Uživatelský avatar
Calvera55
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 01.11.2014 12:52
Bydliště: Most

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

O tom se také uvažovalo,jenže relé jsou zaletována do více vrstvého tišťáku,vyndat je a nepoškodit ho by byl problém i s odsávačkou,ta relé by byla dražší než ten měnič.Je pravda že Vlk zkoušel jak se chová zbylá elektronika při 6v tedy z becu a chodila přesto bych na to moc nesázel mohla by klesnout citlivost přijímače atd.Celý přijímač se vejde do krabičky od velkých tikťaků tak je i vodě odolný.Já ho mám na nosné desce navijáku nad přední nápravou.Je mi jasné,že kolik lidí tolik názorů,ale Vlkovo řešení se ukázalo jako naprosto vyhovující v terénu odzkoušené a o to šlo.Ještě jeden poznatek umístění navijáku a přijímače zatížilo přední nápravu a to se ukázalo v terénu jako velmi přínosné,kdysi jsem tam vozil závaží nyní už není potřeba. :YOP:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

Já jsem si to teď kouknutím na Ebay připomněl, těch relátkových se dělá celá hromada. Podle obrázku si tipnu, že i na tvojí desce je 5V stabilizátor a z toho je napájen přijímač a možná i ostatní brouci na desce. Úprava na 5V relé by asi byla snadná, pokud tedy nepočítám možné problémy (pro někoho) s dvouvrstvým tišťákem a pak že pár ks relátek je o něco dražší než DC/DC up měnič 8) Ale jak jsem psal, máte taky OK řešení, hlavně když funguje. ;-)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

minotaur píše:Já jsem si to teď kouknutím na Ebay připomněl, těch relátkových se dělá celá hromada. Podle obrázku si tipnu, že i na tvojí desce je 5V stabilizátor a z toho je napájen přijímač a možná i ostatní brouci na desce. Úprava na 5V relé by asi byla snadná, pokud tedy nepočítám možné problémy (pro někoho) s dvouvrstvým tišťákem a pak že pár ks relátek je o něco dražší než DC/DC up měnič 8) Ale jak jsem psal, máte taky OK řešení, hlavně když funguje. ;-)

Ahoj.
Máš naprostou pravdu,je tam 5V stabilizátor.Pokud by nebyl problém s místem,stačilo by si na vývody relé připájet malá 5V relé(tedy jen na cívku)a bylo by to.Ale skutečně rozhodla cena a jednoduchost.
Mám tu teď pro kolegu na zapojení jen dvojkanálový typ a je poloviční velikosti.
Ten by pro ovládání jen navijáku stačil těm,co jako my nemají víc kanálů na TX a zároveň mají málo místa v modelu.Cena je přibližně stejná.Tedy na EBay.
Petr
Uživatelský avatar
Calvera55
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 01.11.2014 12:52
Bydliště: Most

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

Jasný máte pravdu.
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

Dobrý večer,
pročetl jsem toto téma a nijak nenašel kloudnou odpověď, našel jsem doma servo a udělal si z něj naviják. Servo po zapojeni točí pořád, při vypnutí vysílačky přestane. Jak mám servo zapojit ? Vysílač je 2 kanálový. A jak řešíte odvijení lana z bubnu? přetlačením motoru nebo jak ?
Děkuji :)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

Musíš mít nějakou elektroniku k ovládání navijáku. Buď tu původní ze serva(místo potenciometru dej trimr), nebo malej regulátor.

Jo a ta původní elektronika ujíždí, lepší je ten regl
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

Ahoj.Taky ovšem dvojkanálový vysílač nebude stačit,chybí kanál pro ovládání toho reglu.My to řešili přídavnou dálkou.Petr
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předělání serva na naviják, který neujíždí

Jé, jsem si nevšiml :-D To je pešek. Jak píše kolega, chce to dálku
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“