Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Tamiya High Lift

Cus
Nedavno jsem nasel diody ktery blikaj jen nemeli oranzovy tak sem vzal cerveny a rekl bych ze budou dostatecny jsem jen zvedav jestli udrzi freqenci blikani stejne jako toho docilis relatkem :) ale i tak levnejsi lehci :) bez zbytecnejch obvodu a dalsich soucastek

http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&ipp=12&lang=cz&cur=CZK&gcat=X3_AJ&of=1&inc=browse

pokud vsak nekdo ma potrebu modulu tak sem nasel zase neco u conrada s docela prijatelnyma cenama
http://www.e-conrad.cz/stavebnice+c7700/
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

To je stará známá věc, ale frekvenci si neudrží blikají jak chtějí. A navíc nejsme v americe a moje Toyota je dovoz tak musí mít oranžový 8)
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Jako to nerikam nic... oni ty cerveny totiz blikaj oranzove oranzovy blikaj do zluta :roll: to je tak :wink:

a nehelede na to ze staci oranzovej fix lihovej a taky to udela svoje muze tam pak bejt klido i bila :twisted:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Záleží kolik do nich pustíš.To potom bílý jedou jak semafor :D
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

jo tak takovej kamarad s diodama nejsem :D abych bilou premluvil na jinou barvu :D
Uživatelský avatar
Marek591
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 05.02.2009 0:00

S tou frekvencí se to dá jednoduše vyřešit. Použij oranžový neblikající a jednu blikající, lhostejno jaký barvy. Zapoj ty oranžový paralelně a před ně do série tu blikající. Ona totiž střídavě snižuje a zvyšuje odpor, takže ty za ní podle toho budou blikat. Jestli se to nedá pochopit, můžu se pokusit něco načmárat.
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Marek591 píše:S tou frekvencí se to dá jednoduše vyřešit. Použij oranžový neblikající a jednu blikající, lhostejno jaký barvy. Zapoj ty oranžový paralelně a před ně do série tu blikající. Ona totiž střídavě snižuje a zvyšuje odpor, takže ty za ní podle toho budou blikat. Jestli se to nedá pochopit, můžu se pokusit něco načmárat.


No kazdopadne namalovat to muzes i kdy myslim ze jsem to pochopil :)
Jistota je jistota :)
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

Nevím teda, ale mě oranžový ledky svítěj oranžově
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Marek591 píše:S tou frekvencí se to dá jednoduše vyřešit. Použij oranžový neblikající a jednu blikající, lhostejno jaký barvy. Zapoj ty oranžový paralelně a před ně do série tu blikající. Ona totiž střídavě snižuje a zvyšuje odpor, takže ty za ní podle toho budou blikat. Jestli se to nedá pochopit, můžu se pokusit něco načmárat.

To je sice pravda ale pokud použiješ ty oranžový supersvítivý tak to máš zhruba 15-20mA kus. Když dáš 3 paralelně tak už jsi na I max 6OmA. Snesitelný proud pro tu blikací LEDku si tipnu tak 20mA max takže si myslím že napájet ty tři žrouty moc dlouho nevydrží. Asi bych na tu blikačku pověsil tranzistor a na něj už pak mužeš pověsit co chceš. :lol:
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Robert píše:Nevím teda, ale mě oranžový ledky svítěj oranžově


jo to oni svitej ale ty blikaci maj jiny barvy nez by meli mit
Uživatelský avatar
Marek591
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 05.02.2009 0:00

to letik: funguje to i bez tranzistoru, osobně vyzkoušeno - použil sem dokonce čtyři LED paralelně a ta blikající to vydržela. Už bohužel nevim označení těch oranžovejch, ale svítěj hodně.
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak hlavně když to funguje... :lol: Já jsem tam ten tranzistor dával taky proto, že jsem chtěl aby ty ledky v blinkrech trošku pohasínaly jako žárovky. Udělám to asi i na ostatní světla. Takže vždy po vypnutí "dohasnou". :D
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

Po dlouhý době jsem komplet dodělal podvozek, předělal linky k plný spokojenosti. Parchantka těd vypadá celkem brutálně veliká :D Dokonce jsem ukryl i závitou tyč :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

To je slušný.... Nevím proč to pérování už takhle nedělaj z výroby. Nebyl by to pro ně žádnej problém. Myslím si že hodně lidí je po dokončení stavby tím pérováním sklamaná a musí do toho rvát další prachy. A pak jim to taky kazí pověst... :?
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

to je boj no oni navnadi a pak sypej prachy za dily :D nikdy to nekonci porizenim modelu a sestavenim. HáeLako je cerna dira na penize :)

Zpět na „High Lift“