Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Pajik_CZ píše:zeptám se na jeden detail, který mi uniká... pointa je v tom, že každá baterka má na jiné straně + a - , nebo má jedna baterka špatně vyznačenou polaritu? Tj že značeno je + , ale je tam - , a tam kde je značen - je + ?

Každá baterka na jiné straně...
U nás by to mělo být upraveno normou, ale bůhví jak je to s číňanem...Ale zase prodává ve světě...No, stalo se... :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Nevim co by měla upravovat norma :D ,ale i Gens ace baterky maj polaritu jako ta červená Zippy a LRP zase jako ty černý Zippy. Jde o to jak tam položej ve výrobě články a pak o lidskou blbost že si pořádně viditelně neoznačej alespoň + a něco si odpálej.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Tohle ale není o lidské blbosti :NO:
Je to o tom, že když mám dvě baterky od stejného výrobce, tak předpokládám, že jsou totožné :-p A ne, že u jedný je polarita tak a u druhé naopak :-I Blbost je to přepólovat, když tu polaritu znám :YOP:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Já fakt nechápu nad čim tu polemizujete... však ty baterky jsou označený spravně ne? Každá ta baterka je jiná.... tak maj plus jinde no ne? Mi to přijde jak kdybyste se rozčilovali nad tim že každá pneumatika od Rc4wd má jinej průměr... jsou to přece gumy a maj stejnýho výrobce tak proč maj jinej průměr? Chapete ne?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Alindur píše:Nevim co by měla upravovat norma :D ,ale i Gens ace baterky maj polaritu jako ta červená Zippy a LRP zase jako ty černý Zippy. Jde o to jak tam položej ve výrobě články a pak o lidskou blbost že si pořádně viditelně neoznačej alespoň + a něco si odpálej.

Gens a LRP - dva různí výrobci - chápu...ale ZIPPY a ZIPPY - jeden výrobce !!!
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Takže jsem napsal správně že je to akorát o lidský blbosti. Mám doma 2 saddlepacky jeden Zippy a druhej turnigy každej má jinde + a - ,ale když už zapojuješ 4 dutinky tak je to uplně jedno:D natož dvě. Máš prostě koukat kde je plus a kde minus a ne doufat že to dobře dopadne :D
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: POZOR na číňana!!!!!!

kanaďan píše: už jsi viděl monočlánek od různých výrobců, aby měl jinde polaritu??? :-D :-D


Neviděl , tak to máš pravdu to je uplně to stejný... typizovaný normovaný monočlánky a universální baterie...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Po bitvě každý generálem.
Díky za upozornění, zrovna se je chystám kupovat.
Robitronic to má alespoň označený barevně. Jinak bych si asi taky nevšiml, že to je obráceně proti standardu. Když pak má člověk vícero baterek, tak musí dávat pozor, kterou tam zrovna dává.

:BYE:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Taky nechápu co se zde řeší .......... donedávna jsme všichni používali převážně článkový packy , kde je při položení baterky logem nahoru červenej vývodovej drátek plusu jednou nahoře a jindy dole , podle toho jak to tam ta čínská tětuška napleskne na pásu ..... tam nebyly symboly +/- , ale jen barvy a při výměně konektorů si každej dal kua bycha aby "nesvařoval" . Zde jsou značky tak na ně stačí kouknout , nebo si pak pořídit statného ošetřovatele ....... :lol:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Puvodne jsem se chtel trochu Kanadana zastat a chapu jak to myslel .
Spise chtel upozornit na tento fakt,aby jsme i my nehoreli.
Avsak nemohu si nerypnout + a - me vysvetlili na ZŠ v prvni tride (sorry musel jsem)
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Hele kluci přestaňte se hádat Kanaďan prostě nedělá rozdíl jestli muže baterkou nastartovat škodovku nebo tatru má to do modelu a tím pádem je mu vybíjecí proud ukraden aspoň tolik jsem pochopil z jeho příspěvků. Osobně jsem se zmínil že mám taky opačnou polaritu na baterkách a že mi číňan dal 5$ slevu. Nenapsal jsem, že baterky byly opravdu totožné a v jednom balíku z jedné objednávky ,ale jak jsem psal číňan se bránil tím, že na funkci baterky to nemá vliv a s tím plně souhlasím vzal jsem nabízenou slevu kus červení elektrikářské izolačky a na všech baterkách označil plus právě kvůli té jediné jiné i když je na rozdíl od výše komentovaných opravdu stejná jako všechny mé dvě ostatní ( slovy mám tři stejné a jedna má opačnou polaritu)

Takže uzavřete debatu myslím že to mělo být varování pro ostatní aby si dali pozor. V klidu se doma zasmějte že si u toho zjištění někdo něco spálil.

A proboha přestaňte se tu hádat jak malí kluci na písku.

A nebo se dál hádejte a dobrý úmysl varovat ostatní se naprosto ztratí v chaosu

:OK: hele někdo mne předběhl ale stejně to pošlu :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Že tu Kanaďan často boduje je asi fakt, ale zrovna tento komentář považuju za dobrej. Koukám, že tu mraky lidí nikdy nedělají nic automaticky, tak jako 1000x před tím...
Za ty ostatní díky za postřeh! :-I
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Tak jsem to mírně promazal. Prosím všechny o větší zdrženlivost. Přes vzájemné sympatie či antipatie je třeba si uvědomit, že nikdo učený z nebe nespadl a co je někomu jasné, druhému může přijít nejasné.
Jaké plyne poučení? Důvěřuj, ale prověřuj, a zvlášť to platí u čínských výrobků. Obyčejný multimetr (raději napíšu, že takový, který správně zobrazuje polaritu měřeného stejnosměrného napětí... 8) ) stojí pár pěťáků a ten vám s určitostí řekne, kde je plus a kde mínus bez ohledu na to, jakou barvou nebo znakem jsou póly označené.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Krásně řečeno :tleskam:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: POZOR na číňana!!!!!!

Já objednával normální startovací 12V baterku do vysokozdvihu od Jungheinrichů a zavolala mi zpět baba, že na který straně chci plus. Já na to, že oni jsou výrobci a znají typ i výrobní číslo vozejku, tak kdo by to měl sakra vědět líp? Ale nevědí. Tak jsem se musel jít přes celou fabriku podívat, protože kdybych vzal špatnou, tak nedosáhnou kabely. :roll:

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“