Uživatelský avatar
snoopytour
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 28.06.2014 10:15
Bydliště: Praha 5

Párování 6kanál. s 3kanál.

Ahoj, dotaz. Potřebuju koupit 6 kanálový přijímač k 6 kanálové vysílačce. Když jej budu chtít použít jako náhradní k autu kde vysílačka je 3 kanálová, půjde spárovat. Vysílačky jsou od Spectrumu (DSM2), přijímač vzhledem k ceně nebude origo. Díky :OK:
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

Neuvádí výrobce, které přijímače pasují k jaké vysílačce? Kopropo to tak myslím má. Nefunguje vše se vším
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
snoopytour
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 28.06.2014 10:15
Bydliště: Praha 5

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

Vyrobce pise ze mam pouzit orig. prislusenstvi a prijimace s modulaci DSM2. Coz prijimac mam vybrany jde mi spis o ty kanaly. :-p
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

počet kanálů nebude rozhodující pokud se to spolu bude bavit tak bude přenášet jen to co opravdu umí. Pokud to chceš koupit k jedné vysílačce a mít to i jako zálohu ke druhé není nic jednoduššího než jeden koupit a vyzkoušet.
Sice nemám DX ale ANSMAN ( je to jiný systém) je to původně 3kanál po přehrání Firmware je z ní 8 kanál a tříkanálový přijímač funguje stále bez problémů ostatní kanály prostě neumí. Je tedy dost pravděpodobné, že by ti to mohlo fungovat stejně pokud je systém přenosu shodný a podporovaný jak vysílačem tak přijímačem jen počet kanálu bude omezen podle nižšího počtu na jednom z komponentů. Ovšem je to jen odhad praxe může být jiná.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
snoopytour
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 28.06.2014 10:15
Bydliště: Praha 5

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

Logicka odpoved a to co sem chtel slyset. Psal sem dnes prodejci, tak uvidim. Kazdopadne diky. ;-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

U Spektra se, pokud se nepletu, nedají vzájemně párovat vysílačky a přijímače určené pro auta/lodě a letadla.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
snoopytour
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 28.06.2014 10:15
Bydliště: Praha 5

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

Ted mi akorat prisel email od prodejce a prej to nejde.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Párování 6kanál. s 3kanál.

Tak holt jako záložní přijímač ho použít nemůžeš. No aspoň víš na čem jsi i když to nejspíš nepotěšilo. Jak jsem psal moje vysílačka má jiný systém a tam s tím problém není, ale zas je výrazně levnější a v některých parametrech bude určitě i horší. Třeba jedno co vím je, že když spáruji vysílač s přijímačem je to nastaveno pro všechny modely zatímco u DX se páruje přijímač pro každý model zvlášť aspoň tak mi to bylo jednou řečeno. Modelem myslím ten ve vysílačce jen aby bylo jasno ;-) a těch rozdílů bude mnohem víc.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“