Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Ouplně mimo...porada s výběrem bicyklu...

Sem si jistej, že se tady najdou jedinci, který jezděj na kole a proto sem nahodim svůj dotázek.
Chci si k narozeninám udělat radost a nechat si nadělit kolo...
požadavky sou
- horský kolo
- lockout vidlice
- aby mě uneslo (nejsem žádnej drobek)
- cena 15.000 max, samozřejmě radši levnější:)
- kotouče v hydrulice výhodou

mám možnost dostat dobrou cenu na kola Rock Machine, Dema a Maxbike, zatim se mi zamlouvá
http://www.kola-cykloshop.cz/kolo-rock- ... -3213.html
http://www.koloshop.cz/pevna-xc-199/roc ... odel-2010/

budu rád za každou radu, ať už konkrétní návrh kola, nebo aspoň typ a jaký komponenty dát bacha, kterejm se určitě vyhnout a tak...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Hele a na takovým kole se už nemusí šlapat, nebo furt ještě jo?
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Na tomhle jeste ano. Slapat nemusis az od 60k :)
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Vseobecne plati, ze za malo penez necekej hodne muziky. V prvom rade zalezi kolko km planujes rocne najazdit a v akom terene od toho sa odvija aj vybava ktora radovo stupa kazdych 5000,-kc. Trochu o tom nieco viem lebo moje bajky vysli na hodne cez 200 litrov za tie roky vsetko XC- AM. Aktualne mam na tachometru cca 35 000km, ale posledne 2 roky je mensi utlm vdaka inemu konicku! Ked pozeras po cene, tak by nebolo od veci mrknut aj po minulorocnom modeli ktory moze byt v lepsej cene z minimalnym rozdielom vo vybave. V cene o ktorej rozmyslas nad kupou mozno budu aj hydraulicke brzdy ale len tie slabsie a niektore aj menej spolahlive mozno, ze by bolo lepsie vsadit na kvalitne V-cka ako mizerne hydrauliky. Ja osobne preferujem hydrauliky od japonskeho renovovaneho vyrobcu z tych najvyssich sad. Ale jak pisem vse zalezi hlavne od poctu kilaku a druhu vyuzitia!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Taky nejsem nejlehčí, a podobnou situaci jsem již řešil. Měl jsem obavy, zda to vidle vydrží. Ve všech cykloobchodech doporučovali bez tlumičů. Že jako tak 90 kg je strop za tyhle kačky. Známej, co jezdí hodně, mi řekl ať si vyndám motor z krosky, že to vyjde levnějc, než kolo na tlumičích pro normální lidi, co nejsou líný se najíst. Tak jezdím na shitech, jak se začne srát, tak ho vyhodím a novej. Ještě jsem nekupoval ani gumy o řetězu a kazetě nemluvě.
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Ja sem sice rekreacni jezdec ale i tak zkusim poradit.. Pres dva roky sem jezdil na GT Avalanche 3 s mechanickejma kotoucovkama najezdil sem na nem nekolik tisic km a maximalni spokojenost vse fungovalo, jak melo.. Tenkrat me vyslo na 11 000..

Pak mi ho ale loni v lete ukradli a ja se rozhlizel po necem novym.. A koupil toto.. http://www.mojekolo.cz/8161-gt-avalanch ... -red-black Tenkrat me vyslo diky nake akci v tomlhe obchide jen na 10 990, coz je supr cena na tu vybavu, jo a ty hydrauliky fungujou bezvadne.. :YOP:

Zkus kouknout po nakem GT, slysel sem na ne celkem pozitivni ohlasy a i moje zkusenosti s nima jsou dobry.. :-) Prijde mi, ze na to jak jsou vybaveny, jsou za rozumny ceny.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Nabídl jsem Honzovi svojí KONU.Jen tady stojí, tak by jí někdo užil.

