... stornoval jsem ji a paypal teda napsal, že mi bude platba vrácena ("Refund + 173 USD"). Ale už to trvá asi tři dny a furt nic, jak dlouho to může trvat? Má s tím někdo zkušenosti? Pokud na paypal účtu svítí, že mi bude platba vrácena, tak tomu celkem věřím. Ale je nějaká lhůta, nebo za jak dlouho by to mohlo přijít, má někdo zkušenost?

Každopádně přes svou banku to posílat nebudu, to radši tu kravinu nechci. Říkal jsem si, že paypal je bezpečný a přes něj to pokutím, ale přes Českou spořitelnu na to kašlu, bůhví jak to maj ošetřené a beztak s tím budou ještě spojeny vysoké poplatky. Jdu napsat na českou podporu paypalu, ale jen tak mě zajímalo, zda má někdo nějaké zkušenosti. Díky
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

Paypal by ti mal poslat tie peniaze spat na ucet, ale asi to trva, pokial obe strany to spracuju. Tiez mam jeden refund
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

A nemas ty prachy uz na paypalu? Aby se ti to vratilo uplne na ucet banky tak to musi byt nastaveno.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

Kuwa já tady půl hodiny screenuju vše možné z paypal účtu a sáhodlouze dále popisuju situaci na popud Alindura a voni mně to zrovna pošlou :mrgreen:

Takže případ vyřešen - 24. 1. jsem platbu odeslal a i stornoval a přišlo to zpět na můj účet za dva dny .... ale přes spořku jim tam nepošlu nic ani náhodou.

Já ta právě už měl, že to bylo refundováno zpět na mou kartu hned prakticky, když jsem to udělal, ale přičetlo se to za dva dny až ... no okej, hlavně že je to doma ...teda prachy, to autíčko, co jsem chtěl, je asi pasé no :lol:

Díky za pomoc
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

Losi Mini Rock Crawler? 8) (podle ceny)
Zajímavej kšeft, ještě tam vedou Venomy za pár šupů.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

rcblast is rchobbiesindo now..it's a scam 100%....i made the mistake and bought a model via Bank Transfer...after that -no reply ,no shipping - Batam Island,Indonesia ,name Mindi Ramasari
BE AWARE....


As for RC Blast I have already contacted Rick telling about my order at RC Blast which was paid and they never shipped the merchandise.
All hobbists be aware and do not order at RC Blast. They are a dishonest gang of INDONESIA and there is nothing that you can do. I have sent an e-mail to the Police of Batam informing on them but I doubt that anything will be done to stop those crooks.


http://www.rctech.net/forum/electric-of ... ast-2.html
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

ty py*o 8o

hmm slušný, to jsem z toho hezky vyvázl ještě ... jako pokud shop, co chce celosvětově prodávat nepodporuje paypal, tak je něco špatně, ještě že nejsu tak blbé flótek .... díky za info

Chtěl jsem Axial XR10 .... no asi už jen to, že maj normálka skladem za minimální ceny modely, které se už nevyrábí a nikde na světě nejsou k prodeji, je divný ...
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Objednávání věcí z jiných zemí

Tak to jsem zvědavej, jak dopadne Pavel :-p
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"

Zpět na „FreeKec“