Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

kup si swistool a je to, tie imbusaky su nesmrtelne. Problem u kovovych klbov je ten, ze skor ako tam clovek da cervika, tak treba zavit precistit zavitnikom. Niektore zavity su jednoducho nedorezane, alebo proste upchate ako sa cisti 3,14 alebo 5mm otvor v klbe. Preto sa tie cerviky zadrhavaju. Druha vec je, ze na cerviky pouzivat max medium treadlock
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

pera2008 píše:kup si swistool a je to, tie imbusaky su nesmrtelne. Problem u kovovych klbov je ten, ze skor ako tam clovek da cervika, tak treba zavit precistit zavitnikom. Niektore zavity su jednoducho nedorezane, alebo proste upchate ako sa cisti 3,14 alebo 5mm otvor v klbe. Preto sa tie cerviky zadrhavaju. Druha vec je, ze na cerviky pouzivat max medium treadlock


pravda proč jsem to strhnul je asi opravdu v lepidle. Dal jsem tam moc silné lepidlo. Na všechny ostatní červíky jsem použil střední. Jen jednou ne někde na expe. Teď opravdu jen leštím důlek. Je to na posrání, protože vrtám a vrtám a nic. Se asi naprdnu a ušmiknu to celé, nebo prodám auto a koupím si skateboard, nebo koloběžku. Nebo to prožeru v cukrárně.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

nejak sa stym popasuj teraz a do buducna to bude ok.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Slick7 píše:
npppp píše:Zrovna sháním kvalitní imbusy, tak děkuju slicku za radu... I když je to za majland, objednám ty xceed... :) Mě už fakt to bláto od extoolu a další... nebavěj... Ještě sem byl spokojenej s imbusovými bity od bernera... měl sem je od 1,5mm a i takle malej prostě držel... Ale bity sou svině a semtam se nějakej někde prostě ztratí... no... a tak už mám jen 5mm... :DD


Schválně pak napiš, jak jsi spokojený a co si o nich myslíš. Nekupuj s kuličkou, je tam větší pravděpodobnost ulomení, protože je tam ubraný materiál. Bohatě postačí, když vezmeš první tři velikosti 1,5-2-2,5 mm. Tu velikost 1,5 mm - klasický červík M3, doporučuji tento zkrácený typ:
http://rchobbyracing.cz/Naradi/imbusove ... De/X106301


Když jsem si zalomil ten imbus tak jsem sháněl jiný a čirou náhodou jsem koupil tento tip s tím, že jsem koupil pouze imbus a zalepil jsem ho do původního šestihranu co jsem mněl po tom zlomeném. Je výborný a zatím drží. :BYE:
Uživatelský avatar
Kawalski
Uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Hrdějovice

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Ahoj , tento problém jsem také řešil, a musel jsem rozebrat nápravu, sundat segrovku abych to vyndal z plastového odalu nápravy.
Potom jsem to mohl upnout do svěráku a odvrtat. To bohužel jako u tebe nešlo žádným vrtákem tak mě napadlo použít frézu
Obrázek
a hurá šlo to jak po másle.
Nevím jestli to někomu pomůže :OK:
Zdar
SCX 10 [ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] Fj62

http://frrnovak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Hola přátelé

odesílám kus auta Martinovi (Slickovi7) na rozebrání. Už na to nemám nervy, čas a nářadí. Aspoň budu mít čas na úpravu karoserie, kontroly všech pohyblivejch dílů a taky to musím umejt.
Každopádně vím, že v budoucnu budu mít torx červíky, delší červíky pro případné broušení drážky na šroubovák a lepit max středním lepidlem (Kloktajt).

Každopádně si myslím, že diskuze a odpovědi všech byly užitečné, protože ne každý s tím tuto špatnou zkušenost má. Tedy i špatná zkušenost je dobrá.

Bahnu zdar a uvidíme se někde na expe
Pepa
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Kawalski píše:Ahoj , tento problém jsem také řešil, a musel jsem rozebrat nápravu, sundat segrovku abych to vyndal z plastového odalu nápravy.
Potom jsem to mohl upnout do svěráku a odvrtat. To bohužel jako u tebe nešlo žádným vrtákem tak mě napadlo použít frézu
Obrázek
a hurá šlo to jak po másle.
Nevím jestli to někomu pomůže :OK:
Zdar


