Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to mas moj respekt, jedine co nesuhlasim ze u Apple kupujes len znacku. Kde si nechal kvalitu a to jak HW tak aj SW, pri iOS sa mi nestalo, ze by mi device zamrzol alebo neslo to co ocakavam ze ma fungovat a kazda aplikacia vzdy slape kazdemu, obrovska vyhoda pre vyvojarov je jednotna vyladena hw platforma. Odborna studia dokazala, ze konkurencia nedokaze vyrobit lacnejsie vyrobok v takej kvalite ako Apple. Je to na osobnej preferencii co si vyberies, pretoze podotykam za takmer identicku cenu mas kvalitativne porovnatelny Apple vs Android vs WinPhone (phone ci tablet). Apple ma nevyhodu, ze nepovoli bezat iOS na lacnom HW a tak cena nebude nikdy 2000Kc ako mas pri lacnych Androidoch telefonoch (a tie kazia renome Androidu). To je ako ked Windows 7 bezis na starom lacnom Pentiu :) Zaver ? Za viac penazi viac muziky plati vsade.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Jakou kvalitu HW? To mi popiš, nebo mi chceš říct, že APPLE má jiný základní desky,grafiky,procesory,to snad ne :)? Hod mi sem prosimtě jeden link nějakýho apple PC a já ti dám za míň peněz víc muziky. Jakej kvalitnější software? Myslíš IOS? to je přesně problem, ano funguje,ale nic s nim neuděláš a funguje tak jak nechceš ty,ale ONI.. Mě PC fungovalo vždy bez problemu,protože tomu rozumim a postavil jsem si ho podle svejch komponentu,který sem si vybral,sám si nainstaloval a vim co si do PC můžu a nesmim nahrávat,protože to je otevřený jezero do kterýho se házej ryby,kdežto u applu je to uměle vytvořený jezero PRO ryby.Dalsi nesmysl, ze to nepobezi na lacnym HW jak říkáš. Můj kamarád grafik používá IOS na grafiku, je to fotograf a střihač videa. nedávno si chtěl koupit novou G4 na práci.Ale jaksi ho odradila cena.A já mu na netu našel takovou pomoc. Postavil jsem mu PC,z jak ty tvrdíš z méně kvalitního HW. za cca 18ooo,-
A už mu tam běhá i IOS.Takže to jde. A nejak nechápu, proč by měli jiný firmy krom applu cpat do svejch mobilů apple IOS,ten system neni lepší než ostatní.
To nemá cenu tadle diskuze :D a nemám na to čas.Ty jsi prostě Izastánce a já zase toho co má svou cenu.

Koukni na ten článek:
http://tech.ihned.cz/c1-44391020-iphone ... cni-system

Jen pro zajímavost jeden citát z článku: " Operační systém iOS 4 nabízí jako nejvýraznější novinku možnost spouštět větší počet aplikací zároveň. Tato změna umožní například poslouchat on-line rádio při čtení elektronických knih nebo hraní her nebo být neustále na příjmu internetové telefonie Skype." ???? Kecy a zase kecy,vyzdvyhujou pro lidi,který tomu nerozuměj a přečtou si todle a maj jasno.

Todle uměl můj telefon v té době kdy jsem ho kupoval !!!! a to je skoro 2,5 roku.

PROMIN ale za víc penez víc muziky je NESMYSL !!! až se vrátim, tak rád názorně ukážu. :) peace
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

dvě sestavy:
http://www.appleonline.cz/obchod/32-poi ... -i5-27-ghz

a co jsem postavil: microsoft :)

http://www.alza.cz/Order1.htm

a teď rozdíly:

Apple:processor i5 @2,7GHZ
Můj:processor i5 @3.3GHz,boost@3.7GHz

Apple:rozlišení-monitor 1920x1080 redukce na DVI, VGA a dual-link DVI lze dokoupit samostatně :) Víc toho neuváděj :)
Můj:rozlišení-monitor 1920x1080 redukce dostáváme zdarma ke grafickým kartám,jak DVi,HDMi,VGA :roll:

Apple : MB bohužel neuváděj :) - Značka?
Můj:MB GIGABYTE X58-USB3

Apple ramky: 4GB (2x 2GB 1333MHz DDR3) RAM- Značka??
Moje ramky: 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition

Apple disk:1TB pevný disk (7200 rpm) - Značka? cache?
Moje DISKY: 1TB Western Digital Caviar RE4 64MB cache
60GB OCZ Agility 3 Series SSD

