Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Hilux HighLift

Konečně jsem se dokopal k tomu, abych si našel trochu času a začal na fórech prezentovat svoje auta a RC projekty. Jelikož už je spousta lepších podvozků, než stařičký Tamka HL, tak to tu v téhle kategorii celkem umírá. Chápu to, že si všichni pořizují axiály, nebo něco z 4WD, přeci jen jejich průjezdnost terénem je někde jinde.. Ale mě to zas až tak netrápí, do Hlka jsem se zakoukal už dávno, když jsem měl jen TTčko. Teď mam RCček přes 10 a neustále přibývají, ale to HLko jsem prostě chtěl..
Historie tohohle auta je asi už dost složitá a nikdy se nedozvim, co se s ním vše dělo. Důležité bylo, že jsem jej pořídil za poměrně slušný peníze a ikdyž bylo dost ve špatném stavu a nepojízdné, tak po opravách bude v poho..
Moje představa je spíš leštěnková záležitost, která bude bláto objíždět. To hlavně kvůli senzorovému stříďáku a komplet elektronice, která v autě bude. Mam už nakoupené snad vše, co budu k dokončení potřebovat, jediné, co nemam je čas. Proto bude finální podoba asi až za pár měsíců.
Auto mam doma už skoro rok a jediné, co jsem zatim udělal je kontrola dílů, repase náprav a převodovky a nákup nových dílů.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Sisma dne 24.03.2013 19:43, celkem upraveno 7 x.
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HL - leštěnka

Co se týká jízdních vlastností, i když to bude spíš leštěnka, nezaslouží si jen někde viset na kořenu, tudíž přijde na podvozek 4Link - využil jsem služeb Slicka a myslím, že jeho sada 4 linku bude super. Hlavně uchycení serva a zatáčení má skvěle vymyšlený. Samozřejmě přijde i výměna tlumičů. Kola jsou zatím nový Flat Irony na beadlock plechách od Žíly. Časem asi obměním za něco hezčího a i lepčí gumky, ale i tak zatím bude o 200% lepší, než origo. 8)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Sisma dne 24.03.2013 19:46, celkem upraveno 1 x.
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HL - leštěnka

No a představy o exteriéru a funkčnosti jsou celkem jasné..
Lak mam připraven ve stylu flip-flop, neboli měňavku modro-fialová. Origo kastle bude doplněná o díly od Jirky Pstrůži - krátký hardtop, fendery, zrcátka. Nevím, jestli budu posouvat podlahu korby, nebo jestli se na to vys.... Model bude komplet osvětlen se všemi funkcemi, co půjdou. Možná když bude místo, tak do toho naroubuju i zvukáč na základě jednoduchýho procesoru. V uvažování je i naviják.

Teď už jen ten čas a trpělivost..
Jak bude auto růst, budu sem snad vkládat report..
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Hilux HL - leštěnka

Hlko se mi libi... vdycky sem ho chtel protoze ma prevodovku... Hilux je klasika na menavku sem zvedavej skoro bych rekl ze se na to nebude hodit.... ale kdyz uz tam bude tak co nejviic chromu :twisted:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Hilux HL - leštěnka

Budu se ti snažit flip flopku vymluvit :lol: Myslím,že se na takovouhle starou káru nehodí.Tohle je dělňas a flopka spíš na drift,takže to znova zvaž.Samozřejmě je to tvůj model :lol:
Onehdá si totiž nechal Belmondo z naší party stříknout F-350ku spec tmavou perletí a nedalo se na to koukat.Přitom ho lak stál ranec.

Vomrkni vlákno na yotatechu a určitě vybereš hezčí :lol: Rozhodně se za to přimlouvám,když už doma mám taky YOTU v HLku. :lol:
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HL - leštěnka

No jako něco na tom pravdy samozřejmě je. Je to starej dělňas, na kteráho by se spíš hodila orezlá patina. Měl jsem ten lak původně připravenej na tahač, ale pak přišlo HLko a jelikož ho chci mít opravdu jako leštěnku, tak jsem ho chtěl obdařit něčím extra, co se jen tak na podobných autech nenosí.. Prostě něco jinak, než mají všichni..
Nechci to kombinovat s chromem, ale spíš s černým matem.
Samozřejmě si rád nechám poradit, ale vezmi si origo barvy, jaký na autě měly být - 2 barevné metalické lakování s polepy - taky to má do pracanta dost daleko..
Ještě to zvážím, možná si pohraju ve photoshopu, ale zatím mám představu jasnou....
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Hilux HL - leštěnka

