Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Rada - sekačka na trávu

Pánové, kolegové, přátelé a kamarádi, prosím o radu, potřebuji koupit sekačku na zahradu, plocha je asi 600m2, hrbolatá, prostředkem zahrady teče malý potůček takže je tam z obou stran mírný svah. Rád bych benzínovou, nevím jestli s pojezdem a také mne limituje cena. Prosím o jakoukoli radu, díky.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

No já bych koupil takový ten malý traktor ale nevím jak moc je tohle řešení pro tebe zajímavé cenově. V každém případě je to na benzín a časem bys tam mohl přidělat přijímač nějaký serva a sedět pěkně ve stínu s ovladačem v ruce.

Ovšem nemám velkou zahradu takže je to jen můj názror cene kolem 30 000 Kč což je aspoň pro mne přijatelný výdaj.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rada - sekačka na trávu

Nemáte v práci volná místa? Pro mne je přijatelný výdaj asi tak 6x menší...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Ale jo zrovna nedávno dodělali 4 lidi kurz a dva z nich jsou poměrně starší. Tak zcela vážně pokud by sis troufal jezdit s lidma tak se přihlas u vedoucího se klidně přimluvím. Ovšem tys to vážně nemyslel :-) ani se nedivím ani po dvaceti letech jsem si pořádně nezvykl na ranní vstávání ( kolem 2:30) a večerní konce ( kolem půlnoci)

No ale uznej že ten nápad ovládat to vysílačkou není zas tak špatný :FINE:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rada - sekačka na trávu

No, já bych tedy opravdu raději nějakou radu k tématu.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Určo bych se Mílo kouknul po nějaké s pojezdem aby jsi se nesedřel. V ceně kolem 5 tisíc toho kvalitního moc nebude, ale občas jsou akce:

http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacni-benzinove-s-pojezdem


A k sekačce doporučuji tuto plastovou vanu z Opavy. Koupil jsem ji sobě i dědovi už před léty a od té doby mám po sečení sekačku čistou jak psí kulky a bez špachtle, koz a zlomenejch zad páč benzínovku nemůžeš otočit aby Ti nevytekl olej do spalovacího prostoru a po dvou čištěních toho máš plný zuby a lituješ, že jsi nekoupil ovce, které Ti to přes sezónu spasou a po sezóně je sežereš :-D


http://lukot.net/
Naposledy upravil(a) Patt dne 18.06.2013 13:56, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rada - sekačka na trávu

A ty máš zkušenost s pojezdem? Jde mi o to, jak jsem někde četl, že ten pojezd je dost rychlej, tak abych si stihl otřít čelo a nalít sklenici oroseného, ne, vážně, část zahrady je dost zanedbaná, mám obavu, že když tam vletím s pojezdem tak se to sekačce asi nebude líbit, případně dá se ten pojezd vypnout aby to stále nejelo? Ptám se asi blbě, ale doposud jsem sekl s ruční...

Mountfild mi přjde strašně drahej, s těch levných jsem našel třeba tuto a ta má kovové šasi a širší záběr než ty z Mountfildu...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

milan008 píše:A ty máš zkušenost s pojezdem? Jde mi o to, jak jsem někde četl, že ten pojezd je dost rychlej, tak abych si stihl otřít čelo a nalít sklenici oroseného, ne, vážně, část zahrady je dost zanedbaná, mám obavu, že když tam vletím s pojezdem tak se to sekačce asi nebude líbit, případně dá se ten pojezd vypnout aby to stále nejelo? Ptám se asi blbě, ale doposud jsem sekl s ruční...

Sám s pojezdem sekačku nemám, ale sekal jsem hodně s hondou s pojezdem. Tam jsis rychlost pojezdu nastavil na želvu a mohl jsi se dloubat v nose a nebo na zajíce když jsi si chtěl zaběhat, ale ta stála kolem 15 tisíc v akci. Za 5 tisíc asi stavitelnej pojezd neseženeš a nebo jo, ale nějakej šmejd a budeš to mít furt na ponku. Jestli nemáš to stoupání moc velký a rád si občas protáhneš kostru, tak se na pojezd vykašli a začni posilovat, ale to nebude asi nic pro Tebe Mílo.
Jinak ten pojezd se dá vypnout tím, že držíš páku pojistky, vlastně spojku a makáš s tím jak se sekačkou bez pojezdu akorát taháš díky tomu pojezdu větší váhu.

