Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Zdar, pro známýho, kterej je nemodelář (má u mně Disco III na CCčku), potřebuju vybrat nějakou levnou a jednoduše ovládanou nabíječku na Lipolky. Síťovej zdroj musí mít integrovanej. Sám se v nabíječkách nevyznám, proto tato prosba. Dík moc. Laďa
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Nějaký jiný parametry? Třeba kolik ampér, jestli chceš i nějaké funkce jako oživení, cyklovani, nabití na uskladnění.......
Pokud nic z'toho nechce, tak bych koupil něco takovyho
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Plug_.html
Myslím, ze to bohatě staci
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Nevím přesně co potřebuješ ale můžu doporučit toto http://www.mz-racing.net/p3626-3ec1012-raytronic-c12/

Nevím jak ta čína funguje nebo nefunguje ale na nabíjení je potřeba kvalitní nabíječka, pokud nechce vyhořet.
Je potřeba o té baterce taky něco vědět(kapacitu, napětí na článcích atd) a nastavovat nabíjecí proud. Ten odkaz co poslal Gecko je úplný základ na nabíjení baterek do vysílaček s malou kapacitou.

Ať koupí to co jsem psal já a bude mít klid, doporučil jsem to už hodně lidem a všichni jsou spokojení.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

No, to je to, co jsem psal.. nerozumím nabíječkám. Proudy, ampéry a jiný nesmysle. Toho Raytronika mu zkusím nabídnout a uvidím.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Dovolil bych si popravit vitase. Je to sice základ, ale plné postačí na bezpečné nabíjení. Nabíjí se to pres balancni konektor 1,2 A, což bohatě postačí na jakoukoliv baterii. Myslím, ze pokud nebude jezdit závody, kdy potřebuje nabit baterku rychle, tzn vysokým proudem, kde to riziko je několikanásobné vetší, tak mu toto bude dohate stačit. 5000 mAh baterka je nabita do 5 hodin. Mám sice nabijecku, co da 10 A, ale i tak nabijim 1A. Baterka se tolik - teda vůbec - nehreje, takže nehrozí její poškozeni a následné třeba zahoreni.


vitas píše:Nevím přesně co potřebuješ ale můžu doporučit toto http://www.mz-racing.net/p3626-3ec1012-raytronic-c12/

Nevím jak ta čína funguje nebo nefunguje ale na nabíjení je potřeba kvalitní nabíječka, pokud nechce vyhořet.
Je potřeba o té baterce taky něco vědět(kapacitu, napětí na článcích atd) a nastavovat nabíjecí proud. Ten odkaz co poslal Gecko je úplný základ na nabíjení baterek do vysílaček s malou kapacitou.

Ať koupí to co jsem psal já a bude mít klid, doporučil jsem to už hodně lidem a všichni jsou spokojení.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Ať koupí ten Raytronic C12 a bude maximálně spokojený. Má to vše co je potřeba a já na tu značku nedám dopustit.
Ovládání je jednoduché a přehledné a zvládne to každý.

Taková perlička- kdyby se mu chtělo připlatit a měl auto(velké) tak Raytronic C14 umí nabíjet i Pb autobaterie a to taky není špatné, ale to jen tak okrajově.

Edit: GeckoX- pokud máš baterky jako spotřební zboží a nemáš rád svůj dům, tak to klidně ale o baterce musíš taky něco vědět( alespoň napětí na článcích, nabitou kapacitu a nastavit si nabíjecí proud) Navíc pochybuji že ta nabíječka má nějaký ochranný obvod při nějaké poruše,zkratu atd. To je u Raytronicu samozřejmostí
A u Raytronicu C12 a výše je balancér samozřejmostí.