Obrázek
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

gema píše:Na tomhle jeste ano. Slapat nemusis az od 60k :)


bohuzel i na takovym porad jo. :wink:

moje obecny postrehy. kolo na poradny jezdeni je tak od 20 a vyse.
co se tyka razeni jezdil sem 2-packy, gripshift i dualcontroly a v pohode bylo vsechno. brzdy uz jedine hydraulika. ne ze by v-cka nefungovaly, ale pro me krok zpet. vidle se zdvihem min 100, min uz bych nikdy nebral. s rostoucim vekem cim dal tim vic ocenuju celopero, ale zase kdyz uz tak poradny jinak to nema cenu.

a wo tom to je.... :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Kona vypadá hodně dobře, lákavá nabídka...
Co se tejče terénu, budou to cyklostezky, lesní a polní cesty, les, těžkej terén asi nijak zvlášť, ale když budu mít nutkání, chtěl bych, aby to kolo zvládlo.
Trošku mám strach z fullu, abych se na tom nehoupal jek na vembloudovi, když budu zabírat do kopce třeba.
Víc jak 15ku do toho dát nemůžu, už teď mám vyšší kofinancování dárku, než by mi bylo milo...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Myslim že full za 15 nemá smyls tak 25 +
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

možná kdyby jsi přidal 2000 tak bys měl GT, osobně jsem měl možnost se na tom svézt v pořádným teréně v lese, a za tu cenu si myslím že hezký svezení. http://www.koloshop.cz/pevna-xc-199/gt- ... kolo-2011/
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

tim fullem sem myslel konkrétně tu Coresovo KONU, jinak bych za ty koruny do toho určitě nešel, jak sem psal nahoře, zatim je favorit RockMachine El Nino
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

No ked poriadny full co by stal za nieco, tak musis vysolit aspon padika. V takejto cenovej kategorii sa uz nemusis bat moc pohupovani :idea: :lol: . Ale je to uplne iny level ja som najazdil na hardtaile cca 12tis km ked som presiel na fullo a mozem ti povedat, ze clovek sa nauci slapat viac na krutak ako silovo kedy by si sa na tom hombal ako na koze! :lol: O tom ze dojdes domov podstatne menej dolamany z drandenia po lese ani nemusim zdvoraznovat! :lol: EDIT; Rock Machine kedysi bola pomerne slusna ceska znacka az to nekupili anglani! :x A GT Avalanche :!: :!: kedysi pred 7-8 rokmi robil fakt paradne geometrie tzv. americke ktore boli v razvore oproti europskym geometriam radovo o 4-7 cm dlhsie a to bolo kuva ine jazdenie hlavne v zjazde sedolo ako lod. Teraz je to uz iba tuctak ako cokolvek ine!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

Ja to lidem rikam takle: vem si ze jen kloudna vidlice stoji 10-15kkc. Jak chtit po celym kole za stejnou castku, aby ti delalo radost. Vono radost delat bude, ale na jaky urovni a jak dlouho.Penize jedou, plati vsude, v modelarine to vis a v kolech taky. El Nino je myslim dobra volba. Jeste se daj sehnat 2009-10 modely za slusny penize, ale koukam vetsinou maly velikosti. A pises ze nejsi zadnej drobek. Ajjaj to bude tezky

Mrkni treba na toto: http://www.levnysport.cz/jizdni_kola_ho ... ack-z10987

Z toho lowendu to uz ma kvalitni osazeni. Nevidim velikost, ale prober to tam. Kolega od nich kupoval tudle a v klidu kram.

Takze hodne zdaru pri vyberu, budouci kolego cyklisto :wink:
Traxxas Sumec, RC4WD rock crushers 40, Tekin RX8 / T8 1550 kv 2x3S paralel, trialek, crawleni, takovej mazlik..

http://maranamarana.rajce.idnes.cz/Trax ... _expedice/

http://www.youtube.com/watch?v=dnx0LDBD ... rder&list=
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Obrázek sorry za spam ale treba by se ti libilo 1974 Norco DirtMaster :-D ale jinak bych volil http://eshop.kola-radotin.cz/horske-kol ... o-disc-10/ - nebo celopérko ..

Zpět na „FreeKec“