Uživatelský avatar
PetrZ
Nově příchozí
Příspěvky: 99
Registrován: 07.06.2010 0:00

Nakup na hobbykingu

Zdravím Vás, mám dvě otázky.
1. Občas se tu objeví věta : "vykoukal jsem si slevu na HK.Prosím poraďte jak na to?
2. zejména otázka pro Pražáky pokud nakoupíte na HK pomocí "Bonus Pointů" zkouší na Vás DPH?? Potřebuji koupit 2 Lipolky do auta a jednu do RC a počítám jak z toho vyjít nejlépe.


Děkuji Petr
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Vykoukaná sleva.....otevři si stránku toho zboží, který chceš a nech to chvíli otevřený (cca 30s-1min) a nic nedělej. Po tom čase se ti v pravém dolním rohu otevře malé okno s "lepší" cenou. Ta sleva je kolem 50centů

DPH...vyzkoušený to nemám, ale co jsem porůznu četl, tak bude záležet na tom jak se celník vyspí. Bude ho zajímat HODNOTA nakoupeného zboží a ne to jestli jsi ho zaplatil bonus body, stravenkama nebo hotově. :lol: Prostě bud to pustí nebo ne.
Ale říkám, vyzkoušený to nemám, je to jen JPP.
Ale v okolí ted prošlo pár balíků bez jakýchkoliv poplatků a jejich hodnota byla mnohem víc než těch pár (33??) dolarů.
Naposledy upravil(a) Pedro dne 15.06.2012 10:20, celkem upraveno 1 x.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

1. Občas sa stane, že ak máš dlhšie otvorené okno s konkrétnym tovarom, tak ti v pravom dolnom rohu vyskočí tabuľka, kde ti tovar ponúkajú so zľavou. Ak to zavrieš, tak zľava nie je. Proste musíš na to kliknúť vtedy, keď tá tabuľka tam je. Ak si tovar otvoríš znova, už ti zľava nabehnúť nemusí.
(Teda ak myslíš toto...)
2. Neviem.

Edit: Pedro ma predbehol :) Ale zdá sa mi, že tá zľava býva aj vyššia. Napr. raz sa mi stalo, že mi vyskočilo okno, kde mi ponúkali 6S 4500mAh LiPo zadarmo, ak nakúpim za viac ako 100USD (Baterka sama stojí 99USD) :)
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

2. ano mam to vyskusane, konkretne tak, ze si tovar objednas a zaplatis ale nasledne ho zrusis, peniaze ti potom zostanu ako ten kredit, na fakture mas potom ze cena 0$, tuto kopiu som im posielal

Preslo mi to takto asi 2x na tretikrat sa ma pytali, ze co to znamena, ako som to zaplatil apd. tak som to musel vysvetlit, DPH som zaplatil.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

ještě bych dodal, že koukací slevu dostaneš pouze, když nejsi přihlášen.
A s těma bonus bodama, nemusíš ani rušit objednávku aby ti vrátili bonus body, stačí kliknout po přihlášení na své bonus body (nějaká hodnota v dolarech) a dát BUY POINTS, tak si jich můžeš koupit přesně tolik, kolik potřebuješ.
Uživatelský avatar
PetrZ
Nově příchozí
Příspěvky: 99
Registrován: 07.06.2010 0:00

