Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

No, trochu to zkresluje..
Koukal jsem, že jsi taky zvedal převodovku a přemísťoval motor (mimochodem pěkná práce), ale Ty jsi jí zvedal o celou výšku toho svislého držáku, kdežto já jsem ten držák na převodovce nařízl a zvedal jsem jen o polovinu. Což je cca o 7mm míň, než Ty. Teď je to tak, že nespodnější část převodovky je tak nějak ve stejné rovině s držáky linků. Pro názornost dám večer foto, aby to bylo líp vidět.
Kdyby v těch držákách linků nebyly už předvrtané díry od Slicka, dal bych je tak o 2-3 mm výš, ale to by ty díry vyšly naprd, tak jsem to nevrtal..
Každopádně asi to není ještě 100% finální verze, ještě neproběhly skoro žádné testy v terénu..
Jinak už jsem dostal starou barvu z kastle, slepil jsem jí dohromady a teď přijde na řadu tmelení...
Jen musím ještě nějak vymyslet uchycení kastle k šásku. Zatím vůbec nemam nápad, jak na to..
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Hilux HighLift

aha,to zkresluje no,teď když koukám na druhou stránku tak to vidim,stejně je to ale škoda když už jsi to zvedal,tak bych vymyslel ty linky jinak,ale to přijde,budeš jezdit,testovat a pak to předěláš :OK:
a na uchycení kastle nemáš to plato když máš celou stavebnici?
Uživatelský avatar
klasek
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 10.05.2010 0:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux HighLift

No, nevypadá to věru zle, už to začíná mít i nějakou fasádu. Koukej to obrousit a zatmelit, ať to můžu nechat v práci polejt.
Mitsubishi Pajero CC-01 + na plaťáku Škoda 130RS,Octavia RScarbon - TT-01
MAN TGA.CC01 4x4 Red Bull - Rctt
Ford Aeromax 6x4 + Red Bull race trailer
tahač Škoda Xena
a několik projektů
Autoservis Auto KLÁSEK - 606165243
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

Peterrc: jo, bylo to vlastně komplet auto, ale původní uchycení mi nevyhovuje. Kastle šla vůči rámu cca o cenťák níž a hlavně vepředu to je origo přidělaný jedním šroubkem skrz kapotu a to se mi vůbec nelíbí. Chci zadělat většinu děr a šroubků, co na kastli jsou.
Jinak to uchycení linků doufám už předělávat nebudu, přeci jen tohle vozidlo bude jen na expedice a lehčí terén. Do extrémního mam jiný auta..
Klásek:
No ono to asi tak rychle nepůjde, žena nakonec zůstává doma, tak toho času tolik nebude. A práce je na tom víc, než se zdálo..
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

V minulém týdnu a o víkendu jsem zas malinko pokročil, ale jde mi to teď nějak pomalu. Povedlo se mi zatmelit většinu děr v kastli, co tam inženýři od Tamky vytvořili pro uchycení kastle a dalších dílů. Včera se mi povedlo sesmolit zadní uchycení kastle k rámu na pantík, dnes bych chtěl udělat předek.
Pak už mi zbývá jen přetmelit škrábance od ježdění minulých majitelů a dám to konečně láknout plničem, aby bylo vidět, co všechno vyleze..
Taky se mi povedlo udělat pár foteček, je to už takový veselý, když to začíná nějak vypadat..
Obrázek
Černobílý fotky hodně schovaj, tak to vypadá už skoro jak hotový auto..
Obrázek
Obrázek
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: Hilux HighLift

Ty fotky vypadaj skvěle ,přes co je upravuješ?
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

Fotky jsou v Photomatix Pro a následně ještě ve Photoshopu. Jsou to HDR fotky, tyhle jsou skládaný ze 3 snímků. Foťák Canon EOS 600D zatím se seťákem, brzy bude i lepší sklo.. Na tuhle technologii jsem nedávno narazil (HDR) a děsně mě to chytlo...
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