Apple grafarna: AMD Radeon HD 6770M (512MB) ???? :D
Moje grafarna: GIGABYTE N570OC-13I (1280MB) DDR5

a zde vidíš, co je možné porovnat. jelikož co tam máš za základovku,zdroj,chlazení,paměti,disky sem se nějak NEDOZVEDEL.
Pro mě ve všech směrech horší sestava a ještě z půlky nevim, co v ní je. A O TOM TO JE,máš prachy a je ti jedno co ti kdo prodá?? Kup si apple je to pěkný. Sestava co jsem jen tak složil je výkonější ve všech směrech a má lepší komponenty.(teda ty o kterých Vám poskytli informace)
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Ale chápeš, že se na to nemůžu koukat z pohledu většiny, která je pro me v tomle odvětví prostě tupá ovce? Postavil jsem něco přes 200 pc s komplet instalací a to předevšim pro gamery a grafiky,taktování apod. A jinak se na to dívat nemůžu,jinak bych šel do apple storu a tam profackoval ty lidi ve frontě :D :D to je prostě moje antiglobální deformace a jiný to se mnou nebude. :D

To je jako kdybych prostě přišel sem jak namasírovanej toy a řekl dejte mi to nejlepší,prachy mě nezajímaj,tak mi nacpou od rc modelexu Mex-II D-110 version FULL-PRO a sem v tom za 26ooo,-Kč,vim o tom prd,ale nevadí nic jinýho lepšího bejt nemůže,takže mi každej může víte co.A to je přístup většiny lidí co jim na penězích nezáleží :) Mohl jsem si koupit Mexe,ale proč,neměl bych radost ze stavby a nevěděl co že to vůbec mám uvnitř a jak to funguje. Ano už jsem do toho tak narval přes 15k,ale nemyslim si, že je horší a zvládne mín než mex. Něco se posere, tak si to rozeberu a opravim. "jemu" se tam něco vysere,tak to veme a odnese na opravu za xxx peněz, jelikož známe prodejce,a ten neni blbej a pozná kdo tomu rozumí a kdo ne a podle toho opravíme.Takže zase jak ovce přijdem do obchodu si vyzvednout opravená zboží za xxx peněz. Vysolim a zase funguju,fajn, mě by ale zajímalo co s tim bylo,co se tam měnilo a proč. Třeba bych to zvládl taky a levněji? :idea:

Ale řikám je to jen o lidech a o tom jakej maj zájem at se to týká třeba aut,pc,bot, hadrů a telefonů. Já jsem typ, co má rád pořádek a rád ví co má a na čem je.I kdybych bral 200k měsíčně,tak si to nekoupim, protože k tomu nemam DUVOD. A třeba proto mě tu nekdo napad, že se furt ptám a ještě jsem ani nevyjel. Teď už mám v základech jasno a půjdu dál, protože mě to baví a zajímá.

Edit: no měla to bejt PM,ale snad to nikoho nenaštve.
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

To prysk: Vypada to, ze vis o cem mluvis. Ja mam starej iPhone 3G, kterej uz dosluhuje, takze hledam nahradu a nechce se mi davat 15 za novy 4S. Poradis mi prosim dotykovy telefon srovnatelny nebo lepsi nez ten iPhone 4S za min? Predem diky za ochotu.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

No pc určitě :) nechci ti radit kup todle nebo todle pak si akorát vždycky naběhnu. Je to o tom, co využíváš a co od něj chceš,velkej displej ,kvalitní foták, za mě osobně když na to tak koukám, tak já už bych víc jak 5 tisíc osobně za mobil nedal a za tu cenu seženeš super telefon se všim.Osobně bych šel do HTC, nebo nějakýho Samsunga a OS určitě android 2.2 a vejš. :)
Porovnal bych co co umí a podle toho vybral. Pak stačí během 15ti minut root telefonu,což je popsaný na každym foru a uděláš si z něj Iphone taky,až na ten obal teda :D
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Kludne vynechajme Apple a podme len do Androidu. Takze skus si porovnat Android lacak (do 3000kc) versus Android spicku (12-15000kc). Za vyssou cenou treba vzdy hladat aj vyssiu kvalitu (napr. galaxy s), nie len vykon (cpu, ram). Android spustis skoro na akomkolvek HW, takze podla toho to aj bude vyzerat. iOS spustis len na HW, ktory je pre jeho beh vyladeny a vyvojar teda nic nepokazi ked to odflakne. Nie je mozne poddimenzovat HW, co v pripade Android hromadne cinske lacne vyrobky uspesne robia a podla mna kazia renome Androidu. Clovek co ide po cene, kupi lacak a potom je sklamany a pinda na Android, pricom ten za to nemoze. A kvoli bezpecnosti a mnozstvu nastaveni je to trosku aj nebezpecna hracka v rukach luzra.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

:D já jdu po ceně za výkon,jako rozumnej člověk a na android nemám co bych pípnul. Používám ,přetaktoval jsem,chodí, neseká se ,takže nemám co řešit a stahovat si můžu co chci zdarma a dokonce můžu hrát,stahovat a poslouchat MP3 dohromady,víc nepotřebuju. :wink: A co já vim, tak v základu nemáš co skazit,po rootu už semozřejmě ano. :)
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

....