Děkuji za odpovědi a rady.
Objednávka již proběhla a zkusil jsem ji prohnat pomocí těch "Bonus Pointů", respektive trochu bylo nad. Dám Vám vědět jak jsem dopadl na poště v Praze.
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Zajimavý, já obědnal z HK pár věcí cca 16USD a prislo v poho bez cla. Pak jsem objednal druhej ca za 60 USD a platil jsem cca 350,- clo. A ještě jsem si pro to musel zajet,jelikož jsem si to vytelefonoval.Protože info o tom, že mi něco přišlo mi do schránky dorazilo až za 10dní potom, co jsem si to tam osobně vyzvedl :roll:
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Neplatil si clo, ale DPH plus výpalné poště za manipulaci. Limit je do 22 EUR bez DPH, do 150 EUR bez cla.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Já už objednal tolik věcí z HK a nikdy jsem dph neplatil. Objednávám cokoliv. Tři vysílačky, nespočet baterek (i šest kusů najednou), kabely, serva... A nikdy nic. Vždy co si hlídám je jejich přiznaná cena. Tu pokaždé uvedu těsně pod nebo nad limitem 22 eur. Zatím mi to VŽDY vyšlo. Dobrých tisíc babek už jsem jim tam nechal.
Uživatelský avatar
JiriBenes
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 22.08.2011 0:00
Bydliště: Chomutov

Přesně jak říká Carlos. ;-)
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

takže když bych třeba koupil tři baterky v ceně asi 51 USD, tak bych platil za doručení 350,- ? a to mi doručí domů, nebo musím na celní uřad, nebo kam? Budu v praze, takže bych mohl dojít po praze kamkoli, ale já tomu nějak nerozumím co se jak platí, jak to udělat aby se neplatilo, potřebuju 2-3 baterky a tady je to palka jak svina a na HK to je docela dobré... nemohl by mi někdo jen stručně v bodech sumarizovat, co mam udělat, nebo co mam čekat, aby to proběhlo hladce? Byl bych moc rád, už bych v tom chtěl mít jasno :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
JiriBenes
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 22.08.2011 0:00
Bydliště: Chomutov

1) potřebuješ něčím zaplatit ==> zřiď si PayPal www.paypal.com kam zadáš svojí kreditku (bude se ti to do budoucna hodit) .... na netu je o tom dost v CZ takže to nemá cenu popisovat
2) vyber si zboží, vyplň dodací údaje apod. a vyber declarovanou hodnotu (myslím, že je to tam popsané jako declared value) tak, aby ti vyšla cena okolo 20$ i s poštovným pr.: Mám objednávku za 100$, zvolím declared value 20%. ;-)
3) odsouhlas objednávku budeš přesměrován na stránku PAYPALu na které se přihlásíš, uvidíš cenu v CZK a odsouhlasíš platbu
4) když všechno dobře vyjde přijde ti balík až domu, pokud by ti to náhodou zastavili na celnici, tak budeš muset na vyclívací poštu a doplatit dph

Jinak já už si objednal cca 30balíků a vše bez nutnosti dojít na vyclívací poštu na Plzeňské mimo dvou případů, kde opravdu nešlo napsat, že stojí 20$

To je vše. :-)
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

A co když mi třeba ten dejme tomu 50 dolarovy balik otevrou a ja tam budu mit cenu jen 20 dolaru? nemuzou me stihat za nejaky podvod? (sry že se tak bojim, ale tak poprve co uvažuju o zahraniči, protože fakt potrebuju baterky a fakt nemam penize :-D )

jinak moc diky, přesně takhle jsem to potřeboval sepsat :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

No tak tohle jsem si měl pozjišťovat, 3.4.2012 jsem zaplatil tři lipolky za 68usd s tím, že je naskladní tak za dva týdny z externího skladu. Naskladnění trvalo dva a půl měsíce ..... pak to s velkou slávou poslali a teď samozřejmě lejstro, že mám poslat plnou moc české poště, která za mě zahájí řízení s celním úřadem, na kterém leží moje lipolky. Poplatek stojí 180,- a teď teda zjišťuju, že ani tomu DPH se nevyhnu jo? a to stačilo jen kdesi vyplnit, že to stojí 20eček jo? to mě poser ......
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

No já jsem tak ze srandy zkusil dojít na krok tři nakupování a tam jsem tuhle možnost nenašel... popřipadě jak dlouho to cestuje z ameriky, v evropě ju nemaj...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT

Zpět na „FreeKec“