Práce na Hiluxu se trochu pozastavily. Bohužel jsou zas věci, které mají trochu přednost. Ale i tak se něco za poslední měsíc povedlo. Mam rozdělanou PSH podložku pro elektroniku a pro baterku, je to věc která není vidět, ale pro provoz auta bude nezbytná. Podvozek už taky komplet jezdí i s řazením rychlostí, které je teda nějaké zvláštní, ale zatím chodí. Na tahači mi jdou rychlosti bez problémů, ale tady to nějak není ono, bojím se, abych nemusel do převodovky, to by mi asi jeblo.. No a největší změna a kus práce je na kastli. Povedlo se mi zadělat všechny nepotřebné díry, přetmelit největší vrypy a dotáhnout uchycení kastle k šásku. Teď je to komplet v černym plniči a bude se brousit načisto. Nejvíc mě teď asi brzdí počasí, chci to brousit venku na slunku, ale to se nějak nekoná a navíc máchat si v týhle zimě několik hodin ruce ve vodě mě neláká. Až bude obroušeno, polejem to hezky světlym základem a po finální kontrole konečně lak. Už se těšim, ale to co je venku nenasvědčuje moc rychlýmu dokončení fasády auta...
Obrázek
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Re: Hilux HighLift

Máš to zatim moc pěkný, jsem zvědavej jak bude ve finále vypadat :-) Máme na High Lifta podobnej názor, můj byl vysněnej Ford. Chtěl bych se zeptat jakou používáš soupravu, zajímá mě to, kvůli tomu řazení :-)
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

Díky za chválu, bohužel jsem na Hiluxe už 2 měsíce ani nešáhnul, pořád je mraky jiný práce a tak nevim, kdy ho vytáhnu na první zatěžkávací expedičku. :-(
Jinak používám lehce předělanou Turnigy TGY9X. Je to rádio za pár kaček, chodí v pohodě a po malých úpravách a dobrém nastavení má vše, co potřebuju. Ovládám s ním i tahače, kolovej nakladač, nebo třeba bobíka.. Není to sice pistolovka, ale zatim mi to nijak nevadilo..
Naposledy upravil(a) Sisma dne 22.09.2013 16:42, celkem upraveno 1 x.
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

Po čase přináším zas nějaké aktualizace. Věci se zas daly do pohybu a díky plánované účasti na modelhobby jsem na Hiluxovi zase začal dělat. Povedlo se mi dokončit plato pro elektroinstalaci, které jsem několikrát zbytečně předělával. Sice neplánuji Hiluxem jezdit vodu/bláto, ale i tak si veškerá elektronika zaslouží zůstat hezky v suchu a čistotě.
Největší změny jsou ale na kastli, která je po několikerém broušení a zahlazování konečně v bílém plniči připravená na lak. Lak jsem už taky zvládnul koupit, takže když se vše hezky povede, bude tenhle víkend kastle pod prvními třemi vrstvami laku. Doufám, že první práce s airbrush pistolí neskončí katastrofou. Trochu se toho bojim, ale jinak bych se na všechny ty mezery a detaily asi nedostal. Když to všechno dobře dopadne, příští týden budu dolakovávat černou doplňky, korbu, lišty atd. Pak to teprve budu moct nechat polejt bezbarváčem a zapíct. No už by to bylo :FINE:
Je mi jasný, že to všechno do 3 týdnů nestihnu, ale motivace je veliká a po laku už to bude možná i zajímavější.
Obrázek
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Hilux HighLift

Fotky máš nádherné tak snad ani s tím lakem nebudeš mít problém. Už se těším jak to bude vypadat hotové :OK:
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

V pátek proběhly poslední přípravy před lakem a pak se šlo na věc..
Nejdřív podkladovou oranžovou nalakovat všechny spáry a detaily..
Obrázek
Pak přišla na řadu kompletní podkladová barva, lakoval jsem nakonec i vnitřek, který měl být původně černý..
Obrázek
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Hilux HighLift

Jelikož mi to šlo nakonec docela hezky a rychle, tak jsem postoupil hned k další vrstvě - tónované třpytky.
Ty už jsem lakoval jen zvenku..
Obrázek
Po dvou vrstvách jsem usoudil, že je to ok a tak jsem nechal všechno hezky protvrdnout a vyzrát. Jelikož to finálně všechno půjde do profi bezbarvého laku, tak jsem nemusel ani moc lak řešit, jen jsem si dával bacha, aby to nesteklo.
V sobotu jsem si pro kastli dojel do práce a přivezl jsem jí dom. pod jiným světlem to vypadalo zas odlišně. Každopádně jsem s volbou barvy spokojenej..
Obrázek
Tady je kastle už i s nalakovaným předkem, na který jsem samozřejmě zapomněl a až doma jsem zjistil, že ten komplet černej by k tomu moc nešel a tak jsem jej narychlo ještě doláknul..
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Hilux HighLift

noo barvička vypadá hodně pěkně!

Zpět na „High Lift“