Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Celnice - aneb jak si vyzvednout zabavený balíček

Přišla vám domu výzva, že se máte dostavit k celnímu řízení ? Nevíte jak na to ?

Je to celkem jednoduché. Celníci většinou chtějí vědět pravou cenu balíčku. Moc dobře vědí, že čína fixluje udanou cenu.
Stačí si vytisknout potvrzovací email platby od PayPalu s cenou za balík. Je tam i číslo balíku, vaše adresa apod. takže by neměli nastat žádné problémy. Pro jistotu si vytiskněte výpis z banky, který vám buď chodí domů nebo si ho můžete stáhnout z internetové banky.

A kam s tím?

Zajedete na pobočku pošty na Plzeňské ulici v Praze 5.
Vyběhnete do třetího patra (nebo druhého, teď nevím) a hned za schodama máte po pravé ruce dvoje dveře.
První půjdete do těch PRAVÝCH. Tam dáte papíry co vám přišli v obálce s fotokopií balíku. Oni vám je vymění za originál. Vrátíte se zpět ke schodům a vejdete do těch druhých levých dveří. Tam je malá čekárna a na pravo na zdi je svítící tabulka VOLNO/OBSAZENO. Počkáte na volno, vstoupíte dovnitř a k prvnímu volnému okénku co tam bude nebo kde vás budou volat. Předložíte mailový výpis z PayPalu se všemi údaji případně výpis z banky a dokumenty co jste dostali ve vedlejší místnosti. Celník z toho vypočítá DAŇ což je 20% z celé placené částky balíku (trvá to asi dvě minutky) a vyzve vás ať doplatíte DPH u protějšího okénka na pokladně. To je dva kroky vedle vás. Zaplatíte, vrátíte se k celníkovi, dostanete papíry a doklady o uhrazení DPH a odcházíte zpět do první místnosti, kde jste si byli poprvé vyzvednut originální dokumenty k balíku. Předáte potvrzení o zaplacení daně, zaplatíte 96 Kč za celní řízení, dostanete potvrzení. Popojdete dva kroky k vedlejšímu pultu, kde vám už vydají balík. Byl jsem tam už mockrát. Lidi tam jsou příjemný, rychlý, za 15 min jste pryč. Záleží samozřejmě také na tom jak se chováte vy k nim a také kolik je tam lidí.

Poprvé když jsem tam šel, tak jsem tam byl asi třičtvrtě hodiny, protože jsem nevěděl co a jak a samozřejmě jsem si stoupl hned do čekárny. A pak se vracel.
Naposledy když jsem byl přiznat dvě navigace jsem tam byl asi deset minut. Stačí být jen slušný a usměvavý a mít správné papíry.

Kdy se platí DPH, kdy CLO a kdy nic !

Do 22 EUR se nic neplatí.
Od 22 do 150 EUR se platí DPH.
Od 150 EUR se platí jak DPH tak i CLO.

Vše se počítá z celkové částky balíku vč poštovného !!!

Správní poplatek celnímu úřadu je 96kč.
Když vám to vyřizuje pošta s plnou mocí, tak je to tuším 180kč.

To zaplatíte vždy navíc k té daní. Je to jako dobírka na poště.

Hodně štěstí v objednávání ze zahraničí a minimálních návštěv celního úřadu :wink:

Zpět na „FreeKec“