Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

No kvůli sluníčka je tam nejspíš ta skládací krytka. Hele a to že je to malé je nějaký problém? Jako ber mé dotazy jako od člověka co tomu absolutně nerozumí :-) ,ale líbí se mi že už je tam kamera samotný systém na přenos obrazu jsem viděl za podobné peníze jako celé toto letadýlko. A pokud by mi to nějak nešlo nebo kdo ví dá se použít i jinde. A ještě jedna věc mne tam zaujala ten autopilot jestli jsem to dobře pochopil tak by mohl pomáhat i u přistání takže hrozba rozbití by tím pádem byla mnohem menší a tím že se dá vypnout tak se to časem člověk naučí i bez něj :-D ( nebo taky ne )
Zatím mi letadlo doma neprošlo ale nejspíš si nějaké nakonec stejně koupím ono mně to láká i když doba letu asi nebude stejná jako když vezmu venčit auto :-p

Díky za reakci :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Ohledně toho sluníčka, sice tam je krytka, ale display nemá takový jas. Necucám si to z prstu. Viděl jsem to v recenzi na tubu. Menší letadla jsou mnohem obratnější. Tudíž podle mě né úplně ideální na začátek. Ale to je můj názor. Můžu se mýlit. Ale sedmičku bych za to tedy rozhodně nedal. Můj názor - jestli chceš fpv, prvně kup betu, easyho apod. a nauč se s tím pořádně létat. Na bazaru můžeš koupit celou třeba za dvojku. Časem můžeš zkusit kameru.
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Na začátek je 100% nejlepší letadlo typu Beta jak píše Carlos, má to velký rozpětí,motor tak akorát a když to tak řeknu "tak to dokáže lítat skoro samo" :) proto ideální letadlo pro začátek ;) to samé platí i u Helikoptér ;)
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

na Betu jsem už koukal :-) a všude se to o ní píše a už mi to řeklo víc lidí a respektuju to ale když jsem tohle že to má i kameru tak mne to zaujalo a proto jsem se ptal ;-) z číny se dá poslat za necelých 6000 včetně pošty ale i tak je to dost nová beta je za polovic a pády 100% budou nevěřím že bych byl první co by vzal letadlo do ruky a zase s ním hladce přistál :-D :-D

Moc díky za rady
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Re: výběr lítadla

Tak na začátek hornoplošník s tlačnou vrtulí je dobrá volba.
Easy jednička nemá křidelka...takže bud dodělat nebo koupit dvojku Easy nebo Betu 1400.
Jinak tyhle letadla lítaj sami, to velký rozpětí se hodí...
Měl jsem Betu a spokojenost...super na relax lítání.
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
K_O_S_A
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 16.04.2011 0:00
Bydliště: Jičínsko :p

Re: výběr lítadla

Ahoj kluci taky se podělím, mé první letaldo byla již zmiňovaná cessna 480 od pelikánu, ale abych začal od začátku 2 měsíce před koupí samotného letadla jsem pořídil originální AiroFly Profesionál simulátor s ovladačem ( bazarový - 2000,- ) a začal létat , létal , létal blbnul , až došlo na první start s cessnou. Takže základ podle mého je nejlepší nějaký ten Simulátor na PC kde si člověk dokáže osahat letadla různých velikostí a váhy za ruzných klimatických podmínek. ale můj první let s cesnou trval celé 4 vteřiny , letadlo letělo k zemi do vysoké trávy ale zapoměl jsem zaplý knypl na motor takže výsledkem byl spálený regulátor a zlomená vrtule ( uhrálo se to na záruku (regl)) , Jak se tu často píše, na začátek jsem také zvolil přistávání na břicho bez podvozku. A musím vyvrátit to že odchází hodně vrtule, za 2 měsíce létání mám teď 2hou . Přistávám do trávy cca 30cm a vyšší prostě neposekaná louka :) Teprve nyní se chystám dát na letadlo podvozek a zkusit to nějaké hladké přistání :) jinak jedna véééélká rada pro majitele cesny 480 :) hlavní křídlo jistětě raději 4mi gumičkami ( 2 z každé strany ) když jedna praskne nic se neděje :) vlastní blbá zkušenost :P Takže z mého pohledu je ideální nějaký ten simulátor a pak bych se nebál třeba rovnou té Cessny. Toď ale jen můj názor. Sem jen letecký akamtér :BYE:
Nyní bez expedice - není čas a prostory.

