Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Ford F-350

Tak tu taky představím svůj model. Mám ho už druhým rokem a proti některým jiným kouskům zde je téměř v sériové podobě.
Kastle je stříkaná barvou Tamiya. O pohon se stará brushless systém od Novaka a 2s lipolka.
Na modelu se postupně objevily olejové tlumiče Tamiya TLT, černě eloxovaný rám z hliníku, černé měkké listy RC4WD a pneumatiky Tomahawk 1,9" na ráfcích Topcad.
Servo řízení jsem přemístil dopředu vedle serva řazení, zbastlil jednoduché osvětlení a sponky na korbě ukryl do imitace kovové bedny na nářadí.
Fotky jsou ze zatím poslední vyjížďky - ještě tál sníh - a protože Ford není zrovna rock crawler, většinou jezdím v lehčím terénu než by se z fotek mohlo zdát.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Krásná čistá práce.Ale teď jsem si všiml,že nemáš zabarvený světla.To by mu prospělo.
Za zrcátka,tě jistě Zdeněk pochválí. :D
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

jj máš pravdu, jsem lajdák (třeba kliky dveří jsem barvil taky až nedávno :oops: ). Na světla se mi nelíbily ty nálepky a barvu jsem zatím nepořídil ...tys světla barvil, viď? Jak se s tím pracuje a kolik to stojí?
Zrcátko jsem jedno už několikrát taky lepil, to snad jinak nejde a do budoucna bych zkusil zklápění pomocí smršťovačky...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Transparentní barvy stojí 35-40kč a se zrcátkama si počkej až bude mít Žíla silikonový.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

cores píše:... si počkej až bude mít Žíla silikonový....

to zní docela hrozně :lol: :lol:

a jinak teda co ty tomahawky? docela se mi ten vzorek líbí...jak se chovaj v terénu??
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

cores píše:Transparentní barvy stojí 35-40kč a se zrcátkama si počkej až bude mít Žíla silikonový.

Tak to je rozumná cena, to bude asi plechovka? A z který strany je lepší to barvit, jde to zevnitř (kvůli odírání)? :oops:
O silikonovejch zrcátkách slyším poprvé, jsem zvědavej 8O

Leprasol píše:...co ty tomahawky? docela se mi ten vzorek líbí...jak se chovaj v terénu??

Už jsem se rozplýval na jiném fóru :wink:
Měl jsem Stompery a ty mají podle mě moc hluboký vzorek a jsou tvrdé jako puk. Na Tomahawcích jsem zatím jezdil jen jednou, ale z vlastností jsem nadšenej. Směs je velice měkká (je to vidět i na fotkách auta, z těch 3 pneu na obrázku dole jsou nejměkčí, i SDI jsou znatelně tvrdší), vzorek pracoval na jedničku a má větší styčnou plochu než Stompery. Nejvíc jsem byl překvapenej na kamenech (bylo mokro), ale oni to RC4WD hlavně na kameny asi dělají...tráva, hlína OK a i na dalších površích očekávám podobný rozdíl.
Jediné negativum je velikost, resp. jiné rozměry než udává výrobce. Mají být asi o 4mm menší (průměr) než Stompery...

Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Ještě přidávám odkaz na videa, je na nich vidět rozdíl v pneumatikách, tuhosti listů atd.
http://www.youtube.com/profile?user=Vir ... iew=videos
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jj jsou to ty malý plechovky.Já to barvil zevnitř a Zdeňěk zvenku.Obojí vypadá dobře.

Pro Martina někdo dělá silikonový nástavce blatníků a říkal,že se někdy dostane i na zrcátka.Taky by se mi šikla sada.Je to to první co odejde.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Tak já to taky zkusím zevnitř :wink: co za značku a typ jste použili? V MPM jsem našel clear red a clear orange Tamiya, to jsou ty barvy?
Na blatníky a šnorchly jsem už taky koukal, i zrcátka by se hodily (jestli bych ale sundal ty starý). A nejvíc mě dostaly nápravy Yota, Tamiya z pohledu scale věrnosti hlavně zadní nápravu trochu odflákla, zatáčení používá málokdo, mohli udělat aspoň podobnej systém jako používá Axial...
Nevím, jestli ty Yota nápravy pasujou i na listový péra u Tamiya HL (počítám, že jo), ale třeba na Tvém 4runneru by vypadaly naprosto dokonale! :wink: :twisted:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Ani mi o nápravách YOTA nemluv.Jsou naprosto úžasný a ten malinkej dif,prostě bombice.

Ty barvy mám od Revellu,ale myslím,že to bude stejný.Dával jsem několik vrstev.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Já mám pocit, že i v MPM mají v těch malých plechovkách nakonec jiný barvy (právě Revell nebo Humbrol), tak hlavně aby je měli...
Sice to patří asi jinam, ale už někdo ty nápravy na expedici měl? Jak je to s váhou, šířkou, pasovalo by to bez úprav na HL, změní se převody atd.?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

Mas to moc pekny! 8O
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Souhlasim moc pěkné.Akorát kde bych mohl zkouknout ty nápravy yota?Já totiž taky nejsem zrovna moc spokojenej s prostupností HL tak chci změnit na 4 link a jiný nápravy plus kola.S těma listama je to moc tuhé a dost často to někde vysí na břiše či nápravě :-(
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Nápravy u HL najsou špatný.Když sundáš listy a dáš 4 link,tak se křížení hodně změní.
Origo prodejce gum,náprav a všeho
ZDE
U nás ZDE
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

jj přehlýdl jsem je tam:-) a asi budu i nadále bohužel:-(ta cena:-(

Zpět na „High Lift“