Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Suzuki Vitara - barva

Čau kluci. Mám takovou prosbu. Po mnoha úvahách jsem se rozhodl postavit si expediční auto v měřítku 1:1. Po zhlédnutí mnoha videí a přečtení mnoha článků a recenzí a půlky fóra offroadforum jsem se rozhodl pro starou Suzuki Vitaru - krátkou, celoplech.
Ovšem auto jako takový vypadá docela nudně, a i když bude hlavně účelné, tak bych chtěl pěkný lak. Na netu jsem našel hromadu obrázků, ale nic co by mě vyloženě zaujalo. A proto hledám pomoc u vás - pokud má někdo nějaký pěkný obrázky Vitary se zajímavým lakem, nebo víte kde sou tak mi to sem hoďte. Díky :-)
aviaro

Neber to zle, ale expedièní auto a Vitara ? :o :roll:

Expedièní auta jsou tøeba dlouhý GRka, "osumdesátky" lanïáci, dlouhý Pajera a podobnì rozmìrný auta.

Ale s krátkou Vitarou na expedici ? Hodnì ¹tìstí ... mì staèilo pøebejvat o víkendu v samuraji a je to za trest !

btw. k tématu, k suzukám mi sedí oran¾ová. :twisted:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Neboj, vím jaké auta jezdí expedice. Většinou se v nich jezdí se čtyřčlennou posádkou - já počítám s vyhozením zadních sedadel a dvoučlennou posádkou. Jenomže pořizovat si velkýho žravýho offroada, když budu auto celoročně využívat na dojíždění do práce a na výlety, by pro mě bylo neekonomický. Zvedlá Vitara s MT pneu zvládne v terénu hodně. A s benzínovou jednašestkou překopanou na LPG budu jezdit levněji než třeba s Golfem 1.9TDi - a to se vyplatí :D

A jestli nevěříš, tak koukni semhle http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f= ... %C3%BD+sen

Jednoznačný důkaz že i s Vitarou to jde :wink:
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Stou spotřebou to nemyslíš vážně? Snad největší hloupost co sem kdy slyšel... :roll:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Jako promiň, ale taky je otázka co od tý expedice očekáváš. Jesatli se chceš projet o světě mimo silnici, ale žádnej brutál tak si to klidně kup, ale čtyři dveře jsou čtyři dveře i pro dvoučlenou posádnu to mi věř. Navíc ekonomicky? Neznám offroada na kterým by byli MTčka, zahrada pak třeba šnorchl zvednuto a kdoví co eště kterej by jezdil ekonomicky. Offroad musíš milovat a jak mizíš ze silnice zapomenout na spotřebu.
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Jinak expedice se většinou jede ve dvou.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

No s žádným extrémem nepočítám. Co se týče spotřeby tak tak o tu mi jde na silnici. Jakmile s tím pojedu do terénu tak přepnu na benzín a na spotřebu kašlu - takhle jsem to myslel - ne že budu mít malou spotřebu v terénu.
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

To je celkem sliny slovo tvrdit mensi spotreba nez 1.9 TDI ty si ho asi nikdy nemel, co? A jinak co se tyce opravdovych offroadu jak pise Avario, tak zas takovy zrouti to nejsou, to ti mozna ta 1.6 polkne vic kdyz tomu slapnes nez 4.2 TD v LC100 kde zere normalni jizdou po silnici 11-12l/100km Coz tvoje 1.6 s nalozenou vitarou polkne na silnici mozna vic :lol:

Jinak co se tyka terenu tak, samuraj projede hodne, to je bez debat, ale vitara?!? To bude chtit dosti uprav asi ne?

Jako na jezdeni po CR dobra za mali penize, ale na expe bych v tom jet nechtel. Ale zase podar lepsi neco nez nic :wink:
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Astala píše:To je celkem sliny slovo tvrdit mensi spotreba nez 1.9 TDI ty si ho asi nikdy nemel, co? A jinak co se tyce opravdovych offroadu jak pise Avario, tak zas takovy zrouti to nejsou, to ti mozna ta 1.6 polkne vic kdyz tomu slapnes nez 4.2 TD v LC100 kde zere normalni jizdou po silnici 11-12l/100km Coz tvoje 1.6 s nalozenou vitarou polkne na silnici mozna vic :lol:

Jako na jezdeni po CR dobra za mali penize, :

Astale prosímtě ty si protiřečíš :lol:
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

No s 1.9TDi jezdím poslední 3 roky. Jasně že Vitara bude mít vyšší spotřebu - jenomže se podívej na ceny benzínu nebo nafty a podívej se na ceny plynu. Samurai je do terénu lepší, ale co jsem tak četl na fóru tak jet s tím nějakou delší trasu je utrpení :D Vitara je kompromis mezi vlastnostmi v terénu a relativním pohodlí při přesouvání se k tomu terénu. Jo úpravy budou potřeba - bodylift a delší pružiny s tlumičema - co vím tak se tam často dávají z Felicie Kombi.
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

sistri píše:
Astala píše:To je celkem sliny slovo tvrdit mensi spotreba nez 1.9 TDI ty si ho asi nikdy nemel, co? A jinak co se tyce opravdovych offroadu jak pise Avario, tak zas takovy zrouti to nejsou, to ti mozna ta 1.6 polkne vic kdyz tomu slapnes nez 4.2 TD v LC100 kde zere normalni jizdou po silnici 11-12l/100km Coz tvoje 1.6 s nalozenou vitarou polkne na silnici mozna vic :lol:

Jako na jezdeni po CR dobra za mali penize, :

Astale prosímtě ty si protiřečíš :lol:


A v cem presne? Neni to idealni a urcite lepsi neco nez nic, kazdej nema na to koupit poradnyho offroada. Nebo jak to myslis sistri?

Jinak me 1.9TDI zral 5,5l /100km normal jizdou a to se Vitara nedostane ani prazdna.
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

No hlavne si zjisti aby se vubec plyn prodaval tak kam chces jezdit na expe, proto sem psal ze na jezdeni po CR a zajet se projet do lesa, je samurai dobrej. Jinak co vim tak vitara je ze vsech suzin nejvic na silnici prave :lol:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Tohle je úplně super. "Co jsem slyšel" "Co vím" "Myslím..." to jsou fakt rady nad zlato. Nicméně autor původně žádal o fotky laků a ty jsou v threadu celý dvě. Jinak všichni melete, jestli si auto zvolil dobře, nebo ne, na což se neptal.
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

jj mas recht, proto za me bych dal Vitaru do cama, nebude to tak financne narocny a maskovani se obcas v lese hodi :lol:
Uživatelský avatar
janqosvk
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 27.01.2011 0:00
Bydliště: PovažskaBystrica SVK

Zpět na „FreeKec“