Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Mílo, mých několik vět... 8)
Mám zahradu cca 400m2. Poměrně hrbolatá, sem tam nějaká neudržovaná houšť, kterou beru křoviňákem, to ti sekačka nevezme a když, tak dost trpí. Mám sekačku se záběrem 47cm a to je dle mého minimum i na tu tvojí.
Jako první jsem měl sekačku Alko i s pojezdem a centrálním nastavením výšky asi za 12 litrů. Pojezd se dal regulovat, ale na mne byl příliš pomalý 8) , nakonec jsem ho vůbec nepoužíval. Vydržela 12 let (a vlastně ji mám v garáži jako rezervu, pokud ji opravím - má utržený vrchní startovací věnec). Před dvěma roky jsem koupil zase Alko, ale bez pojezdu a bez centrálu asi za 6 a jsem s ní max. spokojený - je zde vidět i nějaký pokrok, protože sbírá, doslova luxuje do koše krásně, to ta starší byla horší. Co považuji za důležité, aby sekačka dlouho vydržela, je motor Briggs&Stratton. Hodně se začínají dávat čínský motory a nejsou žádná sláva, co jsem slyšel. Jinak s ocelovou vanou problémy nemám. Sekačku po každým sekání pořádně vycákám vodou a nechám ji chvíli běžet, aby pořádně proschla.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Rada - sekačka na trávu

Taky máme alko jak křovák tak snad i tu sekajdu.. přesně jak říkáš Minotaure, max spokojenost za ty peníze...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Rada - sekačka na trávu

Mi Máme dvě Husqarny už 15 roků a bez problému... Táta je tenkrát koupil na nějaké husqarňácké výstavě a od tej doby jedou... Zahradu máme velkou, prudký kopec, Nahoře a dole jsou jezírka propojená takovím ''potůčkem'' obloženým kačírkem... Takže občas taky kačírek naberu nic se na ní nerozbylo maximálně zníčim kudlu, které sice nejsou nějak levné ale mimořádně kvalitní (nové kupujeme tak každý 4. - 5. rok)--- Na to, že je vůbec nešetříme drží výborně... Bohužel ale do 5 tisíc se nevejdeš... Taky jsme si koupili český traktůrek na trávu (Vzhledem k tomu že stál bez mála 200 000,- tak ho zde ani řešit nebudu)... Děda má hondu (má takovou tu skoro nejlepší )... Máme ji 3-4 roky a taky v pohodě, seče uplně úžasně (honda má jakýsi svůj typ nože)--- Ale teď to hlavní... Sekačku z moundfieldu nekupuj, mi tu chybu jednou udělali po roku nekonečných reklamací jsme dědoj koupili právě tu hondu... Prostě na tomto se nemůže šetřit, počkej chvíli, nějaké kačky nastřádej a potom di do něčeho lepšího... Toť je z mé strany asi vše... :OK:
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

A pak si na ni pořiď myčku ;-)

http://lukot.net/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rada - sekačka na trávu

Jj ta myčka je super, v nejhorším si v ní budu mejt nohy...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Rada - sekačka na trávu

Měli jsme Alko s pojezdem a hlavně štelování na vejšku,motor bringstratontentononc a fachala na výbornou,jen do tý doby než jsem jí zastavil o šutr.Neměla bezpečnostní pojistku na střih na hřídeli,tak se ohnula. :-(

Pojezd je ale na takovou plochu nutnost.
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Rada - sekačka na trávu

nevim co mate proti sekackam s MF ja mel dve jednu 15 let a druha me maka uz 7 roku bez problemu
a to se k nim chovam jako prase jen sekam a neudrzuju prvni byla benzin ted mam elektro
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Taky přidám svoje zkušenosti. Máme benzinovou sekačku s pojezdem i bez pojezdu (tu už druhou). Všechno Mountfield.
Sekám s tím:
- zahradu - cca 600m2, rovina, ale celkem dost ovocných stromků, záhonků a všelijakých překážek.
- políčko - cca 1800m2 s vysázenýma stromama.
Na tu "malou" zahradu je lepší sekačka bez pojezdu-je lehčí a líp se s ní manipuluje. Na políčko - lepší s pojezdem-sečeš dlouhý pruhy a "jen" za tím chodíš. Rychlost se dá nastavit, ale i na ten rychlejší stupeň to není žádný sprint.
Starání se o sekačky sestává pouze z dolévání benzínu, 1x ročně vyměnit olej, občas přebrousit nůž a občas vyčistit (většinou to vychází tak 1x ročně :-) ) A to jim stačí.
První sekačku jsme při stejném "opečovávání" měli cca 8let, pak prorezlo šasi...ale motor běhá dál na "novém šásku.
Na tu tvojí velikost je traktůrek kravina a nějaký profistroj takytak (pokud ho neseženeš za super cenu). Asi bych nebral něco úplně neznačkového, ale ani žádnou Husquarnu. Mountfieldu bych se nebál. Na takové to domácí sekání je akorát.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Jestli to má Míla dost hrbolatý, tak tam mu pojezd moc nepomůže. Spíš aby ta sekačka měla velký kola vepředu i vzadu.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: Rada - sekačka na trávu

doporucim levni a uzitecny reseni - ovce :D tem je jedno jakej mas teren a pak si znich muzes udelat klobasky .... :D
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

ovce ale budou na těch 600m2 dost hladovět :-D
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: Rada - sekačka na trávu

tak staci jedna no ...
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Rada - sekačka na trávu

A když to bude agresivní beran, tak to tam i ohlídá 8)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Milane vlastním už 3 roky tuto http://www.nakupka.cz/vyrobek/elektrick ... n=ZA-15900 100% funkční bezudržbová záležitost zahradu máme 673 m

upozornuji má jako jedna z mála kovové šasí což je obrovská výhoda pokud máš na zahradě sem tam kámen jako my.

Zpět na „FreeKec“