Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Li-pol

Je to proste
Jezdi se i po horkym pisku
I v zime.
Je rozhodne lepsi mit baterku nekde v normalni teplote pri skladovani. A jestli ji vemes jezdit v zime nebo v lete je jedno. Vydrzi jakykoliv provoz po ni budes chtit, mozna je na vykonu a kapacite malinko znat opravdu tuhy mraz, ale do takove zimy nebudes chtit sam. -5, -10, porad pohoda.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Li-pol

Neplatí to ale o všech Lipolkách. Nevím jak teď, ale asi tak před 10-15-ti lety lipolky ( některé ) nesnášely mráz. U některých článků mráz ( kolem -5°C ) způsobil takové zpomalení chemické reakce v baterkách, že s nimi v letadle nebylo možno ani odstartovat - prostě baterky tou zimou zatuhly a až pobytem v teple se trochu zlepšily, ale ani to na start nestačilo - jakmile se tím studeným proudem vzduchu od vrtule ochladily, opět se uspaly.
V autíčku to bude trochu jiné, přece jenom tam nejsou tolik ochlazovány a za ty roky se snad trochu odolnost zlepšila, ale určitě budou oproti běžným teplotám línější.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Li-pol

Takova vec me napada. Baterie se tim vydejem proudu zahriva. Paradoxne v tomhle ohledu lepsi mene C, da ji vic prace to ze sebe tlacit, vic se zahriva. V rychlym aute nemam problem v zime ani s pocitovym ubytkem vykonu, potazmo kapacity. Nehlede na okolni teplotu je baterka pri vyndavani vlazna. V expedicnim aute ten odber neni takovej, kdyz si s klukama v lese ze zvedavosti sahame na motory (zni to strasne :-D ) tak vse vlazne a baterka nic, studena. Ale tak odber probiha takze nejaky minimalni zahrivani taky. Tak tomu vic nakladej a je to vyreseny.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Li-pol

Zima se na lipolkách projevuje pořád - nikdy vám nepřipadlo, že v zimě (v mrazu) vydrží mobil o něco kratší dobu? Je dobrým zvykem (např. u letadel v zimě) mít baterky v náprsní kapse, v teple, a instalovat je až těsně před výkonem. Na druhou stranu na expe se používají obyčejnější baterky a při tomto stylu jízdy člověk nesleduje, jestli mu nepatrně klesne maximálka a o pár procent se zkrátí dojezd...
Jinak Míro, baterka by se neměla moc zahřívat, při sebedivočejším ježdění by měla být maximálně pouze vlažná. Vyšší teplota by znamenala, že odebíráš víc než se baterce líbí, hrozí rozhození článků, nafouknutí, příp. smrt baterky...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Carsh DRC
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.07.2017 19:08

Re: Li-pol

Jéé, takových odpovědí :OK: Díky za rady, určitě nebudu baterie vystavovat extrémům. Ale jakmile bude sníh a teploty okolo 0°C, tak se projedu. :YOP: .
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Li-pol

"Zdravá" baterie by ani v zimě neměla mít problém. Minulou zimu jsem jezdil i v silném mrazu (-15°C) a problém je spíš přimrzající sníh a led, hůř pak funguje zatáčení nebo tlumiče.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Li-pol

Můžete doporučit, jaké konektory na baterie jsou asi nejvhodnější? Mám asi 8 baterií s HXT 4 mm a pokaždé je problém s pájením těchto konektorů. Rád bych přešel na něco jiného, jednoduššího a méně náročného na pájení.
Dost je rozšířený TDEAN.
Díky
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Li-pol

T dean je v pohode. Akorat se blbe rozpojuje protoze je moc hladkej malej a pevne drzi. Delajnse na to takovy navleky a nebo se to treba pajkou prejede a uz je to za co vzit.

Hodne nas bavi xt60.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Li-pol

Na ty jsem koukal taky, jsou dost rozšířené. Potřebuji pak předělat 8 baterií a dvě auta:( Teď jsem si objednával nový kabel na nabíječku HXT 4mm a zase mi přišly prohozené dutinky a už mě to prostě nebaví, nejde mi to pořádně pájet. Takže koukám, na co bude nejlepší přejít i co se týče pracnosti.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Li-pol

No zrovna xt 60 pouziva normalni zlaceny 3.5mm dutinky. Ale je to v kulturnim obalu a pekne to pasuje, navic spravna polarita a ochrana bat pred zkratovanim je vyresena rovnou samotnou konstrukci.

Pajet se ti to bude vsechno stejne blbe :FINE: :-D to se musis premoct
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Li-pol

ještě se zeptám, jdou nějak vyndat jednotlivé piny z těch HXT 4 konektorů? Než tamty předělám, rád bych použil tento kabel, ale s prohozenými piny.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Li-pol

No ten cervenej obal rozriznes, zahodis, obnazene konektory peclive obalis smrstovackou, ale je to samec a samice - obracene pouzit nejdou, musis opet prepajet...

Na to se vyprdni, sedni k tomu a za chvili mas hotovo

Kdyz se ti blbe paji "do dirky", lepe ti asi pujdou ty Deany, maji plosky. Tak na ne rovnou sezen i ty futralky pro pohodlne rozepinani a mas po starostech na hooooooodne dlouhou dobu

Edit
Orientace koukam a jsou k dispozici uz rovnou "s gripem"
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Li-pol

Díky, ty plošky budou určitě lepší :OK:
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Li-pol

Nejlepe se mi zatím pají xt60/90 jen oholíš a zakalfunuješ,nasuneš a zalepíš cínem :OK: a za bužírkuješ :HOPS:
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Li-pol

Díky za další podnět. Příští týden budu objednávat, tak možná koupím oboje a ozkouším co mi bude vyhovovat.
Ještě se zeptám, mám tady asi 3 měsíce nepoužívanou malou lipolku do hračky a už mi ji nabíječka nevezme na nabití. Dá se to nějak ošulit, aby ji zase nabila?
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“