Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Pajik si vyrobil kompresor ! aneb modelařina jinak :)

No, dobře, ne tak úplně vyrobil.... :D

U kolegy jsem našel mrtvej kompresor. Motor KO, lože motoru KO.... Cena opravy prej vyšší, než cena novýho kusu. Tudíž než aby letěl na smetiště, ujal jsem se ho. Takhle vypadal , když jsem ho přivezl domů

Obrázek


shodou okolností se doma vyskytl mrazák s prasklým pláštěm, takže taky na vyhození. Ale se zdravým motorem (kompresorem) ! :) Takže taky putoval ke mě :D
Sice jsem měl trošku problém s drátkama ( z modelů znám jen černou, červenou a bílou... :D )
Obrázek

ale po jednom večeru hledání na googlu bylo jasno :)

Dnes jsem to celý smontoval dokupy při nákladech na opravu cca 33kč ( metr hadice z kompresoru do vzdušníku a 2 svorky... ) :lol: takže pro mě těžký luxus.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Málem mě švihlo, když jsem zjistil, že hadice a pistole mě vyjdou na cca 200% toho , co jsem dal do zprovoznění kompresoru jako takového :lol: takže jsem vyplázl dalších 490kč za příslušenství a mazal jsem dom :)

První test dopadl fajnově, natlakováno na 7barů, nikde nic nepodchází, paráda :)

Ještě to bude do budoucna chtít pár upgradů, ale v tuhle chvíli jsem vysmátej jak beruška na pampelišce :)

EDIT> dost lidí do mě rylo, abych dal dokupy původní stav kompresoru, ale... Nemohl bych ho mít v paneláku, kvůli rachotu, nemohl bych si s ním foukat po večerech, kdy je klid na šolichání modelů, a vyšlo by to o dost dráž.... :D Takhle koupím ještě odlučovač oleje a regulátor výstupního tlaku a můžeme prskat barvu na modýlky... :D Přitom to stále zvládne nafouknout auto, kolo, vyfoukat počítač od prachu atd... :D
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Pajik si vyrobil kompresor ! aneb modelařina jinak :)

už jsem na to koukal na tamkaforu a docela dobrý taky jsme měli kompresor s motorem z lednice,vlastně jsem měli 3 ale jedem motor foukal asi tak měsíc pak šel do kytek
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: Pajik si vyrobil kompresor ! aneb modelařina jinak :)

Pěkně spravenej kompresor. :OK:
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Pajik si vyrobil kompresor ! aneb modelařina jinak :)

Jo tohle je super,takhle když si měl mrtvej kus a zbyla ti tlakovka to je super,taky jsem o tom přemýšlel,ale udělat tlakovku a celý to nějak rozběhnout jsem neměl kde udělat :-)
na ledničkovym kompíku je super to ticho :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score

Zpět na „FreeKec“