RCM Cessna 480
TA-02 Rally - VW Polo R WRC
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: výběr lítadla

Já mám toto http://eshop.reichard.cz/elektro-trener ... -1401.html a naučil jsem se na tom lítat.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Letadla s tlačnou vrtulí jsou všeobecně známé a doporučované na začátky. Právě pro minimální náklady na opravy.
Nicméně simulátor bych také rozhodně neopomíjel. Akorát já zvolil levnější variantu z číny (emulátor) za pár korun.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Jelikož můj Easy byl po třech letech už notně vzhledově unavený a místa kde je páska se skelnými vlákny jsou úplně žlutá, některé spáry po lepidle také, zkusil jsem ho dnes malinko omladit a natřel ho bílou barvou.
Pravda moc jsem se s tím nepáral a vzal první barvu co jsem měl doma, ale výsledek není vůbec špatný.
Ačkoliv to není z fotky tolik poznat, musím říct, že slušně prokoukl.

před
Obrázek

a po
Obrázek

Až to celé zaschne, uvidím, zda li bude třeba někde ještě něco dotřít, ale myslím, že účel byl splněn a bude se zase vesele létat :-D
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Vypada to hodne dobre! :-)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: výběr lítadla

Velice populární je toto: https://www.google.cz/search?q=funcub&s ... =822&dpr=1 je to jak pro začátečníka, tak se s tím dá dělat i akrobačka ( i když to není akrobat a coby hornoplošník oplývá velkou stabilitou ). Hlavně je to velké a tak i pomalejší na reakce a je tedy víc času si rozmyslet, jak s tou zatracenou páčkou správně pohnout. Má to kola, startuje to i z trávy a dají se dokoupit plováky. A není to zase tak moc drahý.
I když to zvládne i úplný začátečník, tak přece jenom - pro ty méně sebevědomé - bych doporučil toho trenéra od Reicharda. Hlavně proto, že je ještě stabilnější a blbuvzdorný a i to vybavení přijde na menší peníz. Naučí se s tím lítat i mírně inteligentní opice a s velkými nervy ( možná ) i poslanec.
malakai
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 04.05.2009 0:00

Re: výběr lítadla

Jak uz tady bylo receno, super volba je ten FunCub. Ja jsem to nedavno koupilu Reicharda i s radiem od Graupnera. Neni to uplne drahe, a chova se to fakt dobre. Pomerne slusne to umi i plachtit, samozrejme v ramci moznosti. Pristane to vsude a odstartuje to tak z metru. V okoli Brna muzu ukazat pri letu, pripadne nechat vyzkouset :)
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Nezkousel jste nekdo mit na letadle lyze? :-) pristavat ve snehu :-)
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

No nejsem si úplně jistý, že motor s vrtulí v čumáku je vhodný na začátek, ale co člověk to názor.
Takové to éro zastávám až jako druhé, kdy už to má člověk trochu osahané.
O Funcubu jsem také přemýšlel. Moc se mi líbí.
Nicméně já už nějakou dobu pošilhávám po Walrusu od Hobbykingu.
Je to sice zase epo, i stejně velké jako ES, ale má už klapky, je komplet vybavené (dle zahraničního fóra i celkem dostatečně) a dle videí se s tím dá neskutečně vyblbnout, v termice i krásně plachtit a je to za bezkonkurenční cenu z EU skladu. Ale zatím ho nemají. Tak musím počkat.

Obrázek

[youtube]1NdGB2LYbE4[/youtube]
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: výběr lítadla

Jinak jsem ráno prohlédl letadlo a už je krásně suché. Chtěl jsem ho dát pryč, ale teď ještě asi chvilku poslouží.
Přinejmenším přes zimu :OK:
Kdo by to řekl do obyčejné barvy na radiátory :-D

Obrázek

Zpět na „FreeKec“