Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

virtual píše:
gecko-x píše:...tomu rozumím, rozhodně dost na to, abych trval na nepouziti propojky...

Sériové i paralelní zapojení je naprosto normální a dá se bezpečně používat viz ivandr...

Oukej, mě to vlastně může byt jedno. 2S2P x 2 a máš z toho 2S4P. V případě nových, snad ještě....no možná. Pokud už je pouzivas, ještě ze jsi daleko ode me a mého modelu. A protože tomu nerozumim a používá se naprosto normálně tak je to bezpečné. Asi jak s gayema a lesbickama. Normální je chlap se ženskou tak 4% populace jsou nemocní a musí se to léčit! 8( :EVIL:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Lipol na zvýšení kapacity

já ti nevím kolego, ale co máš proti paralelnímu propojení lipolek v modelu?o to jde tazateli, ne o zvýšení voltáže čili seriové propojení....a i tady jsem i já dost dlouho používal propojky u třech dvoučlánků, když se mi chtělo honit E-savage na 6S a na baterkách ani jinde nebyl jedinej problém a to tam tekly sakra velký proudy....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

Hele, napsal jsem to výš. Mě to může být jedno. Měl bych míň proti paralelnímu zapojeni, ale sériové není to pravé ořechového pro články. Ale jak bylo napsáno, já tomu stejně nerozumim, tak můj názor je irelevantní.
Já a ti, co tomu nerozumime spíše sahnem po baterce 2S, místo 2S2P. A protože tomu nerozumime, tak víme proč ji nechceme.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lipol na zvýšení kapacity

A jak myslíš, že jsou zapojené články v tzv. 2S baterce? :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

Tam jsou pouze 2 články paralelně! :-D
V baterce 2S2P jsou 4, 2 paralelně a 2 sériově (tzn., že v baterce o 2S 5000 mAh jsou 2 články paralelně o kapacitě 5000mAh, v baterce 2S2P 5000 mAh jsou 4 články o kapacitě 2500 mAh, 2paralelne a 2 sériově -2x2500mAh a a 2x3,7V) A v tom je ten samy problém. Ale jak píšu, nerozumim tomu a bavim se tu s lidma, co evidentně ano.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lipol na zvýšení kapacity

Takže ti řeknu, že se mýlíš. Ve 2S jsou dva články v sérii. Při paralelním zapojení dochází k samovolnému vybíjení. Při zapojení do série zvyšuješ napětí. Při zapojení paralelně, zvyšuješ kapacitu. Podívej se na zapojení NIMH packů. Klasický šestičlánek je zapojen sériově.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Lipol na zvýšení kapacity

no to je vidět, že tomu nerozumíš :NO: ......máš to pěkně pomotaný.....2S 5000mAh = 2 články v serii to značí to 2S, 2S2P 5000mAh jsou čtyři články 2500mAh 2 v serii 2 paralelně.... atd
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

No jo, nerozumim. Zase jsem to popletl (přiznávám, že se mi to vždycky pletlo). Sypu si popel na hlavu. Ale snad se shodnem na tom, že je 2S2P špatný, tzn, když se vrátíme k jádru pudla, to co mu tu někteří radí, je špatně.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Lipol na zvýšení kapacity

no po tom nechápu proč se lipolice 2s2p normálně prodávaj, když jsou teda špatný?????
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lipol na zvýšení kapacity

OK :-D Ze začátku snad ani jiný baterky nebyly, než 2S2P. A nebo 2S byly tak drahý, že jsem o nich ani nepřemýšlel. A to je jezdím dost dlouho.
Do čeho to Pavle potřebuješ?
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

No tohle fakt nevím, soudim, že výroba článku o kapacitě 2500 je levnější než 5000. A asi významně.
Možná to bude i důvod, proč jsou levnější.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lipol na zvýšení kapacity

gecko-x píše:Já a ti, co tomu nerozumime spíše sahnem po baterce 2S, místo 2S2P.
gecko-x píše:Ale snad se shodnem na tom, že je 2S2P špatný, tzn, když se vrátíme k jádru pudla, to co mu tu někteří radí, je špatně.

Ty seš úplně mimo, ale hádat se budeš donekonečna. :-( Už několik lidí ti tu potvrdilo, že se mýlíš, že zodpovědný modelář může paralelní (i sériové) zapojení dvou packů naprosto bezpečně používat, že se tak normálně a hojně děje, a že na takové radě (na rozdíl od několika tvých "rad") není nic špatného.
A k té první citaci, která opět ukazuje, že tomu nerozumíš - on by taky používal 2S baterky, jen by je pro pohon modelu zapojil paralelně (a po jízdě opět rozpojil), ale jinak by to zůstaly dva normální, samostatné 2S lipo packy. :idea:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

Normální 2S lipo packy, ale zapojeny jako 2S2P. A pokud jsem dobře četl, neměl v plánu to po jízdě rozpojit, když se zajímal o nabíjení všeho naráz. Nevím, jaké baterie používá, ale pokud 2s2p, tak už v nich nabíjí články bez balancování, a v případě dalšího paralelního zapojeni se to zhorší. Nebo jsem zase mimo? A jak už jsem psal, že to tak někdo používá nemusí byt v pořádku.
Myslím, že se nehádám do nekonečna, jen si stojím za svým názorem, ostatně jako ty.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Lipol na zvýšení kapacity

rakpavel píše:Kluci díky moc, udělám jak píše ivander a nabijet tedy budu sólo. A nebo jsem našel baterii s 10000mAh a budu mít vyřešeno. Nanonetech, tak snad to bude ok


...proč pořád řešíš nabíjení 2s2p, když už sám tazatel tuto variantu opustil?? a i 2s2p baterky, pokud tak jsou už z výroby jdou nabíjet naprosto v pohodě a bezpečně....kolikrát na letišti, když spěchám píchnu dvě 3S 2200mAh LiPo přes propojku do nabíječky a tradá za čtvrt hodiny hotovo....a na baterkách nepozoruju žádné újmy, dělá se to naprosto běžně i na závodech, pokud není k dispozici nabíjecí stanice na víc packů......prostě jdeou používat baterky propojené jak seriově, tak paralelně bez újmy....pokud to tedy nejsou nějaký zhuntovaný lemry, pak bych se bál....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Lipol na zvýšení kapacity

Jo, jednou za čas snad, ale bez balancování si rozhodis časem články tak, ze jeden se ti stále vybíjí na nižší a nenabije na max a ten druhy prebijis na vyšší hodnotu, než 4,2V a pak tady čtu od takových znalců - netuším proč, ale nafoukla se mi baterka!
A nedate si říct a nedate!
Jak jsem psal, jsem rád, že jste daleko ode mně a mojeho modelu. A vim proč a nikdo z vas tady mi to nerozmluvite!
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“