Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: explozia LiPOlky

Ďakujem komaar za info o trocha aj zglb - oka - možno máš pravdu že si ho aj zaslúžim

S RC expe autami som začal pred rokom. Aj na začiatku tohto vlákna spomenutá baterka s ovládača -vysielačky FSGT3B -explózia pri nabíjaní ,aj posledne spomenutá poškodená baterka-po nabitý " zdymila " v aute počas skúšania v byte , mali už dlhšiu dobu používania. Boli pribalené k auto ktoré som kúpil cez bazár takto pred rokom a boli už údajne jazdené cac 1,5-2 roky.
Mám v súčasnosti tri RCexpe autá + servisujem auto 8 ročného synovca. Ohľadom LiPo bateriek a ich uskladňovania a nabíjania som si prečítal myslím všetky prispevky na tomto fóre + ďaľśie na iných RC stránkach.
Problém je asi ale aj v tom ,že nie všetky info ohľadom skladovania / niekde sa doporučuje skladovať nenabité.inde na 50% alebo po jazdení nabiť do plna a tak skladovať / sú nie rovnaké.
To isté platí aj o spôsobe nabíjania - ako "opraviť - nabiť " LiPO keď sa pri nabíjaní LiPo baterky na displeji zobrazí " nízka voltaž " - sú na to viaceré rozdielne rôzne rady a tipy.
Počas jazdenia v zimnom období používam termovak ,na skladovanie a nabíjanie LiPO guard bag , baterky / 8 ks / teda teraz len 7 , mám označené a viem ktorá je z ktorého auta , takźe určite ich neničím naschvál chovám sa k ním slušne aj keď popravde -pípak nemám ale na tvoju radu si ho určite do aut zadovážim / môžeś poslať na tebou odporúčaný pípak link ? Ď /
Podľa Vašich odpovedí je tieš nie presne všetkým jasné ako nabiť podvybitú baterku .Alebo sa mýlim ?
Ď
Uživatelský avatar
Amabiel
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.08.2012 0:00
Bydliště: Praha - Modřany

Re: explozia LiPOlky

Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: explozia LiPOlky

pipak pouzivam tenhle: http://dx.com/p/11-1v-battery-alarm-buz ... pter-35609

co se tyce nabijeni podvybite lipolky - kazdy ma svuj postup a svuj duvod
ale nikdo z nas kvuli tomu zatim nevyhorel :)
pokud nejsou clanky totalne rozhozene - jeden nabity, druhy podvybity - pak by byla rovnou na vyhozeni,
tak pouzivam to nimh 0,1 A a na balancer konektor mam pripojeny merak a sleduju, kolik clanky maji
jakmile to trochu vyroste, tak zkusim lipo nabijeni
proste si hlidam, aby to neprelezlo hranici, pokud by to vypadalo, ze jeden clanek preleze a druhy je stale pod, pak baterka nema smysl a leti

jakmile ji jednou podvybijes, tak je riziko, ze uz nebude hodna
jestli to jsou bazarove baterky, tak neznas jejich historii a urcite bych si na ne daval pozor

chytre nabijecky maji STORAGE mod a treba imax pise, ze je to 3,85v
ja ho treba nepouzivam, protoze nevim, zda pujdu jezdit zitra nebo az za pul roku
proste po jezdeni vsechny baterky postupne dobiju a dam do skrine

rejpal jsem do tebe, protoze si o to koledujes :)
ja zkousel zachranovat jen jednou a to jeste nebyla moje baterka
u svych ani jednou a ty uz nekolikrat

ja na lipo nevidim proste nic sloziteho
nesmi se prebit - to ohlida nabijecka s balancerem
nesmi se podvybit - to ohlida pipak a pripadne i regl
toho se drzim od zacatku a zadny problem jsem nemel :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: explozia LiPOlky

OKi -ďakujem za radu a typ na pípak proti podvybitiu , nabíjačka raytronic C14 má tebou odporčané parametre aj ich podĺa návodu pouźívam.
Tu na fore -aj teraz som to pozeral -som naśiel asi 10 starších príspevkov o exploziach bateriek pri nabíjaní / priznaných / takže asi som nie takto postihnutý len ja. , dokonca aj jedna explo baterky NiMh.
Učíme sa celý život - škoda že občas na vlastných chybách :oops:
Ak má niekto originál manuál v CZ pribalený k LiPO baterke ohľadom používania , nabíjania a skladovania prosím o scan vloženie sem k téme
Vďaka za radu prajem krásne Vianočné sviatku v kruhu blízkych a śťastnú rodinnú pohodu.
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: explozia LiPOlky

