Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Kúpa lacného digitálneho serva MG9xx

Zdravíčko,

vedeli by ste mi poradiť kde zoženiem skutočne digitálne servo rady MG9xx a teda riadené nejakým MCU? Na eBay sú snáď všetky len s obvodom pre riadenie serv YT2462B a ten presnosťou zrovna neovplýva :-(
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kúpa lacného digitálneho serva MG9xx

To by mne taky zajímalo :-D Né fakt, je to loterie. Ze všech MG, co jsem kdy koupil, jen jedno bylo digitální a ten prodejce má nyní taky už jen s YT.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Kúpa lacného digitálneho serva MG9xx

Ako tak Googlim tak už nie je šanca zohnať toto tieto servá s MCU :-( Aj na Hobbykingu majú len analógové, resp. s obvodom YT2462B :-p
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Kúpa lacného digitálneho serva MG9xx

Trochu to tu oživím.

Dnes mi prišlo servo MG946R a od predošlých sa podstatne líši!!!

1. Kryt je matný

Obrázek

2. Ložiská sú klzné

Obrázek

Toto plastové klzné ložisko uberá na sile najviac. Na jeho otočenie musíte vyvinúť (na pomery) dosť veľkú silu!
Obrázek

3. Chýba elektrolytický kondenzátor, bol nahradený lacnejším keramickým s kapacitou 10 uF

Obrázek

4. Na riadenie serva je použitý obvod AA51880 a celé zapojenie je prevzaté z datasheetu

Obrázek

5. Iný je aj potenciometer

Obrázek

V praxi som ho ešte neotestoval, ale už len kvôli tým klzným ložiskám to vidím na horšie výsledky.

EDIT
Servo som zapojil a musím konštatovať, že to je neskutočný odpad!!! Tie klzné ložiská zbytočne uberajú na rýchlosti a verím tomu, že aj na sile.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“