Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Pokud chces hloubku ostrosti pouzit jako efekt, tak jo.
Ale pokud chces mit co nejvetsi cast sceny ostrou tak je ve vyhode malej cip. A to je pripad bezneho uzivatele.
U zrcadla to je kolikrat dilema, kam ostrit.

Určitě si vzpomínáte, že Koala mluvila o vlivu "reálného" ohniska na hloubku ostrosti a nikoli přepočteného. Zde je právě ten háček. Zatímco zrcadlovka na vyfocení dané scény potřebuje např. 60mm ohnisko (reálné i přepočtené, pokud jde o full frame zrcadlovku), kompaktu se 6× menším čipem stačí 6× menší ohnisko pro totožně "zazoomovanou" scénu. Jeho přepočtené ohnisko (úhel záběru) tedy bude také 60 mm, ale reálné ohnisko jen 10 mm. I pokud budu snímat ze stejného místa se stejnou clonou, objektiv kompaktu bude pracovat s kratším ohniskem a bude tedy méně mazat pozadí. Naopak u zrcadlovky bude hloubka tak malá, že bude nutno každou chvíli clonit. Aby to nedopadlo tak jak na snímku výše (pokud tedy schválně nechcete, aby to tak dopadlo :-))

Takže, ačkoli hloubka ostrosti závisí na reálném ohnisku, současně závisí i na velikosti čipu, která při daném přepočteném ohnisku (úhlu záběru) ovlivní volbu reálného ohniska. A právě reálné ohnisko za všechno může. Pro dnešek by to mazání a zaostřování ale už stačilo. Další díl bude následovat opět za dva týdny a Koala si mezitím...
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Define voe, nechcete mě adoptovat?
Není to tak dávno, co si měl v popisu Iphonka šestku a teď už najednou S6? Mimochodem přechod na android? Toe zajimavý čoveče... :mrgreen:
A co si týče toho focení... já si myslím, že mobil je lepčí asi jen díky té 'mobilitě' a veškerou kvalitu doženou obrovskym rozlišením a dle mého nad zrcadlo prostě není... Osobně nejraději stejně fotím na starý, kinofilmový zenit 11 nebo dědovu minoltu xg1 a vsadil bych se, že s ním udělám lepší fotku než tím telefonovadlem... :-)
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Heh, zase celkem úsměvný téma.

Sám mám Xperii Z3, fotí libově, ale srovnávat jí se zrcadlem ? Hmm ... :roll:

Taky mám doma, sic starší tělo, ale velmi povedenýho Nikona D80 (skla od Nikkoru) a mobil bych s ním fakt nesrovnával. O focení, jako takovym se nemá cenu bavit, o technice (velikosti čipu apod.) taky ne ...

Jediný, co se mi ale líbí je právě 4K video, kdy na svojí 4K telce vidím velkej posun kupředu, hlavně co se "ostrosti", díky většímu počtů pixelů, týče.

btw. Nejvíc nejlepší jsou "marketingový" tahy výrobců mobilů právě v předhánění se o "megapixelech" jelikož si obrovský procento lidí myslí, že o tom to všechno je. Jelikož mě fotografická technika a celkově elektronika / mobily moc baví, vždy se musím hrozně tlemit, když slyším v obchoďácích lidi co si povídaj u elektroniky - "Hele, Karle, tenhle mobil má 15 megapixelů to je dělo, ten si kup, tamten má jen 8, to je o ničem ... " :mrgreen:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

... A jak bude velky to skvely 4k video? Kolik VTERIN ho nahraju, nez zaplnim 8gb pameti.... Oukej i kdyby 64 gb :-D heh?

Na fotky je porad este fotak. Na video zasejc kamera a blba miniDV paska, pac kam bys na ty potrebny gigabajty chtel porad chodit?

Mobil muze fotit obstojne za dobrych svetelnych podminek, at mi nekdo tvrdi ze za sera se ten jeho mobil teprve probudi a dela krasny snimky :-D .. Porad je to spis "obrazovy zapisnik".

Hele vole duha. Sup vytahnout z kapsy a mam ji. Nebo jede kolem mustang gt 350 a na semaforu se blizi cervena...

