Uživatelský avatar
ivandr
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 28.08.2010 0:00
Bydliště: Česká Lípa

Re: LED indikace napětí

Ten hlídač z mýho odkazu stojí 100.Ukazuje napětí každýho članku ,celýho packu a můžeš si nastavit napětí na alarm.To mi za
100,-Kč příjde celkem dost funkcí.
Ať si každý hlídá napětí čím chce ,nebo i ničím ,každýho věc.
Jen jsem se podivil ,že někdo dá tolik peněz za věc ,která umí jen orientačně ukazovat napětí.
http://rcivandr.rajce.idnes.cz/
http://ivandr.galerie.cz/5597378-rc-modely
1:10 AXIAL SCX-10 HONCHO
1:10 AXIAL SCX-10 Jeep Wrangler
1:10 Ansmann Mad Rat 2WD buggy

Banda Team
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: LED indikace napětí

Sorry, ale ty to fakt nechápeš, že? :-( Už sis něco udělal sám? A pokud ano, měl jsi z toho radost? Proč se s tím nepodělit s ostatníma. Je to zas něco jinýho, neohleděnýho. Proč myslíš, že jsou tu kluci, co staví kastle z psh? Třeba defendera, který se dá koupit hotovej? a není to proto, že by ušetřily, materiál tě mnohdy výjde dráž.
:-I JE TO PROTO, ŽE JE TO BAVÍ :-I a taky proto, že si toho člověk víc cení. Pak takovou kastlu najdeš na marketu za cenu i třeba 2x vyšší - viz market a def 110 za 2600 kaček. A ono to tu cenu má, kup si kastlu, strávíš kotel času úpravou a když sečteš hodiny, nestačíš se divit.
Tak se tu nepohoršuj nad cenou a pokud nechceš koupit, tak to nekomentuj. Nebo aspoň né tolikrát, svůj názor samozřejmě vyjádřit můžeš - teda myslím :-D
Snad jsem to napsal dost jasně a už jsi to pochopil.


ivandr píše:Ten hlídač z mýho odkazu stojí 100.Ukazuje napětí každýho članku ,celýho packu a můžeš si nastavit napětí na alarm.To mi za
100,-Kč příjde celkem dost funkcí.
Ať si každý hlídá napětí čím chce ,nebo i ničím ,každýho věc.
Jen jsem se podivil ,že někdo dá tolik peněz za věc ,která umí jen orientačně ukazovat napětí.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: LED indikace napětí

Tak jestli můžu já. Ten hlídač sice stojí stovku, ale dalších sto dvacet bude poštovný. Ta moje indikace vyjde součástkově asi na 100,- , kupováno v GESu.
Takže bych z toho měl stovku pro sebe. Je to celkem drbačka :oops: buď mi součástky někdo koupí a doveze nebo musím zaplatit poštovný asi 120,- pak s tím musím já na poštu..... . K vůli penězům to nedělám, spíš pro to, že mě to baví, jinak bych nezveřejňoval to schéma. Ta nabídka spíš byla pro toho, kdo si na to netroufá.
Netvrdím, že to moje je lepší. Každé má svoje pro a proti. Na tom mojím LEDkovým
jsou právě krásně vidět ty poklesy, na tom digitálním budou skákat čísla a těžko se čte co se děje. Orientační měření to určitě není, dá se to nastavit přesně.
To je asi vše co jsem k tomu chtěl.
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: LED indikace napětí

Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LED indikace napětí

romanis: nic si z toho nedělej pípáků je všude plno a podobných návodů taky udělal jsem to podle jiného výsledek stejný a pocit že si člověk udělá něco sám je k nezaplacení to ovšem nevysvětlíš někomu kdo to nikdy nezkusil.
A že je s tím piplačka mohu jen potvrdit, teda dalo by se to dát na desku ale bylo by to děsně velké takto je to prťavé a svému učelu to poslouží stejně jako pípák s číslama a navíc si to můžeš udělat tak aby to pasovalo přímo do auta. Zrovna dnes jsem nakoupil ledky ve třech barvách a udělám si verzi 2 :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: LED indikace napětí

Hlídačů je spousty, ale tento doma udělaný by šel při troše trpělivosti ještě krapátek zmenšit a zakomponovat do palubovky :OK:
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: LED indikace napětí

:OK: no přesně na tohle jsem myslel ono stačí pořádně změřit kolik dávají ty poťáky a hned ti tam stačí jen odpor který je výrazně prostorově menší, dále se dají použit menší odpory žádné velké proudy tama netečou a pak už to má velikost která se dá do palubovky schovat :OK: a když se to bude blížit ke spodní hranici není nic jednoduššího než vytáhnout pípák a zjistit jak na tom baterka opravdu je :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“