Lidí, a co říkáte na Badu? Konkrétně mám na mysli Badu 2.0 v telefonu Samsung Wave 3 a čtyřpalcem displayem :wink:. Měl by mít 1,4Ghz procák, 5ti megapixel s bleskem a autofocusem.

U Androidu si jsem jist, že má spoustu aplikací, her atak.. Ale u Bady si jistej nejsem ničím :?. Tak jenom, jestli s tím nemá někdo zkušenosti :wink:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

V mym okolí jí mělo hned několik lidí a všichni jí do půl roku dali pryč.. jednomu se sesypal system , druhej po několika reklamacích koupil jinej mobil třetímu chybělo množství aplikací .. zase je to o tom co chceš...
android se začíná podobat destktopovejm windowsum v tom že na něj prostě dělaj drtivou většinu rogamů . ios jich má míň ,bada jich má míň ,symbian je mrtvej kvuli tomu že neinovoval ,já osobně čekám na WIN8 koupim mobilní zařízení s procesorem ATOM a budu tam provozovat to samý co na notebooku nebo desktopu to se mi zdá jako nejrozumnější varianta pro nákup mobilu..
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Tabulka z prelomu 2011/2012, pocet aplikacii:
Obrázek

Zdroj pre dalsie informacie a porovnanie platforiem.
Naposledy upravil(a) BrAtKo dne 14.06.2012 15:03, celkem upraveno 2 x.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Že jsi sem nedal i ty ostatní tabulky z obouch stránek? :lol:

- todle je jen tabulka aplikací a většina z nich je placená.
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Dolu pod obr. je zdroj, linka kde su dalsie porovnavania tychto troch platforiem, bohuzial aplikacie v Android store nepodliehaju schvalovaniu, takze pocitajme aj s mnozstvom balastu a nestabilnych ako aj zaskodnickych apps, ale developer ma zasa slobodu a uzivatel okamzite update. Zvysne dve platformy tento problem riesia schvalovanim aplikacie. Prepac ale 20Kc za aplikaciu je smiesny peniaz a bavme sa o jailbreaku takze potom ti, co nemaju na 20Kc, nemusia platit nic. JB je otazka asi 1 minuty. A ak je nieco platene, podporuje to vyvojara. Nezaujaty bol predsa aj ten hacker co to porovnaval v linke na predoslej strane odo mna. Toto vsetko a zadarmo dostanes po jailbreaku iOS: http://www.jailbreakmatrix.com/100-reas ... break-2012
Naposledy upravil(a) BrAtKo dne 14.06.2012 15:08, celkem upraveno 4 x.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak todle je přesně můj případ,pán je nezaujatej a sám jablka používal a má to pěkně udělaný.

http://www.youtube.com/watch?v=NMiY1kSTHZw
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

prysk pekne videjko, naozaj dobre popisane, ale panko nie je nezaujaty, ale uz horsie vysvetlene preco je to tak ako to je, bezny user napr. moji rodicia a vacsina netechnicky ladenych ludi ale naozaj nepotrebuje vsetky tie zabudovane udelatka a nastavenia, ktore dostanes aj do iOS ak si das jailbreak (vid moja linka vyssie s videom). Android je totalne skvely pre tech-geeka, pre kazdeho kto ma chut laborovat, riesit, customizovat si svoj system k obrazu svojmu, experimentovat, riesit si pripadne problemy ho musi bavit, to je ono, skvele super vyborne, proste sa totalne dostanes pod kozu tomu systemu a zadarmo, zaplatis len volnym casom. Prispieva k tomu fakt, ze android phone si dnes kupis za facku a tak aj studenti a financne citlivi ludia maju otvorene moznosti dostat sa k smartphone. A toto je dalsia krasna vec a pokial ich neodradi ten system, budu mu verni a spokojni. Zatial mam aj velmi dobre referencie od beznych ludi co sa tyka Windows Phone (nad 400EUR), tento system nemam osahany do hlbky. Do Bady by som asi uz nesiel i ked slape, ale nie na jednicku na lacnych telefonoch, na tych drahych je to super.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II

Zpět na „FreeKec“