Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Nevím, kdo to na expedici říkal, ale shořel mu s pytlíčkem i batoh - ještě, že ho stačil sundat...tak to zase až taková pr...l nebude. :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Tak proč si to dával na forum? si čekal že tě budou všichni chválit? jsem napsal jen muj názor,pro mě za mě si to nabíjej klidně v lednici.....
a už tě vidim jak na expe máš na zádech krosnu s mikrovlnou...
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Já to nabíjím na dřevěné policí, žádná mikrovlnka, žádný pytlík

...asi jsem divný...
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

ja sice nabijim na stole na nejake nehorlave podlozce
nenabijim pres noc nebo kdyz jsem v praci, ale ze bych u toho sedel, nez se ty rozjety baterky vybalancujou, to teda ne

ale jinak se mi tvuj napad libi, pokud ma clovek prostor na takhle velky kram, tak proc ne
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Nechci v nejmenším machrovat toho jsem na hony vzdálen. Ale nedá mi to...
Pravda je, že na jedno nabíjení používám pytlík. Když nabíjím 1100mAh baterku 5A, protože to umí. Do letadla a nikdy pytlik nevyzkoušela. Jinak jsem nikdy nic takovýho nepoužil. Myslím, že se stačí k baterkám normálně slušně chovat a nemají problém. Přistupovat ke všemu takhle tak je snad lepší si ho... no nic... a každopádně ničím technickým se nezabývat...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Kanaďane, tři nebo kolik příspěvků v jednom vlákně během pár minut... používej prosím editaci příspěvků nebo se třikrát rozmysli, zda ještě nechceš něco napsat, než příspěvek pošleš. Díky.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Maktoko
Uživatel
Příspěvky: 165
Registrován: 29.05.2012 0:00
Bydliště: Košice city
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Ten mikrvolnkový flip vyzera zaujimavo ale kusok nepraktické. :)a LipoBag? tak ten osobne vlastnim nakolko ked jazdim drift závody sa táto maličkosť vyžaduje / kôli bezpečnosti samozrejme / určite to ma svoje opodstatnenie, lipobag nieje nezničitelný ale rozhodne ti dá nejaky čas reagovať na to ked baterka vybuchne. radšej snim ako bez neho. použivam ho aj na skladovanie lipo bateriek, nie len na nabijanie.
Uživatelský avatar
LordMerlin
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Tak mikrovlnka dobrej nápad v případě že budu chtít otestovat maximum co baterka vydrží, ale v běžném provozu je to jako výhra ve sportce že něco blafně. LIPO je dobré hlídat při nabíjení a to při rozumném nabíjení tedy 1C - já jezdím jen Turnigy 5000 - http://lordmerlin.rajce.idnes.cz/13.4.2 ... 112749.jpg tedy 5A nabíjení a sice Turnigy trpí snad samonafukováním či co a to se o ně dobře starám. Jediné co si říkám a nevím jestli když nechám baterky jen tak volně ležet jestli neudělají nějakou neplechu ? Každopádně jak jednou zkratujete i jen krátce LIPO tak se v ní nastartuje nevratný proces končící průserem - tedy tuto baterku raději vyhodit
DCL-100. No-007 Defender 100 - 2,4 GHz
http://lordmerlin.rajce.net
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

ahoj, sice to nemá nic společného s mikrovlnkou, ale nevěděl jsem kde se zeptat, ale taky je to vlastně o bezpečnosti
tak tedy, kdy mám použít storage?
když baterku 14 dní, měsíc, dva nepoužívám, jaké s tím máte zkušenosti?
děkuji
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

doporuceni a zkusenosti jsou dve rozdilne věci :)

storage nepouzivam, protože prece budu kazdou chvili jezdit a nebudu před jezdenim dobijet tech 50% baterky, chci jit hnedka jezdit
realita je samozrejme jina a pak ty nabite baterky lezi v krabici a cekaji az nekam pojedu (v radu tydnu)

delam to takhle uz nejaky patek a furt je většina lipolek podle mne v dobrem stavu
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

To by mě taky zajímalo, mám teď tři nové lipolky 4600 mAh 2S 30C 7,4V a jsou nabité na cca 7,7 V. A jezdit půjdu až za tři týdny. Nechat je tak jak jsou, nebo píchnout do nabíječky na storage ? S lipolkami jsem dosud neměl žádné zkušenosti.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Jak to tak pročítám, každý říká něco jiného. Mě kluci v Rc Guru řekli, že třeba i na 14 dní nečinnosti se má nabít jen na cca 60 % / storage /. Když vím, že půjdu o víkendu jezdit, tak jí v pátek dobiju. Stejně musím dobít i NiMHky do vysílačky. Ale když jí nevyjezdím, myslím tím vůbec nepoužiju, tak jí mám vybít na těch udržovacích 7,4 V ? Nebo nechat nabitou na příště, jak píše Komaar.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

LordMerlin píše:...Jediné co si říkám a nevím jestli když nechám baterky jen tak volně ležet jestli neudělají nějakou neplechu ? Každopádně jak jednou zkratujete i jen krátce LIPO tak se v ní nastartuje nevratný proces končící průserem - tedy tuto baterku raději vyhodit

Pokud jsou v dobré kondicí a nehrozí náhodné zkratování (viděl jsem např. jiskřit prstýnek o balanční konekor), neměl by být problém. Ten nevratný proces vznikne při přebití nebo vybití článku pod cca. 2,8V...


Pleskanec píše:Jak to tak pročítám, každý říká něco jiného. Mě kluci v Rc Guru řekli, že třeba i na 14 dní nečinnosti se má nabít jen na cca 60 % / storage /. Když vím, že půjdu o víkendu jezdit, tak jí v pátek dobiju. Stejně musím dobít i NiMHky do vysílačky. Ale když jí nevyjezdím, myslím tím vůbec nepoužiju, tak jí mám vybít na těch udržovacích 7,4 V ? Nebo nechat nabitou na příště, jak píše Komaar.

Kvůli "tvrdosti" není vhodné články skladovat plně nabité a kvůli tomu co píšu výš ani úplně vybité. Tedy pokud baterku úplně vyjezdíš že ji regl vypne a víš že několik týdnů nebudeš jezdit, je rozhodně lepší nabít storage. Když čerstvě nabitou baterku vyjedeš třeba jen z třetiny nebo poloviny, lze skladovat tak jak je...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

OK, ale když jí plně nabiju a pak venku vůbec nepoužiju, měl bych jí zapnout na storage a ona se vybije na to udržovací napětí, když vím, že třeba měsíc nepojedu ?
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Bezpečné nabíjení LiPol

Vzhledem k omezenému počtu cyklů, které baterka vydrží v plné kondici, je škoda nabíjet je "zbytečně". Pokud se to stane výjimečně, je to asi jedno, vybitím na 3,7V/článek nic nezkazíš a naopak. Ideální pak je např. v půlce expedice baterky vyměnit a zůstanou ti dvě částečně vybité baterky...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“