Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Modelová železnice.

Nedávno jsem ji tady nadhodil a dnes si to štrádujem sockou na Anděl a ejhle co bylo na bilboardu.

Vstupný je kilo a musím říci,že za to dostanete opravdu velkou porci modelařiny.
Zatím je hotová vrchní část,kde jsou 4 velký kolejiště,které jsou osvětleny 20 minut jako ve dne a 5 v noci.
Semafory fungují nejen pro vlaky a světla v domech se rozsvěcejí taky různě.
Naleznete zde detaily jako graffiti na zdech,pes štěkající na chlapíka,jeptišky před kostelem,havárii automobilů,převrácené vagóny v zatáčce,svatbu,restauraci Ještěd,motokáry,cirkus,bazén,nedokončenou stavbu,autosalón s točícím se podstavcem s vozem, a dokonce rvačku dvou chlapíků.Je toho prostě hodně.

Vlaky a auta jsou řízeny počítačem a je opravdu na co koukat.My tam strávili cca 3 hoďky.
Je k vidění i obří rypadlo z MERKURu.

Pokud vás má nabídka zlákala,železnici najdete na Andělu,ale né v prodejním centru.Je to v místech jak je kino.

Přeju vám hodně pokoukání.

Obrázek


Více info na www.kralovstvi-zeleznic.cz

Otevřeno je po-ne 9:00 - 21:00


Foto zde


EDIT: Upravena otvíračka.
Naposledy upravil(a) cores dne 16.08.2009 11:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Werret007
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.02.2009 0:00

tak to je fakt mazec docela rád bych to viděl,450metrů kolejí :o škoda že to je to Prahy trochu z ruky
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

A pak že blbnem.Tohle je modelařina :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

já mám kolejiště TT v rozměrech 80 -- 200 cm :lol:
Kudy jsem jel, těžko bys šel... (s mým CC-01)

Jiří P. http://tamiyadriver.rajce.idnes.cz/

TA-02 Porshe Cayenne TRANSSYBERIA 2007, CC-01 Pajero Metal top , Ford Bronco 1973 CC-01
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak se tam dneska večer asi půjdu podívat, jelikož to mám asi 5 minut od baráku :lol:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

carlos46 píše:Tak se tam dneska večer asi půjdu podívat, jelikož to mám asi 5 minut od baráku :lol:


Corís informuje, že otevřeno je po-pá a jelikož je ne, tak ne :-)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Omlouvám se hoši.Je tam otevřeno každej den.

HERE votvírák


Jak jsem to tam včera okukoval,tak mě napadlo mít offroada v měřítku,tak by se dalo žůžově pokrosit. :D
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Právě na jejich stránky jsem se díval. Toho, že Corís psal po-pá jsem si vůbec nevšiml :wink:
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem včera odpoledne vyrazil na návštěvu mašinek a můsím říct, že jsem byl nadšený.
Fotky sem dávat nebudu, ty už tady jsou od Coríse, tak alespoň malé videjko. Kvalita nic moc, ale alespoň něco pro představuTADY.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Koukám,že tě fascinovaly (stejně jako nás :D ) spíš samojezdící auta.
Kamiony s návěsem jsme tam neviděli,ale jezdil tam osvětlenej autobus a na posledním kolejišti byli dva starý náklaďáky,který stavěli na semaforech,přejezdu a taky u těch policajtech co měli plácačky.
Uživatelský avatar
JM
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2009 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Ty jo, ty auta jsou parádní, lepší jak vláčky, se tam budu muset taky někdy vypravit :) Tušíte někdo, jak jsou řešený ty auta? Napájení, řízení?
Jirka Masník
Losi Mini Rock Crawler (více..)
http://masnik.dyndns.org
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

sice nevi mjak to maj tady ale děláseto taky tak že je pod silnicí magnet a ten jezdí pomocí elektromotůrku v kolejničce a řídí to nějakej plošňák a v autíčku je taky magnet :wink:
Kudy jsem jel, těžko bys šel... (s mým CC-01)

Jiří P. http://tamiyadriver.rajce.idnes.cz/

TA-02 Porshe Cayenne TRANSSYBERIA 2007, CC-01 Pajero Metal top , Ford Bronco 1973 CC-01
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Je to trochu složitější.Odvozuju to jen z toho co jsem viděl,takže pokud někdo ví,mě opravte.
Model auta má před přední zatáčecí nápravou snímač, v sobě má aku,motůrek,elektroniku a hnaná je zadní náprava.Celé řízeno počítačem,jelikož když jedno auto dojede druhé,samo se zastaví a následně rozjede.Na videu je sice vidět,jak tlačí to před sebou,ale pak se samo zastavuje.
Silnici jsem studoval v místech mostu a je slaboučká,takže si myslím,že je tam jen nějaká vodící linka.
Uživatelský avatar
dandyddt
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Praha, Prosek

doporučuju návštěvu, lepili jsem pro ně s Martinou asi 50 domků, je to tam fakt parádní
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Máte štěstí že jdu kolem... před dvěma lety jsem poprvé viděl tyhle autíčka v Norimberku a okamžitě jsem se (samozřejmě) zamiloval. Viděl bych to dokonce tak, že bych byl ochoten se vrhnout do stavby ne modelového kolejiště, ale autodopravy!

Skutečně má pravdu Corís. Autíčka mají pod papírovou vozovkou drát, který je vede. Když jsme to před časem (po dalším Norimberku) řešili, tak i na forech, který se tím zabývají doporučují kluci koupit tenhle drát, protože se prostě nedá levněji nahradit.

Autíčka mají skutečně zatáčecí přední kola, která ovládá vodítko držící se právě toho drátu v "silnici" Zadní poháněná kola žene motor a vezený aukumulátor.

Zastavení dělá nějaký elektromagnet u jednoho auta, u dalších za ním optočidlo, které autíčko zastaví při přiblížení k překážce (jinému autu atd.)

Dělá (nebo alespoň dělala to jediná firma FALLER

Moje video z výstavy - ZDE

Zpět na „FreeKec“