Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

3 link

Ahoj. Poraďte mi prosím někdo. Stavím teď TOYOTU hiluxe a to listové pérování je horší než jsem čekal. Zkoušel jsem to i jen s jednou planžetou ale křížení je stejně téměř nulové. Propéruje se tak maximálně celá náprava. Ale co vám budu povídat že? :D Chtěl bych ty listový péra nahradit nějakým 3linkem nejlépe aby pasoval přesně na díry bez jakýchkoliv výrazných úprav. Něco jsem viděl na stránkách rcmodelex.cz
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

ten 3link co tam žíla má je tušim na Trail Findera, ale myslim že tam někde má měkký listovky...sou snad červený...a kluci je na hi liftech používaj celkem úspěšně
další věc je, že by snad neměl bejt až takovej problém udělat si 3 nebo 4link doma...ale detaily už ti sdělej povolanější, co hilifta maj...třeba hoděj i fotky:)
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
speca
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 27.12.2008 0:00
Bydliště: Tuhaň

Tady mám jednu rychlou a levnou upravu měl jsem to za 4h a cca 200kč. Je jasný že řešeních je víc, ale ja nechtěl zasahovat do původního rámu tak jsem to udělal takhle. http://specal.rajce.idnes.cz/F350/#album
Omlouvám se za fota nejsou nic moc, pozdějc udělám lepší.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

SPECA: Poměrně nezvyklé, ale jak se z poslední fotky zdá, tak velmi dobré řešení...
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

je to teda rozhodně originální:)...jak se to chová při propružení...příde mi, že ty linky proti sobě musej jakoby tlačit a tim znemožňovat pružení...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

To co ma speca vubec neni nezvykle, je to fajnove reseni, ktery pouziva napriklad Skyjacker u svych podvozku pro 1:1 auta - jmenuje se to Z-link ;)

Taky jsem o tom puvodne uvazoval na F350tku, nez jsem zvolil radius arms+panhardku :)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

já vím, že to je Z-link, který se občas používá, tuším to měla i jedna verze bowlera. Ale chtěl jsem říct, že jsem to na HL ještě neviděl a hlavně nezvykle má řešený zadní horní linky.
Uživatelský avatar
speca
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 27.12.2008 0:00
Bydliště: Tuhaň

No maká to k mé spokojenosti, předek i když jde proti sobě ,tak protože nejsou linky uchycený ve stejným bodě tak se náprava trochu přetočí a krásně propruží. A zadek vyšel z mé lenosti něco vymýšlet, prostě jsem otočil tu origo plastovou vzpěru a dal do ní kuláky a hotovo :lol:
Trochu mě trápěj ty tlumiče stále si sedaj a mam to nízko jak F1.Prostě vyndám pružiny nátáhnu je a za tejden zase F1. Tak poraďte, nechci je měnit.Voni jsou tak krásně éloxovaný že je tam chci. :wink:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Ty standartní jsou jen na okrasu.Já je vyměnil hned,protože to bylo strašně měkký a při záběru motoru do kopce se celý auto naklánělo.
Uživatelský avatar
speca
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 27.12.2008 0:00
Bydliště: Tuhaň

No a měnils celý tlumiče nebo jen pružiny?
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Standardni tlumice nechavaji jen lidi co jezdi listovky, pac se hodi jen jako podpurne pruzeni, vetsina lidi co maji 4link menili tlumice
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak už me ten origo podvozek definitivně naštval a rozhod jsem se k přestavbě. Udělal jsem nový ty dva hlavní nosníky bo ty origo byli provrtaný jak řešeto. Koupil jsem od Žíly ten 3link, tlumiče, taky lepší gumy protože ty co tam jsou budou dobré leda tak na vlečňák pořád to jen hrabalo byly strašně tvrdý. No a ve finále taky nový alu disky. Nemám na to sice moc času ale krůček po krůčku to nějak jde. Jenže pořád jsem s něčím nespokojený a tak se to snažím udělat lépe a radostněji :lol: a to dost zdržuje. Nicméně podvozek už je funkční a teď budu řešit doplňky jako naviják a podobně. Pak přijde na řadu elektronika a karoserie. Ale pořád se nemůžu rozhodnout pro barvu, jestli jít praktickou cestou nebo udělat leštěnku. Pořád se chystám to nafotit ale nějak mi to nevychází, taky je na pěkné fotky pořád tma. Tak snad tenhle výkend se to už podaří.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Na leštěnku se vyprdni.Stejně to vždycky voškrábeš.Jestli teda budeš jezdit jako my :D
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

...a věř tomu že budeš:) lidi kolem člověka vyhecovat k hroznejm kravinám, ikdyž si doma řiká že bude jezdit v klídku:) takový to klasický..."no to by bylo abych to taky nedal když to dal s timhle..." a podobně:D
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

:D :D jo jo to je klasika to znám z monstra. Taky si pak vždycky doma řikam že jsem tomu zase dal leč při 60km rychlosti se moc dobře nejde vyhybat kalužím a podobnejm rygolům...Ale tak hlavně když nic nerupne :D. Tady mi to přijde spíš takový ježdění na přesnost a hlavně pomalu takže s metáním salt 2M nad zemí moc nepočítám :wink:

Zpět na „High Lift“