Pitrisek píše:Ono taky záleží kolika článkovou baterku máš. Co jsou nejvíc na pikaču jsou 2S2P už se to tady řešili víckrát že se na ní rozhodí články a pak se nafoukne. Proto tyhle typy baterek nevybíjí až do konce a odstavuji jí při 7 V ;-) A hlavně si je už nekupuju a beru jen 2Ska ;-) Máš vůbec nastavený na reglu lipo stop???


Ahoj ,mužeš prosim hodit odkaz na hobbyking na 2S baterky? všude vidím jedn 2S2P :-/
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: explozia LiPOlky

Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: explozia LiPOlky

jop díky:-) tak na ty jsem koukal,ale myslel jsem že dělaj přímo jen 2S
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: explozia LiPOlky

Vždyť to je 2S :wink:
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: explozia LiPOlky

todle je zas komedie... jinak podvybiti pod 2,5 voltu na clanek je smrt lipolky.... uz i vybijeni k hranici 3,3V na clanek je pekni zkracovani zivotnosti.... osobne doporucuju baterky vybijet na max 3,7 na clanek!!! sice je tu tema na skladovani ale kdyz uz to tu zaznelo - pokud je baterka dyl jak 2 mesice bez pouzivani - uvest do storage rezimu (asi 3,85 na clanek) a nejlepe skladovat nekde ve stare lednicce v chladu (zpomaleni chemickych reakci uvnitr baterie). Uz je n to ze nekdo necha baterku vybit pod 3,3V v klidu je s prominutim na pretahnuti hrabema po zadech... Je treba si uvedomit ze kdyz je v klidu na baterce napr. 3,3V tak muze napeti pri zatezi klesnout klidne pod 2,5- 2,7V - zalezi na zatezi a na stari baterky... v pripade zajmu mohu poskytnout kontakt na kamarada co se o problematiku lipolek dlouho zajimal
Uživatelský avatar
biovirus
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 16.04.2012 0:00

Re: explozia LiPOlky

K tem odkazum na HK, radeji si kupujte baterky z EU skladu, je to doma do 10 dnu a dopravne 9,90 $ a balik myslim muze vazit do 38 kg.
My takhle kupujem baterky , vzdy se minimalne 4 domluvime a kazdeho pak vyjde baterka na 50,- kacek za postu. Stejne ta era.
Auta bych na HK asi nekoupil mam doma jednu 1/18 a stoji za prd.


A k tomu podvybijeni a ozivovani . Kdyz uz jsem tele a necham ji podvybit, tak to nezkousim doma o obyvaku, jek jsem cetl nekde na leteckem foru, kdy borcovi shorela pulka obyvaci steny, ale venku a nebo aspon ve starem hrnci, nebo v lipo pytliku. A hlavne to hlidam.
RC-Chachari.cz

AXIAL Rubicon KIT http://biovirus.rajce.idnes.cz/AXIAL_Rubicon/
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: explozia LiPOlky

pytlik je nanic.... jinak z ciny se lipolky objednavat neoplati - postovny prevysuje cenu baterek....
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: explozia LiPOlky

jen jednou jsem měl podvybitou Lipolku a zkoušel jsem to dorovnat, aby se nabíječka chytla na LiPo nabíjecí režim. Několik pokusů jsem provedl a chytla se nakonec, ale stejně už stála za prd. Běžela asi na 30% a tak letěla z baráku. Je fakt, že nervy a strach při tom nabíjení jsem měl. Už to dělat nebudu.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: explozia LiPOlky

Koukám, že hodně lidí nabíjí v "mikrovlnce", byl by zájem o plechovou krabičku? Mám možnost kovovýroby z plechu a komaxitu :?:
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: explozia LiPOlky

dobry sou ty kovovy pokladnicky se zamkem.... ja pouzivam takovou tu starou masivni asi 3 kg vazi :D nebo je dobra i nadoba od naboju ze samopalu :D

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“