Obrázek

Proste Obrazovy zapisnik. Je to pri ruce a mas pamatku na svet kterej bezi kolem tebe. Ale kdyz se na ten vobrazek cihnete, co tam dela svetlo, jak je to vostry, atd atd tak je snad jasny, ze to neni pekna fotka, ale proste vobrazek. Kdo si koupi mobil s fotakem a tvrdi, ze ma fotak, je asi stejnej kuchar jako ten, co si na tom mobilu vygoogluje kluky v akci a tvrdi, ze umi varit.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Deff maniak píše:Moje S6ka fotí a kameruje líp než zrcadlovka za 12 tácu ....

Tak dobrý vtip jsem už dlouho neslyšel ... Možná hraje i líp, než B&W Nautilus :-D :-D
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Tak jsem to téma dlouho neviděl ale vidím že někteří zůstávají v době kamenné jako třeba Borik :-D
Jako jo chápu že někteří si za tím stojí ale zkusit smartphone kameru by vám neuškodilo. Jak jsem psal je to konkurence slabší třídy zrcadlovek ne těch drahých .
No s těma megapixelama to je pravda. Předchozí iPhone 6 měl 8 Megapixelů a fotil dobře. Takže souhlas o Megapixelech to není
No paměť mám dost velkou takže můžu točit hodně ve 4k to se nebojím :-)

npppp píše:Define voe, nechcete mě adoptovat?
Není to tak dávno, co si měl v popisu Iphonka šestku a teď už najednou S6? Mimochodem přechod na android? Toe zajimavý čoveče... :mrgreen:
A co si týče toho focení... já si myslím, že mobil je lepčí asi jen díky té 'mobilitě' a veškerou kvalitu doženou obrovskym rozlišením a dle mého nad zrcadlo prostě není... Osobně nejraději stejně fotím na starý, kinofilmový zenit 11 nebo dědovu minoltu xg1 a vsadil bych se, že s ním udělám lepší fotku než tím telefonovadlem... :-)


Hele iPhone byl dost na prd.Btw -bylo to 6 plus :mrgreen: Myslel jsem si že je na tom IOS něco lepšího je a houby-jak ve vězení . .. Takže zlaté android.
Naposledy upravil(a) Deff maniak dne 09.10.2015 16:48, celkem upraveno 1 x.
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Jasně, že se smartphonem dá cokoli vyfotit a za dobrých světelných podmínek ta fotka bude vypadat velmi slušně. Ale to hlavní - hloubku ostrosti, co dělá fotku pěknou fotkou, nenahradíš žádným šídítkem, co má miniaturní optiku. Prostě kvalitní optika a hlavně velký čip se jasně projeví. Kromě několika typů, kde jde spíš o foťák s telefonem než o telefon s foťákem, se smartphone i na obyčejnou zrcadlovku nedotáhne.
O megapixelech se nemá cenu bavit - vždy jde hlavně o fyzickou velikost jednotlivého pixelu - kolik na něj dopadne světla.
Co od fotky kdo čeká, je naprosto individuální záležitost. Je to stejné, jako s hudbou. Někomu stačí MP3 z telefonu a také se bude dohadovat o kvalitě. Prostě někomu to stačí.
Na druhou stranu máš s tou dobou kamennou pravdu - pokud se jako etalon kvality budou považovat fotky ze smartphonů a hudba MP3 z telefonního reproduktoru, tak se budu horempádem snažit se do té doby kamenné dostat.
Naposledy upravil(a) Borik dne 09.10.2015 16:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

Já mám Xperii Z a fotí líp než Iphone 6. I když to že sem píšu riskuju zase další neskonalí hate od Iphoňáků....
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Velké zhoršení kvality fotek přes rajče

S borikem musím souhlasit.
Co se týče hloubky zaostření tak je na tom zrcadlo líp.
Nicméně ten foťák na S6 je aktuálně nejlepší na trhu tak to opravdu dokáže konkurovat. Jo má to plus i mínus jak telefon tak zrcadlovka. Měl jsem možnost srovnat to a vůbec to nevypadalo špatně.

QuwinZZy-_- píše:Já mám Xperii Z a fotí líp než Iphone 6. I když to že sem píšu riskuju zase další neskonalí hate od Iphoňáků....

Pochybuji že hate.... Máš pravdu Sony má dobré fotoaparáty, ALE nemá optickou stabilizaci narozdíl od iphonu či samsungu. Ani Sony xperia z5 premium nemá stabilizaci a je dražší než kterýkoli samsung. ..

takhle...kdybych byl fotograf tak bych si koupil zrcadlo
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/

Zpět na „FreeKec“