Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Drahý??? Já kvuli stavbě Gaze koupil model 1/35 za 590,- a rozhodně těch peněz nelituju. Spíš mě teď mrzí že pro muj příští projekt nemohu sehnat ZIL 131 v měřítku 1/35 ale pouze 1/72.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Hm, nejen že to bude další tatra na pevnejch, ale jako bonus bude dělaná bajvoko podle fotek... Jen tak dál :roll:
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Máš recht Dave...to bude znamenat totální konec modelaření a možná civilizace vůbec...mimochodem F150 má vepředu taky nezávislý a nikdo to neřeší...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Popravdě čekal jsem to že se někdo ozve. Nápravy mi ani tak nevadí, jen mě zaráží přístup udělám to podle fotky ať je to podobný a hotovo. Hádat se nebudu, ale když něco dělám, tak si radši koupím model papírovýho modelu než to dělat podle oka. Na gaze jsem stejně jako ikaru taky kupoval model aby to bylo co nejpresnější..Ale proti gustu žádnej dišputát. Jen do mě :wink:
Naposledy upravil(a) Dave dne 07.02.2012 14:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Andersonn píše:Jo to jsem taky našel, ale přijde mě to docela drahy na to abych z toho vzal par kot, to radši oželím trochu přesnosti a udělám to z těch fotek :-) a pak s tim hudu ma expedicich tahat ostatní :-D
P.S. omlouvám se.za diakritiku kdyby někde chy běla, píšu z telefonu :-D


Mno chystáš na projektík, který ti počítám 5-6 K zblajzne. Investice 200 kaček není zase tak moc řekl bych.
Rozhodně by jsi nebyl první ani poslední, kdo by stavěl podle fotek, ale na druhou stranu když si s tím dáš trochu práce (opravdu stačí jen trochu) dokážeš si z té slepovačky vytvořit šablony v měřítku. Myslím že skoro každý kdo kdy stavěl boudu podle fotky by za měřítkovou šablonu dal hodně.
Nechci tě jakkoliv odrazovat, pokud chceš stavět podle fotky, směle do toho.
Jen tohle je asi nejlepší "výkres" jaký se ti podaří sehnat.
Tak jak tak ti budu držet palce při stavbě.
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Pokud si nekdo precet celej prispevek tak by jiste nasel ze to hodlam z ty fotky omerovat ne to delat jen tak od oka, tu vystrihovanku jeste zvazim ale je dalsi otazka jak moc presne je delana, aby ve vysledku nebylo presnejsi odmereni z fotek :-D.

Zax: 5-6k do toho davat neplanuju ale je mozny ze to tak nakonec dopadne :-D
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Gaz mě vyšel už teď na skoro 8000,- a to neni ještě hotovej
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Tak i tak, pokud chceš oměřovat z fotky potřebuješ vhodný fotky, jakmile je fotka focená trochu z boku už rozměry nesedí a při vyrábění když se ti to po odměření ze dvou fotek bude lišit o 4mm tak to pak budeš zjišťovat která je špatně. Vystřihovánka by přesná být měla a ve většině případů taky je. Jinak ty peníze ti do toho stejně padnou, ikdyž chtít nebudeš, tak to prostě u rc modelů chodí :wink:
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Ikarushij: a to pocitas i elektroniku a podvozek nebo jen kastli? Ja bych rad podvozek upravoval co nejmin takze jde spis o kastli :-)

Jinak je to muj prvni projekt tak zase trochu shovivavosti :-D
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Je to kastle + podvozek + rozvodovka s převodovkou + regl... a co jsem odhadem počítal tak jsem dokonce přes 8000,-. Gaz je muj první projekt a stavím ho komplet sám, včetně návrhu rámu.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Musím souhlasit, RC je krásnej ale drahej koníček a vytvořit něco hezkýho a funkční vetšinou něco stojí. Snad jedinou výhodou je to, že při vlastní stavbě to žere prachy postupně. Jinak dlouhá léta jsem slepovačky skládal a myslím že mohu s klidným svědomím říct, že tahle firma patří k top na evropské a dost možná i na světové úrovni. Pokud jí použiješ jako předlohu, myslím že výsledek bude lepší nežli podle fotek. Ale je to jen můj názor. Dělej jak uznáš za vhodné.
Abych tady jen tak neplácal moudra, mám tak zkušenosti se stavbou z fotek.
http://zaxcz.rajce.idnes.cz/Kaiser_Jeep_m715/
Je to projekt, který jsem začal a asi nikdy ho nedokončím a právě jeden z důvodů je fakt, že mi vadilo, že jsem si strašně moc věcí musel domýšlet a hádat, jak asi mají být, protože fotky prostě nebyly dost dobrý nebo velký.
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

díky za rady, zkusím udělat nějaký zkušební oměření a uvidíme, jinak jak řikám podvozek bych chtěl zachovat původní jakej mám (ano není to košer) jen ho dám na max rozvor čímž si i docela klesne a pokud bude potřeba tak bych mechanicky omezil náklony náprav neb u crawlera jsou přeci jen trochu extrémní :D
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Osobně bych radši než stavět Tatru na naprosto nereálném podvozku stavěl cokoliv jiného kde se realitě dá maximálně přiblížit v rámci možností RC sortimentu. Ono postavit tatru aby byla tiptop je setsakra nákladná záležitost. Je zde spousty jiných možností staveb krásných náklaďáků a za mnohem menší peníze a bez nutnosti obětovat realističnost podvozku.

Ale už dost OT.... toto téma je o něčem jiném.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak já si jedu pořád za svým :)

Obrázek
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Dave píše:Hm, nejen že to bude další tatra na pevnejch, ale jako bonus bude dělaná bajvoko podle fotek... Jen tak dál :roll:

od kdy nemá 131 pevný nápravy?

Zpět na „FreeKec“