Ale tady pozor! Málokterá frézka a zrovna čtyřbřitá je vhodná na odebírání materiálu pouze ve směru Y, tj. pouze směr dolů, protože frézky jsou většinou broušené na odebírání materiálu ve směru X, tj do stran. Na tohle se používají frézky dvoubřité, drážkovací a pokud by tohle někdo zkoušel, tak to musí mít opravdu dobře upnutý a nejmíň ve stojanové vrtačce, rozhodně bych to nezkoušel s vrtačkou v ruce, jinak to tam zalomíte, jak nic, protože se bavímé o frézce 2-2,5mm.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Pepo, pokud myslíš, že jsi ho strhnul kvůli lepidlu, tak na povolení lepidla celkem spolehlivě funguje nahřátí červíka hrotem pájky. Ale pokud možno předem. ;-)
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

eos píše:Pepo, pokud myslíš, že jsi ho strhnul kvůli lepidlu, tak na povolení lepidla celkem spolehlivě funguje nahřátí červíka hrotem pájky. Ale pokud možno předem. ;-)


Jirko

díky tobě a všem ostatním za pomoc a rady. Už je to na cestě do Brna k Martinovi. Nabídl mi servis a já jsem s jeho strojem a službama spokojený. Už si dám pozor, čím to budu lepit :-)
Navíc, Martin má nové kardany a ty staré budu mít do zálohy. Celá ta štrapáce je můj průser.
Hned jak to příjde od Martina, tak to dám do kupy a mohli bychom zase mohli vyrazit do Brd. I s buřtama, protože tam je to fajn.
P
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Jí místo červíků používám do kardanu normální trojky imbusy,délku tak aby koukala jenom hlava šroubu....nejen že se mi za tři roky nikdy kardan nepovolil a co si pamatuju tak zhruba dvakrát za tu dobu se mi na kardan namotalo díky tý hlavě troch trávy ale povolit jde vždy.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

cendab píše:Jí místo červíků používám do kardanu normální trojky imbusy,délku tak aby koukala jenom hlava šroubu....nejen že se mi za tři roky nikdy kardan nepovolil a co si pamatuju tak zhruba dvakrát za tu dobu se mi na kardan namotalo díky tý hlavě troch trávy ale povolit jde vždy.... 8)


Čendo

taky dobrej nápad a tráva občas nevadí.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Slick7 píše:
Kawalski píše:Ahoj , tento problém jsem také řešil, a musel jsem rozebrat nápravu, sundat segrovku abych to vyndal z plastového odalu nápravy.
Potom jsem to mohl upnout do svěráku a odvrtat. To bohužel jako u tebe nešlo žádným vrtákem tak mě napadlo použít frézu
Obrázek
a hurá šlo to jak po másle.
Nevím jestli to někomu pomůže :OK:
Zdar


Ale tady pozor! Málokterá frézka a zrovna čtyřbřitá je vhodná na odebírání materiálu pouze ve směru Y, tj. pouze směr dolů, protože frézky jsou většinou broušené na odebírání materiálu ve směru X, tj do stran. Na tohle se používají frézky dvoubřité, drážkovací a pokud by tohle někdo zkoušel, tak to musí mít opravdu dobře upnutý a nejmíň ve stojanové vrtačce, rozhodně bych to nezkoušel s vrtačkou v ruce, jinak to tam zalomíte, jak nic, protože se bavímé o frézce 2-2,5mm.

Jen poopravim. Osa "x" a "y" je pro frezu (ne frezku -to je mašina) v pohodě. Osa o které píšeš je "z" - směr dolů v ose nástroje, ale to jen tak mimo téma :CIAO:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Já jsem kedysi (3-4 roky?) koupil tyhle dvě sady inbusů, metrický a US, a spokojenost, drží:
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/dyn ... p3164.html
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/dyn ... p3170.html
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

No a jak to dopadlo? Když mi to přišlo, tak jsem to chtěl zkusit odvrtat, ale už tam byl pěkný důlek a totál mimo osu červíka, takže jsem byl s vrtákem mimo místo, kde jsem potřeboval, takže jsem se na tuhle možnost vykašlal. Vidlici už stejně nešlo zachránit.
Obrázek

Takže ke slovu přišla mikro flexa Proxxon a za dvě minutky bylo hotovo, výstupní hřídel nepoškozena.

Obrázek

Obrázek

Kardan opraven a zaslán zpět majiteli.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Hola všem

že se k tomu vracím.
Tímto chci ještě jednou poděkovat Martinovi za pomoc. Já už si nevěděl rady.
Martin uvedl vše do pořádku, rychle a dobře.
Tímto nijak nepochlebuji Martinovi, ale já jsem s jeho výrobky (celej podvozek) velmi spokojen a co je nejdůležitější, že servis funguje jak má.
Pochvalu si opravdu zaslouží.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel

Zpět na „FreeKec“