Normální metalíza je decentní,s tím bych se smířil :lol: ,ale flop je tuning lak.Leda by jsi z ní chtěl udělat TOTOK :-D

Už ti do toho nebudu kecat :BYE:
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HL - leštěnka

Vole. Sice s tim nebudu brodit, ale brousit podvozkem asfalt fakt neee. :-D
Ještě jsem měl v hledáčku oranžovou metlu, jako má ve vzorníku Lambo na Galardo, nebo něco podobnýho dává Ford na RSový Focusy.. Ale to je taky dost extravagantní....
Jinak samozřejmě diskuzi vítám, od toho to tu celý vlastně je, ne?
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Hilux HL - leštěnka

:lol: Jasný.

Jmenovaný barvy jsou nádherný,mě by se líbily třeba na beetlovi,ale na tu YOTU :NO:
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux HL - leštěnka

oranžové není nikdy dost :YOP:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Hilux HL - leštěnka

Taky si to dost nedovedu představit - flip flop na nazvedaným autě. Ale proti gustu...
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HL - leštěnka

Tak to jsou teď jen 2 možnosti...
Buď to udělat podle původních plánů aby jste si to všichni už dokázali představit (případně se šeredně spálit, obrousit to a přelakovat), ánebo to přehodnotit, dát na názor lidu a fouknout to nějakym usedlejšim lakem - tudíž to nebrat jako leštěnku do lehčího terénu, ale "jen" jako hezkýho hiluxe na expedice, kterym se nebudu bát občas jet "na hraně"...
Každopádně tohle rozhodnutí je ještě daleko, nejdřív mě čeká podvozek a ten je pro oba případy stejnej....
:OK:
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
klasek
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 10.05.2010 0:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux HL - leštěnka

:-( mr... nato, s..r tam ten flip flop.... :OK: :OK: mě se líbí ten břichoplaz :-D :-D

Je mraky věcí, co si člověk nedokáže na čemkoli představit. Každopádně bych pokračoval v duchu, proč sis tenhle pekáč koupil. Udělat si zněj leštěnku. Když se nad tím člověk zamyslí a koukne se na obrázek z krabice...... co je tam, nahamrovaná leštěnka na pláž pro sefaře....takže koukej začít skládat...já TF ještě nechám pěkně hajat :NO:
Mitsubishi Pajero CC-01 + na plaťáku Škoda 130RS,Octavia RScarbon - TT-01
MAN TGA.CC01 4x4 Red Bull - Rctt
Ford Aeromax 6x4 + Red Bull race trailer
tahač Škoda Xena
a několik projektů
Autoservis Auto KLÁSEK - 606165243
Uživatelský avatar
klasek
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 10.05.2010 0:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux HL - leštěnka

jo, lofasi, dávej menší fotky, se mi to natom malym zmetkovi nechce zobrazovat kompletně.....
Mitsubishi Pajero CC-01 + na plaťáku Škoda 130RS,Octavia RScarbon - TT-01
MAN TGA.CC01 4x4 Red Bull - Rctt
Ford Aeromax 6x4 + Red Bull race trailer
tahač Škoda Xena
a několik projektů
Autoservis Auto KLÁSEK - 606165243
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HL - leštěnka

Tak jsem měl včera chvilku čas a začal jsem osazovat nápravu pálenejma dílama od Slicka. Sedí mu to pěkně, to je fakt, jen když jsem zvětšoval rejd zatočení, tak 2 duralový dílky při max výchylce končily cca 0,5mm od sebe :-D
Ale narazil jsem na trochu problém. Když jsem se jal před pasováním dílů na zadní nápravu provést její kontrolu a výměnu ložisek, tak jsem zjistil, že ozub je v háji.. Nevíte někdo, kde by se dal sehnat tenhle převod, co je v Hl nápravách? Stačí mi pastorek a velké kuželové kolo(neboli půlka diferenciálu)??
Neni to s něčim shodný?? Truck nápravy a CCčka jsou asi jiný..
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810

Zpět na „High Lift“