Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Sprochův Ford F-350 a 4-link by Slick7

Zdravím,

v zimě jsem si pořídil F-350 a dal se do stavby, ještě je na Fordovi moc práce, zvolil jsem barevné schéma military, v současné době je kastle u známého autolakýrníka, tak jsem zvědav, co z toho bude.
Obrázek

Po pročtení všech článků na fóru i různě na netu ohledně 3-linku a 4-linku na H-L a po konzultaci přes SZ se členy fóra mi vyšly zhruba tři možnosti řešení, homemade, 3-link ze stránek rcmodelexu nebo 4-link se zatáčením od Junfacu.
Měl jsem možnost se zde přes fórum seznámit se Slickem7, neváhal jsem a oslovil jsem Slicka ohledně výroby 4-linku a umístění serva pro zatáčení na přední nápravu.
Postupem času bych sem postnul pár fotek ze Slickova řešení.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Protože mě Petr požádal, abych jsem přispěl, tak začnu od začátku.
Když jsem dostal tuhle zakázku, tak jsem si řekl, že udělám něco jinak,než to dělají ostatní. Pokud někdo dá servo řízení na nápravu, tak ho na 90% dá táhlem dopředu, k čemu to vede ví asi většina, kola se natáčejí špatně, bohužel to takhle má, pro mne z nejasných důvodů naprostá většina modelů, včetně Axiků. Samozřejmě je problém dát servo řízením dozadu, vzhledem k umístění linků, spojové tyče mezi domky řízení a kardanu, ale proč to nezkusit. První co bylo, že jsem si musel celou nápravu detailně namalovat do PC a pak už jsem jen navrhoval a různě zkoušel, co a jak, až jsem došel k určitému výsledku. Už na začátku, jsem majitele varoval, že se bude jednat o prototypovou výrobu a že to nemusí vyjít, tak jak by jsme si přáli, ale i tak do toho šel, když viděl můj návrh řešení, za což jsem rád, protože bez takových experimentátorů to nejde :mrgreen:
Takže na začátku byl návrh:

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Díly jsme zadaly opět vyřezat vodním paprskem z 6mm silného duralu, můj oblíbený stavební materiál, jen držák serva a chyt linků na rámu je z 2mm silného duralu.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Vyřezané díly řízení a uchycení 4-linku
Obrázek
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Odjehlené a nalícované díly na nápravách.
přední náprava
Obrázek

zadní náprava
Obrázek

Díly ještě nejsou vyleštěné.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ještě jsem zapomněl napsat, že na odpružení použije Petr tlumiče made in Axík a rám ponechá původní, možná ho bude zapotřebí jen lehce přizpůsobit pro servo, kdyby tam bylo málo místa, uvidíme.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Osazené uchycení na přední nápravě
Obrázek

Obrázek

Osazené uchycení na zadní nápravě
Obrázek

Přední náprava z boku
Obrázek
stříbrný kuláč vyměním za kloubek od MP Jetu a ještě pořeším lepší páku na servo

Vše sedí na milimetr, Martin to má vymyšlený do posledního detailu.
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Super řešení, těším se na další progress 8)
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

vymysleny to je dobre to jo ale proc je to tak robustni? proc taspojovacka je takovej ingot?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Hank61
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 30.12.2011 0:00
Bydliště: Hořovice a Louny
Kontaktovat uživatele: WWW

Zajímavé řešení. :wink:
Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se.
Jeep Rubicon na Axial SCX10
Ford Bronco 1973 na dost upravené CC-01
Ford F-650 na Venom Creeper
http://hank61.rajce.idnes.cz/
skype: Hank612
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

stiifii píše:vymysleny to je dobre to jo ale proc je to tak robustni? proc taspojovacka je takovej ingot?

Robustní? Je to průřez 6x6 mm a i když to možná vypadá robustně, tak vzhledem k použitému materiálu je to velice lehké a při tom pevné a pokud by se to udělalo ještě tenčí, tak už by se do toho fakt dost blbě vrtaly díry průměr 3mm a řezal dovnitř závit M3. :wink: Při vyvrtaném otvoru 3mm zůstává na okraji pouze 1,5mm materiálu a to je docela slaboučké, rozhodně né ingot :mrgreen: Ale pokud vymyslíš lepší řešení, tak šup sem s ním, rozhodně se nebráním připomínkám a inovacím.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Je to pěkně vymyšlený a když se trochu zkulatí hrany , tak to bude OK . Jen dotaz , spojovačka je přidělaná k páce serva natvrdo , nebo má možnost výškovýho pohybu ? Protože jak se páka otáčí , tak se mění výšková vzdálenost od osy otáčení serva ne ? Možná je to blbost , jen mně to napadlo .
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

gufy píše:Je to pěkně vymyšlený a když se trochu zkulatí hrany , tak to bude OK . Jen dotaz , spojovačka je přidělaná k páce serva natvrdo , nebo má možnost výškovýho pohybu ? Protože jak se páka otáčí , tak se mění výšková vzdálenost od osy otáčení serva ne ? Možná je to blbost , jen mně to napadlo .
pokud dobře koukam tak tam ještě neni napojený servo
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Chybí ještě závitovka od serva ke kuláči, psal jsem výše, kuláč nahradím kloubkem od MP Jet.
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

tak , teď je mi to jasný , tak sory za blbej dotaz :-)

Zpět na „High Lift“