Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Sbírka modelů pro postiženého kluka

Čau chlapi, na fejsbuku VW clubu se ozval mladej kluk s prosbou. No tady je celý jeho text, ať si uděláte obrázek.

Dobrý den,
Dovolte, abych se představil. Jmenuji se David Hodan a je mi 24 let.
Užívám si života za ne zcela obvyklých podmínek, ale užívám. Od narození trpím
genetickou vadou způsobující onemocnění vedení periferních nervů (viz. http://www.c-m-t.cz/). I s tím jsem se však mohl věnovat škole, do které jsem (asi jako jediný blázen u nás ) chodil velice rád. Po základce jsem šel studovat střední průmyslovou školu elektrotechnickou.
Přišla však první „STOP-ka“ a studium jsem musel ukončit. Přestoupil jsem tedy na střední odbornou školu poštovní, kde jsem začal studovat obor " Informatika v ekonomice ". Školu jsem studoval dva roky. Byly to pro mě nejlepší roky života. Možná i tím, že jsem si v té době mohl ještě relativně užít ještě spoustu věcí, které už mne v životě asi nepotkají.
Nezvaný host, zvaný bacil, dorazil nezván a přinesl s sebou komplikovaný zápal plic, který mě upoutal na plicní ventilátor, bez kterého bych už nemohl žít. Rok a půl jsem " pendloval " mezi domovem a nemocnicí. Teprve v prosinci 2009 ( po půlročním pobytu v nemocnici ) jsem dostal od Ministerstva zdravotnictví domácí plicní ventilátor.
Jsem rád, že všechny ty nepříjemnosti, které jsem po tu dobu absolvoval jsou fuč.
Žiju s maminkou. Popravdě, nemá to se mnou snadné. Téměř veškeré finance jdou na moji životně důležitou léčbu. Kapesné tedy v našem případě nehrozí, takže se kochám alespoň prostřednictvím internetu a i díky lidem, kteří mi občas pošlou něco zajímavého ke čtení, odkaz a někdy i model. Obzvláště z historických a veteránů jsem paf.
Šmejdím a hledám v různých rubrikách, ale protože si každý milovník pochopitelně své úlovky hýčká stejně jako já ty svoje, má sbírka zrovna „na váze“ nepřibírá.
Hledám proto hledám někoho, kdo třeba ruší sbírku, a je ochoten nějaký ten kousek darovat, i když chápu, že je tento koníček dosti nákladný. Auta nesbírám na kšeft, ale proto, že mě to baví, a je to jeden z mála koníčků, kterému se ve svém žití (a při svém postižení) můžu věnovat.
Kdykoliv by se majiteli po jeho "Miláčkovi" začalo stýskat, můžu samozřejmě bez problémů poslat foto.
Moje zaměření je široké. Nevybírám si měřítka ani značky, ale přiznávám, že nejvíce obdivuji zvláště veterány, Škodovky, Tatry a ostatní "komunistická" auta, která brázdila (a občas ještě brázdí :-)) naše cesty.
Děkuji Vám za vaši pozornost
S Pozdravem
David Hodan DavidHodan@seznam.cz


Je to tenhle klučina https://www.facebook.com/david.hodan.35

Napsal jsem mu do komentů, že mám modely starých tereňáků, tak můžu poslat nějakého willyse nebo defendera. Hned mi s nadšením napsal zprávu. Vůbec ho neznám, ale docela mě to vzalo. Je to jeho jediná radost, dáváme s bráchou dokupy nějakou malou sbírku a pošlem mu to. Tak kdyby se vám třeba taky něco málo doma válelo, určitě mu uděláte radost! Člověk si pak řekne jaké má štěstí, když může ráno doběhnout na šalinu .... :? Je z Plzně.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
hombre69
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: 30.03.2013 15:01
Bydliště: Dašice

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

Ondro :OK: pohledem doma co najdu a přidám se
ReelyElektroRockCrawler/JeepWrangler
AxialSCX10/JeepWranglerRubicon
HimotoHI4170/Shortcourse
TrialCar/AxialSCX10/Chassis homemade/ChevroletEarly50sPickup
TrucTrialCar/HomemadeSCX11.2/Chassis homemade/V3s (Vejtřaska)Závodní model
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

Měl inzerát i na modelbazaru.Je fakt,že člověk má k takovýmu inzerátu trochu nedůvěru,ale těch pár modelů co se mi bez užitku válí pod postelí, by někomu udělaly radost.Jen se dokopat dojít na poštu.
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

No tohle mi vhnalo slzy do očí :cry: .Možná bych taky našel nějaký auto :roll:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

No když si proklikáš jeho fotky, tak se o žádné nedůvěře nedá vůbec mluvit. Je na vozíčku, tahá sebou metry a metry jakýchsi hadic kvůli dýchání .... je prostě celkem vyřízenej. Modely na poličce jsou asi jeho jediná radost ... má jich tam fakt hodně, dost se s nimi fotí, asi by ho to fakt potěšilo .... nikdy nevíme co se může stát nám ... kluci z VW clubu už během půl hoďky zorganizovali fauvé sraz a pojedou na vyjížďku přímo k jeho baráku, pokecat a dovést nějaké modýlky ... :-)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

Moc cast modelů nemám, pár má mladej, domluvím se s ním a něco taky dáme dohromady. Tyhle story mě vždycky pošlou do provazů.

