Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

POZOR na číňana!!!!!!

Chtěl bych Vás upozornit na přepolování baterek. Jedna firma - dva různé produkty. Možná, že jste se již s tímto setkali - já , Bohužel poprvé a stálo mě to regl AX 2 ( dnes samostatně nesehnatelný...)
Prostě na LiPolce opačně řazené poly, a já si toho nevšiml - v přírodě a ještě k tomu necelý kilometr k autu ( jinak jsem jel celou expe na 1 baterku :-D )
Černá hardcase ZIPPY + vlevo,- vpravo, Červená hardcase ZIPPY + vpravo, -vlevo
Co dodat???
Obrázek

Obrázek

Sorry za foto, fotím telefonem... :-D

Pokud jsem ve špatném chlívku, prosím admina o přeložení...Děkuji
Naposledy upravil(a) kanaďan dne 27.07.2014 20:18, celkem upraveno 1 x.
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Proto mam v harpackach kabely napevno a k autum je pripojuju pomoci XT60 konektoru.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Já mám póly (po obdobné zkušenosti) na hardcase vybarvené. Červený/černý sprej.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Bohužel,nebo bohudík mi díky tomuhle schořel régl -Tamijáckej :-D Stačí si dávat pozor a označit si červeně plusko.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

cores píše:Bohužel,nebo bohudík mi díky tomuhle schořel régl -Tamijáckej :-D Stačí si dávat pozor a označit si červeně plusko.


To všechno mi je jasné, ale proč to výrobce dělá??? Bez upozornění? To je jako by na tužkové baterii bylo plus dole a mínus na tom čudlíku nahoře!!!
Nebo když Ti "elektrikář" zapojí do zásuvky fázi vpravo!!!
Je to burdel :-D :-D :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Robitronic to měl standardně obráceně. A takový Kopropo(vysílač) to má napájení taky obráceně. Kamarád tam připojil klasickou Lipo a odpálil modul.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Zippy nakonec ani nemusi byt vyrobce ale muze baterie nakupovat primo od noname vyrobcu a lepit na to sve logo. Pomerne bezna praxe dnes.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Taky se nám to stalo že v jednom blíku přišly dvě baterky vypadaly stejně jen poly byly obráceně číňan dal 5dolarů slevu i když tvrdil že baterce nic není, ale musel jsem si poznačit abych je nepopletl. Vlastně měl číňan pravdu baterky jsou funkční a plus a mínus je označeno bohužel pokud na stejném typu prohodí poly člověk si všimne až něco hoří a to už bývá pozdě.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Bandolik píše:Taky se nám to stalo že v jednom blíku přišly dvě baterky vypadaly stejně jen poly byly obráceně číňan dal 5dolarů slevu i když tvrdil že baterce nic není, ale musel jsem si poznačit abych je nepopletl. Vlastně měl číňan pravdu baterky jsou funkční a plus a mínus je označeno bohužel pokud na stejném typu prohodí poly člověk si všimne až něco hoří a to už bývá pozdě.


:-D Můj případ. :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: POZOR na číňana!!!!!!

To jsou ta levna ESC bez ochrany proti prepolovani. :) A pritom napajet si na privodni kabel jednu diodu neni zas takovej problem.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Woyta píše:To jsou ta levna ESC bez ochrany proti prepolovani. :) A pritom napajet si na privodni kabel jednu diodu neni zas takovej problem.


No, 2500,-Axial zase tak levné není...http://www.mz-racing.net/p7479-ax24259- ... 2-crawler/
a ty diody, jak píšeš, nemám ani na jednom z 15ti aut, a nikdy žáden problém... :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Woyta píše:To jsou ta levna ESC bez ochrany proti prepolovani. :) A pritom napajet si na privodni kabel jednu diodu neni zas takovej problem.



Jestli můžu dotaz, znáš nějáký regl co to má?
Ani moje Mamba to nemá, tak nevím co dražšího je co to má

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Moje brushless ESC Ezrun maji ochranu proti prepolovani zabudovanou primo uvnitr. Uz jsem parkrat nechte vyzkousel.
A myslim, ze v DSys navodu jsem videl doporuceni o instalaci diody na privodni kabely.

Nemluve o tom, ze 1500kc mam u Ezrunu kcombo ESC, motor a programator. 2000kc za vodotesne combo. Samotne vodotesne ESC je asi za 800kc a nejakej brusless motor (treba Mystery 17,5z) je za 600.

Mam doma 2x suchozemskej Ezrun, 1x vodotesnej, par programatoru a USB programator (update firmware, a nastavovani esc par kliky mysi) a nemuzu si na ne stezovat ani v nejmensim.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Každý máme něco...ALE hlavní problém je v tom, že číňan proti zvyklostem přehodil polaritu.... :-D
To jestli má někdo takový, nebo makový, s diodou nebo bez je úplně jedno.Podstata věci - přepolováno.... :-D :-D :-D :-D
Jen jsem na to chtěl upozornit ostatní, protože si nevzpomínám, že by někdo diodu před réglem měl - osobně neznám nikoho... :BYE:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: POZOR na číňana!!!!!!

zeptám se na jeden detail, který mi uniká... pointa je v tom, že každá baterka má na jiné straně + a - , nebo má jedna baterka špatně vyznačenou polaritu? Tj že značeno je + , ale je tam - , a tam kde je značen - je + ?

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“