Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Záhada týdne ANEB servo nemá rádo igelitový pytlíky

V oblevě tohoto týdne jsem si byl venku chvíli zajezdit...vypadalo to nějak takhle: http://droxa7.rajce.idnes.cz/Ponorka/#I ... Large_.JPG takže není divu že se po jedný z louží škublo servo na stranu a hrkalo se...vzal jsem ho do tepla, přes noc usušil a ránovyzkoušel, fachalo. Odpoledn jsem ho zabalil do dvou igeliťáků, aby mi na něj už nekáplo spokojen se svou prací. ALE.
Po chvíli ježdění sebou přední kola začínala čím dál tím více škubat při přidání plynu. Nakonec jsem ježdění vzdal, doufaje že je to třeba v signálu a ne v servu.
Duhej den přišel kubíno a zkumali jsme čim to je. Zkoušeli jsme znova zapojit všechny konektory, odsunout anténu od kabelů, i vyměnit baterku. (jediný výsledek byl že se silnější baterkou byly tyto vůle menší)
Po půl hodině zkoumání zbývala jediná možnost, sundat ty dva igelitáky ze serva. A co se nestalo? Servo fachá jako nový! Bez problému...koukali jsme jako spadlí z višně...jediný co nás napadlo je že se pytlík elektrostaticky postupně nabíjel a pak dělal neplechu...ale je to divný...jestli má někdo smysluplnější řešení at prozradí. :lol:
Každopádn závěr zní: Použijte na tamyjácký servo jinou izolaci než igeliták! :lol:
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Zapařuje se, protože ještě není úplně vyschlý. Aby se vysušilo, musel bys ho rozebrat. Je v pytlíku teplejší než bez pytlíku?
Nic jinýho mě nenapadá.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

No a co zkusit obyčejný balonek?
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

DUsoft píše:Zapařuje se, protože ještě není úplně vyschlý. Aby se vysušilo, musel bys ho rozebrat. Je v pytlíku teplejší než bez pytlíku?


To zní rozumně. Ale servo nedostalo žádnej šplouch mám docela pečlivě podběhy...spíš na něm bylo jen pár kapek...a zapařený mi nepřišlo. každopádně ten pytlik sem roztrhal a zatím budu jezdit takhle takže nevím. Každopádně včera jsem si pár balonků přinesl domů takže časem na ně myslím dojde.
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: Záhada týdne ANEB servo nemá rádo igelitový pytlíky

Droxa7 píše:V oblevě tohoto týdne jsem si byl venku chvíli zajezdit...vypadalo to nějak takhle: http://droxa7.rajce.idnes.cz/Ponorka/#I ... Large_.JPG takže není divu že se po jedný z louží škublo servo na stranu a hrkalo se...vzal jsem ho do tepla, přes noc usušil a ránovyzkoušel, fachalo. Odpoledn jsem ho zabalil do dvou igeliťáků, aby mi na něj už nekáplo spokojen se svou prací. ALE.
Po chvíli ježdění sebou přední kola začínala čím dál tím více škubat při přidání plynu. Nakonec jsem ježdění vzdal, doufaje že je to třeba v signálu a ne v servu.
Duhej den přišel kubíno a zkumali jsme čim to je. Zkoušeli jsme znova zapojit všechny konektory, odsunout anténu od kabelů, i vyměnit baterku. (jediný výsledek byl že se silnější baterkou byly tyto vůle menší)
Po půl hodině zkoumání zbývala jediná možnost, sundat ty dva igelitáky ze serva. A co se nestalo? Servo fachá jako nový! Bez problému...koukali jsme jako spadlí z višně...jediný co nás napadlo je že se pytlík elektrostaticky postupně nabíjel a pak dělal neplechu...ale je to divný...jestli má někdo smysluplnější řešení at prozradí. :lol:
Každopádn závěr zní: Použijte na tamyjácký servo jinou izolaci než igeliták! :lol:

A nejen na servo taky sem dal do igelitoveho pytliku servo a pak ostatni elektroniky taky. vjel sem stim do vody a s ponorky byl vrak . ale chybama se ucime ne ? taky bohate zkusenosty s ige pytlikem
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Balonky sou zkratka lepsi no.. :lol: ja mam pres zimu v balonku regl TEU 101 a nemam nejmesi problem ani se zaparovanim.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

no ja sem do serva dal jen vazelinu ne moc a jezdim snim pres vodu bahno cokoli a stale drzi takze sem spokojen a mam ho v aute od te doby co ho mam coz je asi 7 mesicu a stale funguje ale regl atd mam v pytliku take a je vpohode ale balonek je asi lepsi :wink:

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“