S teplotou taky nikdy nebyl problém já nabíjím max 1C a nikdy nebyla baterka ani vlažná.Ale nabíjet jednu baterku 5 hodin by mě asi kleplo, já nabíjím tak 1,5hod a když musím nabít 6baterek do druhého dne...tak to trvá :-D


Ale opravdu záleží co do toho chce investovat, buď vezme něco co jsem poradil já a nebo levnější verzi z HK

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Díky kluci za rady :OK: Jen pro úplnost, já mám od Robbe Powerpeak C8 EQ-bid. A jednu baterku nabíjím jednou desetinou kapacity. Tím moje znalosti končí.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Záleží na tom, jakou baterku nabíjíš. Lipo standardně 1C, tedy pokud je 5000 mAh, tak nabíjíš 5A
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Vito, ano mas pravdu, je potřeba něco o baterkach vědět. Ty asi vis dost, proto jsem navrhl blbuvzdornou. Pokud mas dost síly, tak i ten balancni konektor prepolujes, v opačném případe když pouzijes trochu rozumu, strcis konektor do jediné zdirky do které pasuje.
A samozřejmě určité víš, že nabíjet menším proudem než 1 C je spis bezpečnější,než vyšším. Ale to jen tak okrajově. Nastavování napětí, jak pises stejně je lepší, když nejde. Zvláště pro někoho, kdo o tom, jak je zřejmé z textu výše, nic neví nebo jen malo. Používám činu už několik let a vždy je lepší nabíjení hlídat, tak se ti nemůže sťat, ze bys něco ohrozil požárem.
Já používám toto
http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... 00W-10A-6S
A spokojenost, taky umí i olověný AkU, jen je k ni potřeba zdroj, proto jsem ji nenavrhnul. Osobně bych koupil radeji tuto, než raytronic- mimochodem, taky je to Cina, jen vyráběna myslím pro pelikána, ale v o si nejsem jistej. A nemyslím, ze je vhodné strasti požárem, někoho, kdo se s tím ještě seznamuje.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Já mám tuhle, http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/5-1-NABIJECE/0/5/500-Imax-B6 a napájecí adaptér 12V 5,5A zvlášť. Ale mají ji i s vestavěným napajecím adaptérem http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/5-1-NABIJECE/0/5/371-Imax-B6AC-vestaveny-zdroj.Nabíjím max na 4A 5000+ baterky čili necelé 1C (v obýváku).
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Pomozte s výběrem nabíječky na lipo

Gecko:
Souhlasím s tebou, myslel jsem to tak, že je potřeba něco o baterce při nabíjení vědět. Základ je ten nabíjecí proud max 1C
Ten první odkaz co jsi poslal je opravdu na nabíjení pro začátečníka, pro trochu zkušenějšího už je pak ta vyšší řada s nastavením všeho možného atd. Já se vždy snažím nabídnout někomu už něco na úrovní, ať časem nemusí kupovat něco jiného.

Jinak s Raytronicem: máš pravdu, je to nabíječka vyráběná čínou :-D pro hrozně mnoho značek ale i přes to na tu značku nedám dopustit. U nás to má Pelikán na starosti 8)

Ta Imax B6AC by mu taky bohatě stačila,ale je to na něm, návrhů má dost, ať si vybere :lol:

A jinak já osobně používám Raytronic C14, nabíjím taky v obýváku a nikdy nebyl problém. Je potřeba chovat se k baterkám slušně a potom se nic stát nemůže.Já se řídím heslem:Jak se chováš k baterkám ty, tak se chovají k tobě.

Edit: požárem jsem nikoho strašit nechtěl ale mám vyzkoušené že levné výrobky nejsou moc dobře udělané a u nabíječek je na to potřeba si dávat pořádný pozor(např. se dělají kopie Imaxu B6 a ty se šidí kvalitou), takže proto já radši doporučuji to,co mám vyzkoušené. Pokud si s tou tvojí variantou té první nabíječky spokojený je to jenom dobře. Žel nejednou mi při prvním zapojení něco zaprskalo v ruce a odešlo do křemíkového nebe(naposled régl), takže z toho mám celkem obavy. :-(

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“