Ještě se zeptám úplně blbě. RCčko je asi kravina, co? Něco bych poskládal, takovýho řekněme expedičního, ale musel by se asi najít někdo z jeho okolí, kdo by mu s tím pomohl. Nedokážu posoudit...
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

Take bych mohl neco najit. Nekdy v puberte jsem sbiral Bburaga 1:24 - hlavne veterany. Ted si ale vzpomenout kde jsou prac jsem se od te doby nekolikrat stehoval.

salvatore píše:Ještě se zeptám úplně blbě. RCčko je asi kravina, co? Něco bych poskládal, takovýho řekněme expedičního, ale musel by se asi najít někdo z jeho okolí, kdo by mu s tím pomohl. Nedokážu posoudit...


Nemyslim si ze by to byla kravina. Pokud muze pouzivat klavesnici tak by mel byt motoricky schopny i kroutit ovladacem. Neco na jezdeni po hristi by sem u urcite libilo. Konec koncu se ho muzes zeptat sam.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

No já myslím, že vzhledem k tomu, že je upoutanej na vozíku a je v podstatě imobilní, asi není RC úplně ideálka. Jízda na expedici myslím vůbec nepřipadá v úvahu ... :? ale tak zlehka po bytě nebo u baráku možná jo .....

Obrázek

Je tam mail, klidně se můžete poptat ... :-) Jsem rád, že se vás pár chytlo :OK:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

Myslim ze bych doma taky neco nasel;-) kouknu a pristi tyden když tak poslu :OK:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

SWINE: Samozřejmě jsem nemyslel expedici, jako expedici, ale rychlostně odpovídající model na doma, dvůr...

I pro ostatní. Jsem srab a asi mu nedokážu napsat. Ale když to někdo uděláte za mě, tak přísahám, že pro něj dám něco do kupy.
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

ak nič doma nenajdme niečo kúpim pošlem .. prehliadol som adresu alebo je nie v članku ?
dal som link aj na Sk rc expe fórum
http://www.rcexpedition.sk/forum/viewto ... ?f=8&t=835
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

Adresu zatím nemám, jelikož doma nebudu ještě dva týdny, tak to u mě ještě není aktuální. Ale tak je tam email, tak ho zkontaktujte ... myslím, že bude rád, když se mu lidi ozvou. Někde jsem četl, že už mu plno lidí naslibovalo hory doly a neposlali nic ...

EDIT: Marceli není to ode mě ani tak žádost ... já jsem se rozhodl, že něco pošlu, tak jsem to sem umístil, kdyby náhodou někdo taky chtěl pomoct. Já o nic nežádám, je na každém, jak se k tomu postaví. Když mu prohlížím fotky, tak mi je do breku ... :cry:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

proberu krabice a něco pošlu.... až bude adresa
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
hombre69
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: 30.03.2013 15:01
Bydliště: Dašice

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

salvatore píše:SWINE: Samozřejmě jsem nemyslel expedici, jako expedici, ale rychlostně odpovídající model na doma, dvůr...

I pro ostatní. Jsem srab a asi mu nedokážu napsat. Ale když to někdo uděláte za mě, tak přísahám, že pro něj dám něco do kupy.

ahoj já si sním píšu a zeptám se to není problém zeptám se i na omezení aby mu to vyhovovalo

adresu zjistím
ReelyElektroRockCrawler/JeepWrangler
AxialSCX10/JeepWranglerRubicon
HimotoHI4170/Shortcourse
TrialCar/AxialSCX10/Chassis homemade/ChevroletEarly50sPickup
TrucTrialCar/HomemadeSCX11.2/Chassis homemade/V3s (Vejtřaska)Závodní model
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Sbírka modelů pro postiženého kluka

hombre69 píše:
salvatore píše:SWINE: Samozřejmě jsem nemyslel expedici, jako expedici, ale rychlostně odpovídající model na doma, dvůr...

I pro ostatní. Jsem srab a asi mu nedokážu napsat. Ale když to někdo uděláte za mě, tak přísahám, že pro něj dám něco do kupy.

ahoj já si sním píšu a zeptám se to není problém zeptám se i na omezení aby mu to vyhovovalo

adresu zjistím


mám komplet podvozek Himoto Truggy s prasklou karoserii, bez radia... pokud má někdo zájem se připojit a přidat další kus, tak se mu to může poslat. Je to rok jeté a je to OK. Jen v úplném rozkladu před čištěním. Nemám čas už rok to dát do kupy.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel

Zpět na „FreeKec“