Kterou tuto? Nahoď link ;-)
Naposledy upravil(a) Patt dne 18.06.2013 14:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Krmic
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 27.09.2012 18:13
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rada - sekačka na trávu

Pojezd má samostatnou páčku kterou musíš držet, aby fungoval. Tudíž když jí nemáš zmáčklou tak to tlačíš ty, jinak ten pojezd není nikterak rychlej, některé sekačky maj i regulaci jak otáček pojezdu tak rychlosti sečení. Nevím jak nové sekačky v práci máme šunty z Mountfieldu co jdou po sezóně pryč páč to nevydržej(zahradnická firma), jestli by jsi chtěl opravdu držák sekačku tak doporučuji Hondy. Máme jednu a drží už snad 5 sezón. Na domácí sekání by mohla stačit i nějaká kolem 5000 tisíc z MC:-)

Rozhodně bych se nebál připlatit, jelikož když s ní nebudeš jednat v rukavičkách tak se sem tam něco odlomí nebo upadne a pak je s tím pořád nějaké sra..
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Rada - sekačka na trávu

Já bych se do té sekačky nebál investovat víc.Je to dobrá investice a hlavně je lepší koupit něco kvalitnějšího než nějakej šmejd kterej se hned posere.Táta má v práci Hondu a maká snad už 10let ;-) Co měli z Mountfieldu tak nevydržela hlavně ta hřídel co jde z motoru na ty nože.Stačilo pár šutrů a normálně se to ohlo :-(
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada - sekačka na trávu

Jo kvalita neco stojí :-p Tohle je to co potřebuješ Mílo až na tu cenu :-[
http://www.garden-technik.cz/sekacka-honda-hrg-536-c7-vkeabenzinova-s-pojezdem-/d-59248/
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Rada - sekačka na trávu

No my máme vcelku velkou zahradu, pracoval sem 6 roků v technických službách a živil se kosením trávy :-D a doporučil bych pojezd pokud ho lze nastavit rychlostně... což se málo u které dá v ceně okolo 5000,- ... pokud to zas nekosíš pravidelně každý týden a je to semotamo vlhčí, tak ti to nebude kosit s pojezdem hezky, bo se bude moc hltit pokud je pojezd rychlejší a nebudeš plnit pořádně koše... orosit se pravda u pojezdu neorosíš, toho se neboj - když máš pojezd tak kosíš málem jednou rukou jenom ;-) ... zase bez pojezdu je sekačka relativně těžká... nevím kolik přesně ti je, ale na sluníčku v létě to není zrovna sranda úplně :-D Hondy jsou super, ale zaplatíš si za ně docela dost.. my máme obyč benzín právě asi za 5k z baumaxu či odkud s pojezdem a docela slušným pokosem a drží krásně už 6tej rok a jediný co bylo, že sem do ní dolil castrol olej a přebrousil nůž... vše záleží na jednání - nesmíš chytit pařez, kořen, hydrant a podobný bordely a vydrží ti každá... a když trefíš rozsype se i Honda, akorát oprava tě výjde jak celá levná nová sekačka :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Rada - sekačka na trávu

Zdravím Vás. Objevil jsem tu na fóru možnost vidět to seřazený podle data přidání, no super :-D vůbec vás neznám, každopádně sekačku mam roky, seču jako blbec a měl jsem s i bez pojezdu, el i benzin. V životě by mě nenapadlo, že můžu tady na fóru, kde mám co dělat, abych pochytil všechny informace o krásný a pro mě čerstvý realitě 4x4 taky něco poradit :mrgreen: .

Jednoznačně benzín s pojezdem, jinak umřeš. Cokoliv jiného se nedá, zvlášť s výhledem, že to budeš sekat tejden co tejden třeba 30 let, jestli teda nelehneš nebo nemáš dobře provdaný dcery.

Krom toho, že to roste pořád, každej den, tak ta neudržovaná část zahrady se stejně změní na eště větší brutalitu, než vůbec něco koupíš a půjdeš to posekat. Si holt pučíš křovík, protože to když nechytíš jak to začne růst na začátku zjara tak si v p***li. Sekačkou se jenom žehlí přijatelnej trávník. Když je nová veme eště leccos, ale dojebe se, utahá se na moc vysoký trávě. Lepší s ní fakt jenom žehlit pěknej trávník. Spíš než na šířku záběru koukej na koně v motoru. Přes 5 koní ti bude stačit.

Kup to kdekoliv, honda, mountfield... Kdekoliv seženeš něco, co bude co nejvíc kovový. V obchoďáku to neni vono, 600m je hranice, kdy to už neni úplně malý a je třeba nějakej řádnej cajk. Nebo u toho umřeš :-D fakt.

Za bůra už možná koupíš něco menšího. Ale spíš si připrav 10. To je jako bys chtěl kupovat Axíka za bůra. Když stojí deset. Hlavně ať jsou kolečka férový a uchycený na poctivým štelovacím zařízení jednou páčkou. Čim jednodušší provedení a tlustší materiál, tím lepší volba.

Tolik má zkušennost
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Rada - sekačka na trávu

Ja mam elektrickou sekajdu s pojezdem a vubec ho nepouzivam
protoze sprintovat za tim nehodlam,netusim kdo tyhle rychlosti
vymysli
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rada - sekačka na trávu

Děkuji všem za rady ;-)
bflmpsvz

Zpět na „FreeKec“