Mathes
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2015 22:41
Bydliště: Vrchlabí

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Ty světla, který jsem si udělal před časem, při zatáčení poblikávají. Mám na zatáčení 17/20kg servo, z přijímače "živený" větráček (cca 112mA) a diody odebírají dalších asi 60mA, což je už nejspíš na hraně. A ještě bych chtěl zadní diody - dalších 40mA. Zvažuju, jestli ty výkyvy napětí pouze omezit co největším kondenzátorem, nebo pořídit nějaký externí BEC. Do toho se mi moc nechce už proto, že budu muset pro jistotu pořídit nějaký na 6S (jestli se nepletu, tak z balančního konektoru 2S baterie můžu tahat jen 2x1S, z 3S baterie 3x1S což mi samozřejmě UBEC neutáhne), navíc ho někam umístit, prolít Plastidipem atd. Pokud by to blikání diod bylo neškodný, tak asi OK, ale já se dost bojím, abych neodpálil BEC v regulátoru, případně nezničil celý regulátor... Mamba je dost drahá... :-(
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Jestli se nepletu já, tak třeba tento UBEC bratru za 260 Kč má 6-30 V na vstupu a dává 5V či 6V 3A max. což pro napájení příjmače, serva a světel bohatě stačí. Dají se sehnat i víceampérové za přibližně stejný peníz. IMHO lepší použít externí UBEC než "nečekaným" odběrem nějak poškodit BEC v regulátoru (sám to tak mám a asi nejsem jediný).
Edit: Hlavně při použití extrerního UBECu nezapomenout vypojit +pól z kablíku/konektoru mezi regulátorem a příjmačem.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Mathes
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2015 22:41
Bydliště: Vrchlabí

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

No, pokud bych měl na něho připojit servo, větráček i osvětlení, potřeboval bych mnohem víc Ampér. HPI Blur má prý 5, nebo 6A / 5,5V. Otázkou je, není-li to jakási max. hodnota... Ale podívám se po něčem, co bych mohl použít. Přece jen, raději 500,- za UBEC, než tisíce za nový regulátor...
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Uživatelský avatar
denny-ul
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 01.01.2016 10:22
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Možná by se někomu mohly hodit i tyto paraboly pro LED

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) denny-ul dne 20.01.2016 22:49, celkem upraveno 4 x.
Mathes
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2015 22:41
Bydliště: Vrchlabí

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Páni Denny, to je paráda... Děkuju.
Plánuju objednat baterie z HK, takže externí BEC vezmu asi tam. Padl mi do oka tenhle. Těch 20A max. by mohlo dát 10A kontinuálních a to už bude dost snad na cokoliv... Jen mě pořád straší z čeho brát proud. Jen tak "ťafnout" dráty kousek od réglu je blbost, napájet je přímo k réglu taky. Jediný tedy asi ke konektorům k regulátoru, ale to se mi budou plést. :sad:
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Kterej tenhle?
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Mathes
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2015 22:41
Bydliště: Vrchlabí

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Hezká cena
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Mathes
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2015 22:41
Bydliště: Vrchlabí

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Áááha... Takže ještě rozlišovat mezi BEC a SBEC/UBEC... Tak snad až budu mít večer čas, najdu na HK něco nespínanýho, co bude mít alespoň 5A kontinuálně.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Ty články jsou sice již starší, ale lze jen doporučit jejich přečtení. Vůbec stojí za to si tento web projít, zvl. sekci elektroniky, kdo se chce dozvědět o některých věcech víc do hloubky. Občas od kluků z Cevara nějaký článek přeberu (a naopak). Metoda, jak se zbavit spínaných externích UBEC, je např. používat HV serva napojený přímo na baterku. Tím neříkám, že neexistují kvalitní spínaný UBEC, ale kdo to má hledat a zkoušet. Sám jsem se chtěl na pár kousků podívat osciloskopem, ale nemám furt čas.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Mathes
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2015 22:41
Bydliště: Vrchlabí

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

Tak jsem objednal ty celý světýlka, který tu byly v odkazu dřív. Akorát jsem vzal rozptyl jen 5 stupňů...
HV servo je fajn, ale už mám jaký mám a kupovat místo něho jiný se mi nechce - no money... Stránky Cevaro už jsem trochu četl, ale na BECy jsem se dostal až po radě od Minga. BECy na 6S se snad ani nedělají, takže jsem závislý na SBECech a tam se trochu bojím rušení při větší vzdálenosti, páč mám starý Spectrum (je na něm psaný DSM, kamarád už má DSMněco), vypadá to, že má zkrácenou anténu (podle návodu ji lze zkrátit na myslím 7,2cm bez velký ztráty signálu a podle měření už takhle dlouhá je) a kvůli nedostatku místa mi nečouhá anténa ven, ale je položená vedle příjímače v krabičce pro přijímač. Každopádně pokud by byl problém, zkusím ten tišťáček uzavřít do nějaký plechový krabičky.
Ještě zvažuju nechat servo zapojený tak jak je a pro světla zvolit tenhle booster z HK. Ale nevím na kolik je to dobrý řešení, protože jsem tuhle zjistil, že při hodně pomalým zatáčení LEDky prakticky zhasínají... Evidentně to servo žere víc, když se po něm chce přesný, pomalý pohyb.

http://www.rcshop.eu/cs/elektronika/168 ... 0-dsm.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
danlux
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 12.02.2016 13:07
Bydliště: České Libchavy

Re: Osvětlení modelu pro jízdu za tmy

ahoj nevíte jestly se sem da připojit svetelná rampa http://www.rcauta.cz/Fotografie/Zbozi/2 ... t_led1.jpg díky za nazory

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“