Uživatelský avatar
gside
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 18.10.2010 0:00

Mikeyho tundra-konečně je doma

Zdravím, taky bych rád přispěl svoji troškou do mlýna. Ve čtvrtek jsem si na poště vyzvedl konečně tohodle broučka. Zatím není úplně hotová, lak nevyšel jak jsem si představoval a pérování je k ničemu, ale alespoň budu mít příštích pár dní co dělat a co vylepšovat. Jsem v tomhle oboru docela nováček a co se týče zručnosti, té se mi nedostává, proto musím většinu dílů nakupovat. Taky se těším na nejbližší expedici až ji pořádně protáhnu terénem. Tady pár fotek, zbytek na rajceti.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

http://gside.rajce.idnes.cz/Tundra-stavba/

V současné chvíli řeším pérování, listové pružiny jsou naprosto k ničemu, nebýt poměrně měkých pneumatik, auto by vůbec nepružilo. Podvozek je jako přivařený, a to jsem dal všude pouze jednu pružinu. Další na řadě bude naviják, pár doplňků a na závěr nový lak, až budou všechny úpravy hotové.[/url]
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Mikeyho Tundra

hezký autí,škoda že ten podvozek nefunguje v základu jak má.Hodně lidí by mohlo vyprávět co to stojí to zprovoznit.Tak držim palce a s chutí do toho.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Tak vítej :tleskam: Čím si lakoval tu kastli? 8(
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gside
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 18.10.2010 0:00

Simtě základ na plasty a pak na to měděnou motip, dělá se v téhle barvě fábie. Jenže nesedla, tak jsem to přejel černou TS na plast a po první hrubé vrstvě došla:) Takže to musím celý sundat, objednat novou barvu a nanovo:)
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Pneu taky vyhodit z okna! :wink:
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
gside
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 18.10.2010 0:00

A zrovna ty pneu se mi docela líbí. A než příjde konverzní sada na 3-link je to jediná věc která podle mě funguje jak má.
Btw měl bych otázku na zkušenější, nejlépe majtele tohoto podvozku. Jak silné servo používáte na převodovku, nechci to zbytečně předimenzovat, mám tam 5kg a občas nezapadne rychlost jak by měla.
Uživatelský avatar
pajiki
Uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: šiškof

zdravím a také přeji spoustu radosti....

na převodovce mám obyčejný mikroservo. Není tam potřeba žádná extra síla. Kola jsou funkční akorát na asfaltu a možná jako těžítko. 3link je také funkční a nebude s ním problém. Jak bylo napsáno nademnou... pro více zábavy tě to bude stát ještě hodně práce. Jsou tu i tací, kteří jezdí se základním podvozkem a zvládají to.
sevntysiksforevr
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Na tříkvaltu i dvoukvaltu jsem měl jak 3kg ,tak i 12ku a pohoda! :lol:
S oběma to řadilo normálně. Není to nijak namáhaný. Občas tam kvalt nechce zapadnout, ale to jsem řešil tím ,že jsem řadil když bylo ještě auto malinko v ppohybu!
Pneu opravdu nefunguje! To byla první věc kterou jsem na autě vyměnil. Pak přišel na řadu podvozek(tlumiče,3 link, kardany, komplet překopat řízení atd).
A pak šla ven ještě převodovka! :lol:
Když nad tím těd tak nějak přemýšlím ,tak vlastně z originálu tam moc nezbylo! :lol: :lol:
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Vítej.
S HL jsem začínal a nedám na něj dopustit. :lol:

Je fakt,že po výměně pneu a zrobení čtyř lajny je to o dost lepší.

Mrkni k Pavlovi (Pajiki) do vlákna,má podvozek nejvychytanější z nás všch HLkářů. :lol:
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

...
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
Uživatelský avatar
gside
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 18.10.2010 0:00

Tak dneska jsem to byl provětrat s klukama v Troji. Dvěma crawlíkům jsem sice konkurovat nemohl ale podvozek se zase tak strašně nechová. Udělal jsem takovej malej pokus, listy drží jen na jedné straně, podle mě jsou dost široké aby udrželi nápravu v rovině, a auto bylo stále stabilní. Až na skále jsem si uvědomil že nemám nalepený kola:) A aby toho nebylo dost, strhla se "kluzná spojka" takže to musím opravit.
http://gside.rajce.idnes.cz/Troja_24.10.2010/
Uživatelský avatar
pajiki
Uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: šiškof

Jak jsem psal, ono se s tím dá jezdit, ale každý posouvá hradice dál a dál právě když na hromadných akcích vidí, že takovej obr jakým HLko je, přestane zvládat přejet terén, který ve finále zvládne obyč CCčko.
Základem pro tebe budou kola. Zvedne se ti tím i průjezdnost pod nápravou a tundře větší kola slušeji :wink:
sevntysiksforevr
Uživatelský avatar
gside
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 18.10.2010 0:00

Já vím ty kola. Právě projíždím eshopy a koukák a slintám. Zkoušeli jsme tam nasadit kola z axíka ale nevejdou se pod kastli tak nevím jestli 2.2. Zatím jsem si vyhlídl na mzracig, od topcadu s průměrem 96mm, což je o 6 mm vetší než na tundře, ale nevím jestli to bude stačit. Jakýkoli rady uvítám.
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Ja myslim ze puky z HL maj 94mm ponevac jsou stejne velky jako slingrsy
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
sten46
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 06.12.2009 0:00

mrkni na vlakno od MikeP http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... opic&t=110
a to same tam ma na 1.9 tires, tam si udelas urco prehled ohledne pneu a jejich velikosti... ty co jsi skousel jsou Panther Leopard 2.2 a jsou srovnatelně cca velke jako Hod bodies Rover 2.2 to abys vedel... :) oboje jsou fakt obřy...urcite jsou mnohem mensi 2.2ky jak je videt na tom prehledu od Mika kdere by se vesly na tveho mazla :) Jo jinak pekne fotky z te Troje...

Zpět na „High Lift“